Jump to content

bartolomeo

Members
 • Posts

  1,648
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

bartolomeo last won the day on April 24 2012

bartolomeo had the most liked content!

2 Followers

City (optional)

 • Miasto
  wawa

bartolomeo's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In Rare

Recent Badges

227

Reputation

 1. Jest dobrze :) podoba się ;)
 2. The Division jest całkiem fajne. Polecam.
 3. mega fajne :) dobra robota!
 4. no i norden sprawdziłbym, gdzie leży Polska jednak. Bo z europą wschodnią ma niewiele wspólnego. Chociaż ja podzielam obawy, czy PI i TB udźwigną temat. Trzymam kciuki bardzo, żeby zrobili z tego przyzwoite kino. Nie musi być dzieło wybitne, niech będzie po prostu dobre. :)
 5. ja się wypowiem co do emeytury - trzeba pamiętać, że potocznie nazywany ZUS to tak naprawdę kilka składek, w tym jedna bardzo ważna, ubezpieczenie zdrowotne w NFZ i druga to ubezpieczenie emerytalne. Zdrowotnie można ubezpieczyć się samemu - dobrowolnie w NFZ. Pisaliście o tym wyżej. Moi kumple, którzy tak są ubezpieczeni, odliczją sobie to od podatku i w kwietniu dostaję 3400 (około) zwrotu podatku. A są normalnie ubezpieczeni i mogą korzystać z NFZ. wracając do emerytury. To ZUS już teraz nie jest w stanie płacić emerytur z obenych składek, co roku dopłacamy z budżetu do ZUSu na wypłatę emerytur. Prawdziwy problem pojawi się za kilka lat, jak na emeryturę zaczną przechodzić rodzicie obecnych 30 latków - czyli pierwszy wyż demograficzny po wojnie. Wtedy będzie naprawdę spory problem z budżetem i dopłatami do ZUS. I nie jest to żaden populizm, czy korwinizm, a zwykła matematyka ;) Jedynym sensownym rozwiązaniem emerytalnym jest własne oszczędzanie. Jak kto umie, jak kto potrafi. Jest kilka naprawdę dobrych blogówo oszczędzaniu (giełda, fundusze, ziemia, surowce). Warto zainwestować trochę czasu w to, jeśli ktoś chce myśleć o jakiejkolwiek emeryturze. Czasy powszenych ubezpieczeń społecznych mijają. p.s. porównywanie obecnych emerytur w polsce i w czechach jest raczej nic nie warte w perspektywie 30-40 letniej.
 6. mówiłem już że kozacko wyszło :)
 7. i jak Atlas? mi się to podobało bardzo. Ale musiałem jakoś przerwać, i już chyba nie wróciłem do tego. teraz kompletnie nie mam czasu, ale może za rok na wakacjach.
 8. dzięki za opinie :) benton - nie ma co ukrywać, że do Tora Fricka jeszcze mi bardzo daleko, teksturowanie to nie jest moja najsilniejsza strona ;) w następnym projekcie będzie lepiej :) Pixel-factory - dzięki! to projekt mocno for fun był robiony, więc faktycznie trochę z tym działkiem pojechałem. ale przez to bardzo dużo się nauczyłem - głównie w myśleniu koncepcyjnym :)
 9. Armored Quadruped Support Unit Mark 1 Postanowiłem odświeżyć sobie modelowanie, nie robiłem tego kilka lat. No i zabrałem się za temat kompletnie mi obcy - conceptowanie w 3D. Całość modelu wykonana w Modo, krajobraz w WorldMachine, render w Modo. Kupa dobrej zabawy przy tym była :) Nie używałem Kitbashy, wszystko zmajstrowałem sam. link do profilu na Artstation, plus galeria z progresami. https://www.artstation.com/artist/amazingviking pozdro bartłomiej
 10. Wiedźmin 3 - najlepszy rpg w jakikolwiek grałem... Jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem. Fabularny majstersztyk. Z jednej strony bardzo dobry wątek główny - w końcu nie ratuję świata przez złem_najbardziej_złym_z_innego_wymiaru. A sz drugiej strony - mega fajnie biega się po tym świecie i odwala wiedźmińską robotę. Naprawde czuję, jakbym czytał kolejną książkę Sapkowskiego i brał w niej udział. Szacun dla twórców! :) nie mogę się doczekać powrotu do domu i zanużenia się w tym świecie :)
 11. Mad Max - kozackie kino w swoim gatunku :) cała kupa świetnej zabawy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy