Jump to content
Frankot

Co czytacie?

Recommended Posts

A znacie drinka \"sapera\"?

woda mineralna z cytryną :D

A czytam właśnie Hobbita, in english

Mam Szninkla czarno bialego jeszcze pierwsze wydanie bomba a ostatnio czytalem slownik ortogeaficzny.

Acha czytalem Paragraf 22 przed wojskiem w trakcie po wojsku ipo 10 latach po zakonczeniu sluzby za kazdym razem odebralem ja (ksiazke) inaczej i czekam kiedy bedzie nastepne 10 lat.

co do mnie to genralnie czytałem fantastykę (SF, Fantasy, trochę horroru), przez jakieś 12-15 lat czytałem praktycznie wszystko co się ukazywało, teraz jednak raczej się książek pozbywam, jezeli już czytam to poprzestaję na magazynie Science Fiction i co lepszych tytułach polskich autorów (Piekara, Ziemkiewicz itd)

co do komiksów to lubię twardą SF i mangę, Thorgala wytrzymałem do numeru 8 czy 9, co do Szninkla (w pierwszy wydaniu b&w) to mogę mu jedynie zarzucić, że praktycznie nie ma sznas, żeby okładka trzymała się na orginalnym kleju ;), wydanie kolorowe jakoś mnie nie \"pociąga\"

Ja od nie dawna odkrywam swiat Terry Pratchetta, swietnie napisane opowiadania, Ricewind i Mort rzadza!!

Pozdrawiam

Bacry - tez skonczyłem Inne Piesni - rewelacja :), troche z innej pólki - \"Achaja\" Ziemiańskiego, moze problemów metafizycznych nie porusza ale czyta się swietnie!:)

Aragorn - Terry swietny jest, niestety w ostanich tomach zaczyna powtarzac pomysły:(

A ja właśnie zacząłem \"Inee Pieśni\", a skończyłem \"Ulissesa\", \"Boską Komedię\", \"Kartotekę\" - to tak bardziej szkoła pachnie, no ale cóż trzeba nadrabiać zaległości przed maturą.

\"Inne...\" skończe przez ferię, i \"Achcję\" obydwa tomy też wtedy mam zamiar przeczytać od razu :]

Pratcheta już skończyłem, kilku ostatnich pozycji już nie chciało mi się czytać. Na początku był świetny, teraz raczej tylko przeciętny. Właśnie zabrałem się za \"Wampira Lestata\".

Jakie są te \"Inne Pieśni\". Mam je, ale jakoś boje się je zacząć, przeraża mnie ten rozmiar. Zresztą u Dukaja denerwuje mnie to używanie słów w różnych lub innych znaczeniach. Chyba kumacie o co chodzni??

Ostatno przeczytałem:

1. Cały cykl \"Ziemiomorze\"-bardzo dobre, chociaż ta ostatnia \"Tehanu\" tylko dobra, ale jak inne z serii wciągająca.

2. \"Stalowy Szczór prezydentem\"-nie jest to książka najwyrzszych lotów, ale przyjemnie się ją czyta. Główny bohater ma ciekawe podejście do życia i za to podejście jest jednym z moich ulubionych postaci.

\"Inne piesni\' - Tym razem sporo myśli greckiej więc zaopatrz się w słownik wyrazów obcych :) Na poczatku nie wiedziałem o co w chodzi , dopiero po 50 - 100 stronach udało mi się wczuć w klimat i przyzwyczaić do języka. Po przeczytaniu stwierdzam jednak ze jest abslolutnie rewelacyjna:)

Własnie skonczyłem \'\'Mgły Awalonu\'\' - też polecam jezeli ktos lubi legendy arturiańskie - bardzo wciągająca.

Spokojnie Dukaj mi nie straszny :D czytałem już Extense, Czarne Oceany i W Kraju Niewiernych więc wiem czego się spodziewać. Już kończe Inne Pieśni i juz mi sie bardzo podobaja a przezciez u Dukaja najlepsze sa kocówki, oj cos czuje ze bedzie to jego najlepsza ksiazka...

ksiązek raczej nie czytam, a ostatnia którą przeczytałem (jakieś 3 lata temu) - \"Koniec świata\" Haruki Murakami (nie licze lektur)

Co do komiksów to zbieram sobie różne mangi, takie jak Naruto czy Slayers.

Oprucz tego lubie sobie poczytać produkta i wilq .

A ostatnio obejrzane filmy:

- Freddy vs Jason - całkiem niezły

- Jeepers Creepers - przesz pierwszą część filmu troche się bałem, ale później jak go już przejechali to nudne się zrobiło.

Teraz czytam Basztę Czarownic:D Powody sentymentalne wzięły górę. W końcu to o moim rodzinnym mieście:D

Niedawno przeczytałem \"Sługę Bożego\" oraz \"Młot na czarownice\" Jacka Piekary i bardzo polecam tym, którym przypadł do gustu styl Sapka (bo Piekara równie zręcznie, śmiesznie i ciekawie operuje naszym językiem) i koniecznie w przypadku bycia katolikiem mają odpowiedni zapas tolerancji czy samokrytycyzmu, bo jednak ktoś przy czytaniu tego może się poczuć jakoś urażony podobieństwami tego świata do naszego... ;) Ale naprawdę polecam.

Skończyłem \"Inne Pieśni\" Dukaja, co tu dużo pisać - Polecam! Kawałek świetnej polskiej literatury.

Teraz czas nadrobić zaległości lekturowe :(.

ja miałem ferie i postanowiłem nieco mniej posiedzieć przy kompie i troche przeczytać. przez te 2 tygodnie przeczytałem:

Frank Herbert \"Diuna\"

Philip Hindred Dick, 2 zbiory opowiadań \"ostatni pan i władca\" oraz \"impostor\" i powieśc \"Blade Runner\"

Robert A. Heinlein \"drzwi do lata\"

teraz czytam trzeci tom Diuny \"Dzieci Diuny\" (drugiego tomu nie było w księgarni).

jeśli chodzi o Diune to wg mnie jest lepsza od Władcy Pierścieni i 2x dłuższa :D

Ja aktualnie czytam \"Dżumę\"...oczywiście top lektura...myślałem ,że będzie gorzej. Osobiscie polecam wszystko co napisał phillip K. Dick :D A tu jeszcze parę ksiązeczek S-F ,które oczywiście gorąco polecam:D

\"Pierścień\" larry Niven

\"Wieczna Wojna\" (z tego co pamietam) Joe Haldeman

Oczywiscie cała seria \"diuna\" :d

A co z Johnym Mnemoniciem? Nie czytał nikt Gibsona? \"Wypalić Chrom\" jest niezaprzeczalnym liderem w zbiorze opowiadań. Oczywiście \"Neuromacer\" czy też \"Graf Zero\" też niczego sobie.

A właśnie zacząłem czytać \"Galilee\" Clive\'a Berkera.

Czytam czytam od kiedy się nauczyłam ;) Wiekszość książek które wymieniacie też przeczytałam albo własnie czytam. Osobiście polecam:

Cały cykl o królestwie Amberu Rogera Zelaznego - jakby ktoś napisał dobry scenariusz to byłby świetny film

Dukaja tez lubie ale chyba mam za mały poziom wiedzy bo czasem nie rozumiem co on opisuje.

Czy ktoś czytał Konrada Lewandowskiego? Noteka - polecam albo Huberatha - Gniazdo światów

Generalnie czytam fantastykę i regularnie pisemko Nowa fantastyka - szkoda tylko że wywalili Lecha Jęczmyka:(

Lekturki: \"Początek\" Szczypiorskiego, \"Dżuma\" Camusa i \"Tango\" Mrozka, a poza tym zdazylem jescze dokonczyc \"My Zdobywcy\" zbior opowiadan Dicka (przednie!)

Tez do niedawna zaczytywalem sie Nowa Fantastyka, ale teraz brak pieniedzy jak i czasu :(

No z tym to jest ból - cena Nowej F. rośnie i rośnie...wogółe to rzadko kiedy kupuje sobie jakąś książke bo poprostu nie mam kasy :(

Ufff...przebrnąłem przez cały wątek i doszedłem do jednego wniosku: albo książki , które najbardziej się Wam podobają, podobają się również innym ludziom, albo ludzie , którzy lubią czasem coś popykać w maxie mają podobne gusta czytelnicze, bo zazwyczaj pojawiają się te same tytuły. Oczywiście większość z tych pozycji też przeczytałem, ale największe wrażenie, chyba od 15 roku życia zrobił na mnie Orson Scott Card, zwłaszcza w trylogii o Enderze Wigginie. Gra Endera to najlepsza książka jaką w życiu czytałem.

hehe- przczytalem ja z dziesiec razy- dodam jeszcze opowiesci o pilocie pirxie i pare innych lemow+ursula le guin-czarnoksieznik z archipelagu-czyta ktos??

ps. gre endera ukradlem z kiermaszu taniego obuwia gdzie kiedys pracowalem:-) z.....dziesiec lat temu hehe