Skocz do zawartości

Render wyższej jakości


michal84

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to iż mam textury robione rozdzielczością 4096x5608 i często są powielane (kilka takich textur na jednym obiekcie). Co zrobić by to wyrenderować? Jak renderuje 2048x2048 to po nałożeniu wyrenderowanej textury na obiekt wychodzą pikselowane mazy.

 

 

Sorki nie zauważyłem pola do wypełnienia.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez michal84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ehhh. zwiększenie jakości pomogło w pixelach ale nadal mam gdzieniegdzie textura jest proporcjonalna a gdzieniegdzie jest rozciągnięta. Nałożyłem modyfikator uvw map (gizmo ok) ale nie ruszałem ustawień gdyż jest ok. Jedynie jak zmieniam channel to się poprawia. Niestety jednak po render to texture nadal jest to samo. Jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem :). Na wszelki wypadek (i z przyzwyczajenia firmowego) staram się trzymać wszystko w potęgach dwójki (na pewno nie pogorszy to jakości obliczeń). Jak dotąd nie zauważyłem żeby tekstury innego typu obniżały jakość. Pewnie trzeba by testy przeprowadzić i to na różnych silnikach AA i filtrowaniu tekstur. Ale raczej mi się nie chce z tym bawić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o rozdzielczość (pixele) lecz na różnych częściach obiektu inaczej jest rozłożona textura. Na mniejszych textura dobrze wygląda a czym większa część tym berdziej rozciągnięta textura. Czemu nie renderuje tak jak jest widoczne czy to w normalnym renderze lub bez? Zrozumiałbym jeśli bym na każdą część położył texturę z tej samej kulki lecz tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zle zmapowane jest i chcec miec cuda z samej racji ze nalozylem uvw map czy unwrapa. To logiczne ze w jedntym miejscu bardziej sie rozciaga a w drugim mniej bo takie sa kordynaty mapowania. Jak pokazesz screena to sie dowiemy jak jest narazie wnioskuje po twoim opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem bo nie mogę dać innego numeru oprócz "1" w channel gdyż po przeniesieniu do innego programu nie nakłada się dobrze. Na 1 dzieje się tak jak na screenach

 

Ps Przy nałożeniu UVW map (bez renderu) i channelu na 1 także to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu by textura się wyrenderowała i po nałożeniu wyglądała tak jak przed renderem czy nałożeniu UVW map?

 

Ps jak zmienie channel na 2 to jest ok ale tylko w maxie bo mozna zmienic w edytorze materialu na 2.

Z mniejszymi obiektami nie mam takich problemów chociaż nałożenie modyfikatora zmienia mi strukturę co nie jest zbyt fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz nakładać tekstury i renderować do tekstury używając tego samego kanału. Nałóż teksturę jako uvw2 a przy render to texture użyj uvw1 zaznaczając automatic unwrap.

Edytowane przez Hynol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co dobrze wychodzi to cienie. Textura jest rozmazana na niektórych polygonach a na niektórych rozszerzona. Normalnie wychodzi mi render to texture ze skomplikowanymi obiektami. Ładnie się renderuje nawet bez nakładania UVW map. Tu wykonałem pól osiedla i nie wiem co się dzieje.

Odseparowałem jeden obiekt i robiłem próby... Nic. Cofnąłem się do wersji wcześniejszych bo pomyślałem że się psikus wdarł... To samo.

Na channel 2 (UVW map) textura wygląda normalnie a po render to texture rozciągana i mirrorowana. Używałem różnych kanałów i nie wiem co zrobić. Zapisałbym obiekt z texturami poprzez save ale nie będzie świateł i cieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się renderuje nawet bez nakładania UVW map.
Heh po twoich wypowiedziach wnioskuje ze chcesz miec dobrze bez jakims tam glupic uvw map itp. Coz moze przy prostych obiektach np box, teapot i lekkich modyfikacjach jakos mapowanie wyglada no ale to logiczne ze jednak wszystko trzeba mapowac wiec nie szukaj skrotow tylko naucz sie mapowania. Te wszystkie rozciagniecie wynikaja z faktu ze wspolrzedne mapowania sa tak rozjechane ze skad ma maxior wiedziec jak rozkladac texture. Jesli bys napisal ze mapujesz dobrze obiekty i tylko przy render to textur sie sypie to wtedy trzebabyloby szukac jakiego bledu ale z tego co opisujesz to jedynym bledem jest to ze ci sie mapowac obiektow nie chce albo to ze dasz modyfikator i obiekt sam sie zmapuje. Najwieksza kontrole nad mapowaniem masz w unwrapie ale tam trzeba wykorzystac dostepne narzedzia i cos zrobic z tym mapowaniem. Wszyscy mapuja to Ty tez bedziesz musial chyba ze chcesz caly zycie robic sphery, boxy i inne takie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o mapowanie... W sumie chodzi lecz tu wchodzi kilka textur naraz i mapowanie musialoby sie odbywac na podzielonym obiekcie wg textur ale niewazne. Odjalem textury ale mam maly problem ten co na poczatku. Jak zrobic by textura po wyrenderowaniu posiadala ostrosc? Nalozylem texture, zmapowalem i jest ok. Ustawiam rende 4096x4096 i textura jest niewyrazna. Potrzebowalbym conajmniej z 5 razy wieksza rozdzielka ale jest to niewykonalne. Da sie jakos ustawic render? W sumie rozdzielka nie jest mi duzo wieksza potrzebna tylko ostrosc.

 

Dzieki za wypowiedzi i sorki za chaotyczna wypowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jedno ani drugie nie pomaga. Jak dobrze się przyjrzę to jakby troszeczkę cieni dostał ale jest to tak nieznaczne że można śmiało powiedzieć że nie ma różnicy.

Jakby ktoś jeszcze jakiś pomysł miał...

 

Mam pytanie odnośnie zwiększania rozdzielki przy render to texture. Nie mogę ustawić powyżej 6000x6000 bo wyskakuje błąd i jakiś skrypt. Myślałem że może ramów za mało ale zwiększyłem plik stronicowania i to samo. Czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności