Jump to content

Marvin

Members
 • Posts

  293
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Marvin last won the day on June 9 2012

Marvin had the most liked content!

City (optional)

 • Miasto
  Gdynia

Marvin's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

128

Reputation

 1. Czyli pomijając naszą nostalgię, istnieje dziura na rynku? Jakie powinny być założenia i funkcje takiego serwisu?
 2. Żeby nie zdziczeć robiąc freelance w piwnicy należy dbać o higienę pracy i work/life balanace. Poradników jest sporo ale chyba najważniejsze jest to by rekompensować sobie samotny czas pracy z rodziną i znajomymi. Plus jakieś sekcje sportowe w grupie a nie samemu na siłowni odbębniać trening i na chatę :D. Choć niektórym izolacja nie sprawia większych problemów albo żyją w swojej iluzji.
 3. Za mało danych by odpowiedzieć na twoje pytanie. Z grafiką sprawa jest prosta: Jak coś umiesz i jesteś w stanie to dobrze zaprezentować (portfolio, demoreel), praca sama ciebie znajdzie. Zawód ten można też wykonywać zdalnie w międzynarodowych projektach więc demografia nie ma tutaj znaczenia.
 4. Może za mało precyzyjnie opisałem. Z mojej perspektywy to wygląda tak, że mogę pisać toolsy ale nie widziałbym się jako osoba, która przez cały czas robi tylko to. Jakoś mam większą motywację pisząc coś co sam użyję, coś co ułatwi mi pracę i jednocześnie pozwoli brać aktywny udział w tworzeniu ujęć :) Etap projektowania jest super, fajnie się robi prototypy itp. Natomiast wdrażanie tego na produkcję to już nie moja para kaloszy.
 5. “ Y U NO LEARN?! :)” Może dlatego, że nie wydaje się to ciekawe? Chyba po coś wybraliśmy grafikę 3d i animację :). Jakby moja praca polegała głównie na kodowaniu i czytaniu bibliotek to bym zmienił branżę na bardziej elastyczną (IT jest mega chłonne). Do tego materiały do nauki zupełnie zniechęcają. No i strasznie ubogie możliwości w projektowaniu ładnego UI.
 6. Do artykułu dodał bym jeszcze wzmiankę o serwisie Newgrounds i jego wpływie na rozwój animacji. Ten video esej bardzo dobrze podsumowuje czym jest ten serwis.
 7. Justice League jest starszy niż Avengers. Chyba seria filmów tylko o Batmanie sprawiła, że dziwnie się patrzy na jego współpracę z innymi bohaterami. W przypadku komiksu czy serii animowanej to nikogo nie dziwi. W sumie ciekawe co tu się będzie działo po pierwszym trailerze Infinity War. Dla niewtajemniczonych to w jednym filmie zobaczymy: Avengers, Guardians Of The Galaxy, Spider Man, Dr. Strange i kilku Xmanów.
 8. http://tick.wikia.com/wiki/Chairface_Chippendale
 9. Lucas przed SW zrobił American Graffiti (gdzie zagrał Harrison Ford). Ryan Reynolds też przed Deadpoolem był mocno znany. Bliższym porównaniem z ostaniach lat jest District 9. Budżet 30M$, nieznany reżyser (choć jego reklamy były dość mocno znane w środowisku 3d), zero sławnych aktorów. Wracając do tematu GITS. Dziwni mnie sposób promocji filmu. Pierwszy raz się spotykam z sytuacją gdzie taka liczba making offów, materiałów behind the scenes itp. wypływa z długo przed premierą. Trochę mnie to martwi bo mam wrażenie, że dostajemy na tacy wszystkie najlepsze sceny. No i fraza z trailera "They did not save your life. They stole it." wywołuje u mnie grymas na twarzy bo dostajemy sugestię, że fabuła gits zostanie mocno spłycona do typowego filmu o agencie, który dowiaduje się, że organizacja dla której pracuje jest be. No ale to tylko trailer.
 10. heh. Z tym tosterem to celowe? Pamiętam jaką traumę u dzieci robiła animacja Brave little toster http://www.imdb.com/title/tt0092695/ :) Ciekawi mnie bardzo jaki jest odbiór szerszej grupy bo muszę przyznać, że już od pierwszych screenów uszatka bije niepokojący mroczny klimat głównie spowodowany dużą ilością czerni.
 11. Pytaj tu: http://soup-dev.websitetoolbox.com/
 12. Heja, dzięki za fronta :). Udało mi się doprowadzić projekt do końca i animacja doczekała się profesjonalnego lektora: pozdrawiam, K.
 13. Double Commander (darmowy) Sortujesz folder wg. daty. Zaznaczasz pliki wewnątrz folderu (ctrl+A), files -> multi rename tool, Mask: 'File Name': nazwa_sekwencji[C] . W zakładce Counter ustawiasz format (np. Width 03 -> 001,002,003) W total commanderze jest podobnie.
 14. Ograniczyłem się do zrobienia prezentacji skryptów i rigu bo to jedyne elementy które nie są standardowe w tym projekcie. No chyba, że masz pytania o jakieś konkretne rzeczy to pisz. Postaram się odpowiedzieć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy