Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mazda Furai (3 strona - reaktywacja)


Stachu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Stachu... pierwsze słowo jakie mi przychodzi na myśl to "szkooooda"...

Zasadniczo wygląda na to, że pozbierałeś renderki z wipa i wrzuciłeś do finished. Nawet AA nie podciągnąłeś?! Naklejki wyglądają tak jak wyglądały, koła nieznacznie się poprawiły... szkoda.

Sam model b. wporzo ;-) Trzymam kciuki aby przy następnym modelu starczyło cierpliwości.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, z wipa są 2 rendery. no ale skad ja mam wiedzieć kiedy jak daje update. to po 2 godzinach wątek ginie gdzieś tam na drugiej stronie... pozatym jak jeden render robi mi pół dnia to ile mozna czekać? załozyłem ze jak tam juz nikt nie miał co do powiedzenia to jest dobrze. i jeszcze tak na pozegnianie strzeliłem 2 renderki gołego modelu. eh wiem, to moja wina, trzeba sie czesciej na forum udzielac zeby byc zauważonym ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no nie przesadzaj Stasiu ;-) Dopieściłbyś kółka i tekstury i byłoby gites.

A z tym udzielaniem na forum to chyba przesada, mnie też nikt tu nie zna bo nie często bywam, ale komenty w Twoim wątku były - może ich nie czytałeś po prostu :-P

Tak czy inaczej powodzenia przy następnej furce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zgodze sie z Homa co do opon bo material wyglada srednio. Jeszcze kilka godzin lub dni by wszystko ladnie dopiescic i bylo by elegancko. No ale jak jest taka decyzja by konczyc to trzeba to zaakceptowac. Nie mniej jednak model wyszedl bardzo bardzo fajnie. Zycze powodzenia z konceptem.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

P.S.

 

@Stachu - tylko jedno forum CG w sieci jest? Umieszczaj gdzie sie da, bo im wiecej komentarzy tym model bedzie bardziej dopracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no, cicho bo sie jeszcze rozpuszcze i zara wroce do tego modelu dalej coś grzebać :D

kurde no ale niewiem. spokojnie. mowcie co jest nie tak. przynajmniej sie jakos zmobilizuję. z reszta furai była robona na wolna reke wiec zawsze moge do niej wrocić. ok ok pogrzebie jeszcze z tymi oponami i naklejkami. ale pozniej. a narazie komentujcie co jeszcze bylo by mozna doszlifować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie to więc napiszę conieco. Nie znam się na modelowaniu samochodów więc napiszę tylko to co widzę:

-ogólne wrażenie niedopracowania

-kiepski render, słaba jakość

-strasznie dużo pierdół, napisów, grafiki...zaburza to odbiór bryły

-co do bryły to subiektywnie najbardziej podoba mi się tył, ale bez spojlera, wsią trochę traci ;]

-i ogólnie wygląda jakby go ktos przydepnął

 

...ale doceniam robotę i juz się nie wcinam =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie byłby KOSMOS gdybyś to jednak dokończył :) Wiem że czasami można się wypalić i mieć chęć zaczęcia czegoś nowego..... Ale czy jest sens czekać pół roku czy tam ile żeby powrócić i poprawić ? Spiąć się i dokończyć co trzeba :) Nie namawiam oczywiście ;D Także pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za krytyke, bo tak samo mi, te rendery nie dawały satysfakcji tylko nie wiedziąlem dalej co jets nie tak.

 

mółbys (mogliscie by) poradzic cos nt. materiału opon? bo z nimi od poczatku walczę i dalej jest zle :( (btw. przypominam ze to slicki i ani nie maja zadnych wzorków na oponie ani na boku opony, wiec moze w tym problem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jak powinno wyglądać studio/jego materiał? tylko nie mowci mi ze mam robic tak jak na tych fotkach prawdziwych, bo probowałem i nic nie wychodziło. moje studio tak wyglada:

eb6e3b25d8a12a0bm.png

 

przydały by sie jakies screeny z viewportów innych modeli (tych lepszych, np z cg-cars) ale nigdzie nie mogłem znalezc a głupio mi sie tak kazdego dopytywać ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stachu - milo zobaczyc,ze powracasz do prac :) Co do samego studia to ustawienia chyba Ciezko Ci bedzie znalezc na cg-cars tez szukalem i nie jest latwo. Z tego co pamietam na max3d.pl byl poruszany ten watek w poscie Xiz0r-a:

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=49061

 

Poczytaj tam chlopaki troche go ponaprowadzali, pokazali kilka sreenow z prawdziwego studia, moze to Ci cos pomoze. Co do materialu gumy hmmm... poszukam informacji na ten temat i jeszcze sie odezwe. Na chwile obecna zycze powodzenia w dalszych pracach.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

P.S.

 

Ta mazda z wlaczonymi swiatlami wyglada calkiem calkiem. Denerwuje mnie ten dziwny znaczek na masce, jakos dziwnie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stachu trzeba przyznac, ze pojechales :) Ten grafitowy, czy tam szary lakier wyszedl Ci fajnie. Tylko cos te odbicia czerwieni sa jakies dziwne. Co do opon to zgodze sie z AT7 za bardzo odbijaja, a moze nawet sa jak lakier samochodu :) Pomysl z betonowym wnetrzem ciekawy, ale nie pasuje mi to co sie na lakierze odbija - te jakies slupy elektryczne i inne bajery ni jak sie maja do wnetrza. Ja wiem,ze fajnie jest jak sie cos ladnego odbija, ale wedlug mnie pasowaly by garazowe, czy studyjne. To tyle odemnie. Przycisnij jeszcze troche, bo efekty juz sa widoczne.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Stachu,

 

Widze,ze dzielnie walczysz i bardzo mnie to cieszy. Ale niestety ten lakier strasznie mi nie lezy. Co gorsza odnosze wrazenie, ze to auto nie jest sportowym, ale wojskowym. Wszystko przez ta zielen. Nie da sie jakiegos ostrego lakieru dac np pomaranczowego albo zoltego, moze tez byc groszkowy lub czerwony. Tylko nie ta ciemna zielen. Tak ogolnie to sie podoba.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i 3 grosze odemnie.

1. Pierwsze, nowe foty postój w pierwszym temacie, nikt nie lubi szukać updatow w kilkustronowych watkach.

2. Przestan trzaskac bezsensowne rendery, naucz sie zasad renderowania aut, przeanalizuj studia samochodowe, ich ustawienia, oswietlenie, post produkcje lakiery i technike ich tworzenia i manipulacji.

3. Tak nie podobają mi się twoje rendery, wyglądają jakbyś rzucił na samochód kilka plainow świecących dal shader z fallofowskim odbiciem i kliknął f9, posiedź trochę nad studiem przestudiuj oświetlenie, sile świateł odległość wielkość itp. Bryka jest dość dobrze wymodelowana a jej krztalty powinny dość nieźle prezentować się w studiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki za uwagi i komentarze. troche przypomniała mi sie historia, kiedy uczyłem sie modelowac wszyscy mnie jechali ze robie na odwal kiedy ja starałem sie ile tylko sił :P

hehe powiem tak. napewno to nie było ustawienie 2 planów i wcisniecie f9 :P ale ok rozumiem, liczy sie efekt a nie ile czasu sie spędziło na ustawianiu studia. dobrze ze przynajmniej mam tera swiadomosc ze nie jest jeszcze ok niz niewiedziec czy jest dobrze czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D4D4L, aleś Ty marudny ostatnio, co post, to Ci coś nie pasuje, tylko miej na względzie, że co się Tobie nie podoba, nie znaczy, że nie podoba się też innym, więc w pewnych kwestiach polecam większą powściągliwość, jak na przykład a propos postowania update'ów. Po to jest W.I.P, żeby pokazywać postępy pracy, więc normalnym jest, że te kolejne etapy pojawiają się w następujących po sobie postach, a nie z odwrotną chronologią i Twoja wygoda nie ma tutaj znaczenia;)

 

Stachu, moim zdaniem samochód sam w sobie jest paskudny, ale respect, że się podjąłeś wymodelowania go;)

Przysiądź nad materiałami i renderingiem.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pierwsze, nowe foty postój w pierwszym temacie, nikt nie lubi szukać updatow w kilkustronowych watkach.

2. Przestan trzaskac bezsensowne rendery, naucz sie zasad renderowania aut, przeanalizuj studia samochodowe, ich ustawienia, oswietlenie, post produkcje lakiery i technike ich tworzenia i manipulacji.

 

wiesz od czego jest WIP? czy poprostu zly dzien dzisiaj?

 

Bardzo fajnie swiatla wyszly, przydalo by sie wieksze AA zeby te linie sie tak nie ciely. Mi akurat zielen i czerwien pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz od czego jest WIP? czy poprostu zly dzien dzisiaj?

 

Bardzo fajnie swiatla wyszly, przydalo by sie wieksze AA zeby te linie sie tak nie ciely. Mi akurat zielen i czerwien pasuje.

 

 

Nie, mam dobry dzień :) ale tobie i Touch'owi chyba działy się pomyliły z autorem wątku;)) Jesteśmy w Finished a nie w WIP :)

 

Touch - oj ja i moje niepodobanie... wiem troche sie u keraja klucilem(czy jak to sie pisze ten nick) i nie slodze za durzo ;) Ale trzeba czasem powiedziec co jest zle a nie tylko no w miare w miare jec dalej. :)

 

I co do Stachu'a i jego furki. Robisz podstawowe błędy w renderze które naprawdę są łatwe w naprawie i nie zajmują dużo czasu do fixu a dają dobry efekt po zlaniu z resztą. Sam zobacz, opony są nijakie (ich shader) Fele dziwne, te czerwone zakrętki... też są jakies takie... Logo Mazdy juz wogól...Lusterek shader jest dziwny...(szczerze muwiąc to na 1 z renderów myslalem ze to bag.. :D ) Karbon...nooo to jak juz sie wam wydaje (ja bym pomenczyl shader) no i bla bla bla oswietlenie studia... Jedyne co mi się podoba to w miare rura wydechowa, i odbicia w lakierze które mogly by nawet niezle wygladac jak bys je bardziej podrasowa i dopasowal :)

Edytowane przez D4D4L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki za krytyke ;* o to chodzilo. moze rendery IYO są słabe (i calkowicie to rozumiem) to przynajmniej was jakos sprowokowałem dajac odrazu do finisza ;D no cóż będę dalej walczył, narazie trzeba troche odsapnąc i cos innego poskrobać, jak juz nabiore wiekszej wprawy to napewno powróce do furai. nie moge tak siedziec wiecznie w jednym bo i mo i wam sie wkoncu znudzi ten model i nikt juz nie bedzie zwracąl uwagi na nowe apdejty, cieszę sie ze przynajmniej model wam sie spodoał bo z nim to tutaj sie naprawde meczyłem czasami nad jedna czescią dobre 3 dni (np te fale z tylu czy na boku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności