Jump to content

Lacedemon

Members
 • Posts

  601
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Lacedemon last won the day on March 26 2009

Lacedemon had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Lacedemon's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

90

Reputation

 1. @Bombadil: Mnie szlak trafił, że nie mogę uczyć zdolnych ludzi. Bardzo chciałem, ale niestety pensja nauczyciela zakrawa o pomstę do nieba. Dla wszystkich, co psioczą na belfrów @WWWoj: Mamy zapewne inny odbiór rzeczywistości. Ty masz swoją bajkę, ja swoją, nikomu nie ujmując. Cenię twoją robotę w momentach, których ja nie łapię i to mi się bardzo podoba. Co do Repina, to przypomniała mi się scenka z galerii w Kaziku, bodaj sprzed 19 lat. Wstawiałem tam jakieś olejne nokturny. Wchodzi starszy facet, pyta: kto ich autorem jest? Pani mówi, że ten młody człowiek u progu drzwi. Pan się zwraca ku mnie i rzecze, że maluję , jak rosyjscy XIX-weiczni, a zwłaszcza Repin. ..., i tak mi się przypomniało ;) heh
 2. Witam ponownie, Przepraszam za mój brak odzewu, ale wierzcie, ostatnio przyjemności muszę sobie odstawiać na koniec ;) @Tomasz G: Chętnie, choć po epizodzie belfra jakoś mi się odechciało ;) @EthicallyChallenged: cyt: Nareszcie nadszedł długo wyczekiwany dzień uaktualnienia teczki Lacedemon'a :D Jeśli chodzi o prace to jak dla mnie są idealne, cały czas się inspiruję i próbuje żeby mi wyszło tak jak Tobie, ale za cholerę nie chce wyjść, hehe. Wielka frustracja mnie ogarnia jak patrzę na Twoje prace, ale to dobrze :) 1.Ja tak onegdaj patrzyłem na pracki Marka Okonia, Macieja Kuciary, Łukasza Jaskólskiego, Rafała Wojtunika, Szymona Biernackiego, Sławka Maniaka, itd. Ci Panowie nadal zaskakują i można się cieszyć ich mistrzostwem i power'em. :) Inspirują mnie nadal i faktycznie, za cholerę nie umiem, jak oni. Frustrujące..., nieprawdaż? 2. Najpierw to ja sobie idę do ogrodu, jak już rodzinka zaśnie, siadam pod modrzewiem, zamykam oczy i usiłuję złapać ideę przedstawienia. Wyobrażam sobie akcję i to, co chcę namaziać. Szkicuję, a potem szukam informacji, całej ikonografii, a na końcu fotek potrzebnych do sceny. Im więcej refek tym bardziej będzie to wiarygodne. Począwszy od światła, przez postaci, zbroi, skończywszy na detalach. @WWWoj: Nie gadaj. Robisz już na wyższym poziomie. @pumax: 3 miesiące @Rotcore: Tu nie wykorzystany speed do Katafraktów:
 3. Nie rozpisuję się na wstępie. Liczę na pytania.
 4. Niestety forum ma ograniczenia. Zatem dalsza część: Szkice koncepcyjne do okładki i pierwsze działania do panoramy: Dzięki serdeczne. Postaram się uzupełniać na bieżąco prace z Rome 2.
 5. Witam, Z racji, że jak zawsze, nie jestem na bieżąco, to zaktualizuję swój profil ;) Ma na imię Marlena i skończyła niedawno roczek. :) ,a tu prawie cała rodzinka :) Teraz, natomiast troszkę bardziej się obnażę: Wszystko w warstwach j.n.
