Skocz do zawartości

Głupi problem ze światłami


smiler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Uczę sie mayki, a w sumie to przesiadam się z maxa. Trochę bawiłem się ostatnio oświetleniem i chciałem zrobić powiedzmy 10 instancji światełka rozmieścić wszystkie wokół sceny itd. Jednak okazało się, że moje instancje świateł w ogóle nie działają. Każda z instancji działa trochę jak taki Null Object czy Dummy, zmiana parametrów światła wpływa na pozostałe jednak w rzeczywistości świeci i rzuca cień tylko główne światło.

 

Instancję tworzę przez Duplicate special, wybieram instance oraz parent (choć próbowałem wszystkich kombinacji), dodam jeszcze że jeśli zwyczajnie duplikuję światło to wszystko jest ok, oba świecą itd.

 

zdaję sobie sprawę, że to straszna pierdoła, ale stanąłem w takim martwym punkcie i straciłem pomysły. Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Duplicate special -> instance leaf nodes, ale tylko w mentalu, bo maya software już chyba nie rozwijają.

Do jednoczesnej zmiany ustawień na n-kopiach to window -> general editors -> attribute spread sheet, no i Mel. Jest jeszcze poręczny, darmowy manager lightGirl.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności