Jump to content
Frankot

Co czytacie?

Recommended Posts

Stworzyłem ten Topic bo jestem ciekaw co czytają teraz ludzie, nie chciałem robić sondy bo chodzi mi także o jakieś tytuły kturym dajecie rekomendacje lub je trochę opiszecie np. Jak tę książkę zacząłem czytać to nie poszedłem do szkoły/na wykłady zanim jej nie przeczytałem. Jeżeli w ogóle nie czytacie nic to możecie napisać dlaczego itp.

Mam nadzieję, że ten pomysł się przyjmie.

Edited by tweety
orto

Ja ostatnio czytam \"Mroczną Wieżę\" Stephena Kinga. Dopiero kończę drugi tom (z siedmiu:)) i już mi się zajebiście podoba[spox]. Najkrócej określiłbym to jako połączenie Władcy Pierścieni, Fallouta no i może jeszcze Planescape Torment. Co do fabuły, to jest to o ostatnim rewolwerowcu (lol:)) który ściga człowieka w czerni. Mało to pewnie mówi ale książka bardzo wciąga, ma świetny klimat i czasami jest naprawde pokręcona:).

ja ostatno przeczytałem \"poznaj photoshopa\" \"dreamweaver mx\"

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

A ja proponuję autora Clive Cussler.

Pisze książki o tematyce przyszłościowej jak \"podnieść tytanika\" czy \"Vixon 3\".Polecam go szczególnie gdzyż czytam jego książki często a mogą być one natchnieniem.

Pozdrawiam.

Guest Karawan

A ja zafascynowany ORWELLEM, HUXLEYMEM i GIBSONEM sam cos proboje stworzyc, ale powoli to idzie bo na bierząco poprawiam text i mam dopiero 2 strony (przez 4 dni...) Owa powieść co pisze nazywa sie DIES IRAE (Dzień Gniewu), tytuł roboczy

Prachett i jego Świat Dysku

Polecam też \"Buddy Holly zyje i pozdrawia z Ganimedesa\" Bradley Denton. Świetna książka - sf z watkami humorystycznymi.

Guest Karawan

mam alergie do rzeczy zwiazanych z eminemem wiec nie skorzystam

Originally posted by Karawan

mam alergie do rzeczy zwiazanych z eminemem wiec nie skorzystam

hehe ja tez :)

A tak wogole to czytalem ostatnio Lema \"Opowiesci o pilocie Pirxie\" i musze przyznac ze naprawde fajnie sie to czyta, facet musi miec wyobraznie poprostu nieziemska zeby wymyslac takie zeczy w czasach kiedy sience fiction dopiero w polsce raczkowalo, polecam wszystkim.

Pozdro

hmm...ja ostatnio sobie przeczytalem Wladce PIerscieni wszystkie czesci :))) naprawde qll...bodajze 1200 stron :D:Dale ani razu sie nie nudzila :))

pozdr

Originally posted by Pablo

hmm...ja ostatnio sobie przeczytalem Wladce PIerscieni wszystkie czesci :))) naprawde qll...bodajze 1200 stron :D:Dale ani razu sie nie nudzila :))

Taaa Wladca to jest to :) przeczytalem 2 razy i zabralem sie za wydanie po angielsku ( niestety dalem sobie spokoj po kilkunastu stronach :D )

Guest Karawan

wiem ze to dla niektorych herezja ale ja wole film od ksiazki, chyba ze wzgledu na szybsza akcje i muzyke

A ja dużo bardziej wolę książkę:), mogłem odrazu obejrzeć LOTR ale najpierw książkę przeczytałem i dobrze - po przeczytaniu film nie wydawał mi się już taki ql jak o nim mówili a gdybym najpierw obejrzaj film to pewnie książkę też już raczej gorzej by się czytało (gorzej w sensie - nie wciągała by tak).

moja ostatnia ksiazeczka to :

Clive Barker \"POWROT Z PIEKLA\" mroczne klimaty......po prostu cudo.....:]

Ja w wiekszosci nie wychodze poza Kinga i Mastertona. Chociaz ostatnio z wypiekami na twarzy polykalem \"Inni\" Jamesa Herberta;)

Jezeli mialbym cos polecac (poza Kingiem, bo jego nie trzeba polecac) to \"Nekroskopa\" Briana Lumley`a.

5 grubych ksiag historii nekroskopa, czlowieka ktory jest jedyna na swiecie osoba potrafiaca sie komunikowac ze zmarlymi. Oni sami nie moga ze soba sie porozumiewac, wiec bohater jest ich jedynym lacznikiem i rozmowca. Zrobia dla niego wszystko, zeby tylko z nimi pogawedzil... :)))

Jezeli ktos lubi historie o wampirach to musi ja przeczytac!

Powstala druga edycja z beznadziejna okladka. Szkoda ze nie powtorzyli tej z pierwszego wydania. To juz klasyka:)

http://www.merlin.com.pl/sklep/sklep/strona.glowna?str=fis264960&skad=uzkmucpmny

Uff... ale zareklamowalem;)

Ja skończyłem 4 tom \"Mrocznej Wieży\" Kinga i w oczekiwaniu na piąty tom czytam wszystkie powieści tego autora jakie są w jakiś sposób związane z Mroczną Wieżą:)

Dobra a teraz ja zadam pytanie.....Kto przeczytal Harrego Pottera.......?? :D

Ps. JA przeczytalem.....i musze powiedziec ze byl zajebisty i czekam az zostanie opublikowany nastepny tom w Polsce.......

Toxic, są jakieś książki związane z tą serią?:). Możesz napisać co znalazłeś?.

Guest Połki

Ja ostatnio przeczytałem \"29,99zł\". Nie pamiętam autora, ale książka była wypasiona. Opowiada o gościu, który pracuje w dużej agencji reklamowej i opisuje jak to wszystko działa i jakie historie się zdarzają w takich sferach. Wszystko co zostało opisane, oparte jest na faktach. Może niezbyt dobrze ją zareklamowałem, ale nie chcę zdradzać treści. Polecam również \"Alchemika\", \"Czerwony Imbir\", a dla masohistów Erich Fromm - \"Anatomia ludzkiej destrukcyjności\", lub \"Siódmy kandydat\" Kropiwnickiego:). Aha z lektór szkolnych, to zajebista jest \"Mistrz i Małgorzata\":D

Pozdro[piwo]

Guest Karawan

1) Na pottera mam uczulenie

2) Ja polecam \"TAJNE SPRAWY PAPIEŻY\", mozna sie duzzo dowiedziec (cos dla antyklerykalow jak ja)

wow.......KARAWAN masz moze w pdf albo na pc....ta ksiazke ??? pozycja numer 2 ......:D

Lucas może nie całkiem ksiązki związane z Mroczną Wieżą ale wątki i postacie z niej występujące. Z resztą co ja bede pisał zajrzyj na ta stronke: http://burial.interpab.com.pl/

i popatrz na opisy książek na dole zawsze są powiazania z innymi powieściami.

P.S W zbiorze opowiadań pt. Wszystko jest względne jest jedno opowiadanie o Rolandzie całkiem fajne z reszta inne też są niezłe.

Guest Karawan

mam - kontakt na gg

Fucktycznie we \"Wszystko jest wzgledne\" znalazlo sie opowiadanie zwiazane z \"Mroczna wieza\". Jedyne, ktorego nie przeczytalem, bo nie zabralem sie jeszcze za te historie:)

Usmialem sie za to przy opowiadaniu o psie i kocie ;)))

Dobra przyznaję się bez bicia :P - nie przeczytałem jeszcze \"Władcy Pierścieni\" i \"Wiedźmina\" - ale nadgonię straty :]

Bardzo fajnie czytało mi sie pracki G. Orwella, a w szczególności(co może wydawać wam się dziwne) \"Folwark zwierzęcy\"

Giorgione

a ja sapkowskiego czytalam ostatnio i tak ogolnie to digital production gazetke cyztam oraz computer technik (ct)

kinga tez czytam