 6. Nie sposób skomentować poszczególnych prac, ale wrażenie ogólnie wielce pozytywne. Cieszy się oko, jak widzi ludzi łapiących wiatr w żagle. :) Super myślenie malarskie i niesamowity progres ! Pozdrawiam, choć czuję oddech na plecach ;) PS" Ta ciepła praca pod słońce. Gdy odbijasz światło (słońce) z niskiego skłonu(położenia), na gruncie i płaskich obiektach wszystko tnie się w potężne kontrasty światła i cienia w poziomie. Cienie nasycone są z reguły odbiciem nieba zza pleców( najczęściej ultramaryny, kobaltów). Strumyk winnno się przyciemnić, zwłaszcza w spadach, a jeno płaszczyzny rozświetlić światłem ze słońca. Oszczędnie prowadząc to światło, raczej skupiając się na refleksach i blikach na tych ciemnych partiach. Nie umiem tego do końca poprawnie wyjaśnić. Woda oddaje światło, jak lustro i tam są największe kontrasty. Im materia jest bardziej chłonna (porowata) tym mniej oddaje światło i kontrast przez to jest mniejszy,
 7. Myślałem, że to Facebook i już chciałem wcisnąć" lubię twą odpowiedź" :D Pozdrawiam, :) PS. " Zajrzałem do twej teczki i powiem, że jestem mile zaskoczony. Trzymaj ten dobry kurs! "
 8. EthicallyChallenged: W pierwszym pytaniu masz odpowiedź na pytanie nr.2. Pracując dla wydawnictw stricte historycznych musisz mieć jakieś pojęcie o historii i uzbrojeniu. Szczęśliwie się składa, że jestem miłośnikiem historii i militariów od zawsze i dzięki temu jest mi łatwiej opracowywać te niuanse. Natomiast od tarczy z XIII w. siłą rzeczy często miewam zakwasy, więc dobrze znam jej wnętrze. :D Pracując dla Osprey zawsze otrzymywałem pocztą wspaniałe referencje, dziesiątki opisów, zdjęć, ilustracji itp. Pełen profesjonalizm ze strony wydawcy! Aby uprzedzić twe następne pytania: mój wzrost 176 cm, rozmiar stopy 43, waga 86 kg, lat 39, żonaty, jedno dziecko ( syn, 3 lata, imię Mateusz), plus spłata kredytu za dom ... yarosh: Ta plastikowa poszła na okładkę. Wielkie dzięki, choć już za późno. ;)
 9. Z zeszłego roku. Dwie wersje kolorystyczne dla Osprey Publishing. Do tej pory nie wiem, która lepsza. By lacedemon at 2012-04-26 By lacedemon at 2012-04-26 Dzięki za wszelkie uwagi.
 10. :) Liczę, że troszkę, znowu się tu popętam, ... aż dostanę bana za sarkazm, upierdliwość i zadufanie :D Serdeczne dzięki Panowie. Brakuje mi waszej konstruktywnej krytyki.
 11. Przepiękne prace! Jestem pod ogromnym wrażeniem! Rasowe malarstwo... Podoba mi się mądra konsekwencja w prowadzeniu gamy. Chciałbym cię gdzieś uszczypnąć, abyś nie obrósł w piórka za bardzo, ...ale nie mam za co ;) Chyba znowu muszę się schować na następne 3 lata, ...
 12. Swiezy: Dodam zatem jeszcze jeden. Dzięki :) [video=youtube;r_-LMTmZUm0]http://www.youtube.com/watch?v=r_-LMTmZUm0&feature=relmfu n-pigeon: Alikorn? Przyznam, że tego nie znałem. Dzięki za info. Twój obrazeczek jest słodziutki ;) Dzięki! Karola-j: Tak, w liceum miałem 5 lat snycerki. Potem sporo rzeźb też wyszło. Pewnie w 3D art czułbym się dobrze, ale za tępy jestem, aby ogarnąć te programy 3D ;) Dzięki serdeczne . tr3buh: 20 lat zleci jak z bicza.
 13. Właściwie najpierw powstała okładka do książki. Dopiero potem kompozytor, mój przyjaciel Philippe Rey stworzył ten piękny utwór, na podstawie tego artu. http://www.youtube.com/watch?v=owrpG-NLLjU&feature=endscreen&NR=1 http://www.youtube.com/watch?v=owrpG-NLLjU&feature=endscreen&NR=1
 14. Jak kładziesz światło na bryłę przy czystym tle nie drutuj jednostajnie po formie. Ten obrys jest niepotrzebny.
 15. PS" Bardzo lubię instalować takie kruczki. :) Mam nadzieję, że wydawca tego nie widzi..."
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy