Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Yugo 45


p_e_t_e_r

Rekomendowane odpowiedzi

witam, oto poczatki pracy nad jugoslowianskim cackiem

 

bawie sie w maxie ok 3 miesiecy i pewnie nie wiem wielu rzeczy wiec milo widziana ktytyka a co najwazniejsze wskazowki

 

mam mianowicie tylko taki problem

na masce ok 5 cm od krawedzi powinno byc wieksze zalamanie a meshsmooth robi mi piekne zaokraglenie ze na razie to sie zapowiada jak jakies ferrari :)

 

jak zrobic wieksze zalamanie bez az takich kraglosci,

 

uzywalem crease ale sie nie nadaje bo robi krawedzie

 

weight tez nie bo niszczy ladna siatke deformujac wszystko wokol

 

robilem dodatkowe kreawedzie chamferem ale powoduje to dodatkowe edge w siatce i po meshsmoothu powsttaje juz nie taka lada siatka zlozona z samych kwadratow

 

 

przepraszam ze tu zamieszczam to pytanie ale po co marnowac miejsce na servie skoro to jest w koncu takze i WIP

 

czekam

 

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok mam krawedzie zblizone do siebie i nawet efekt moze byc tylko czy jest to poprawne jesli pozostanie mi przez to trojkat w siatce ???

 

a powstaje dlatego ze nie moge ciać do konca bo powstana mi kanty az na blotnikach

 

zamieszczamn screeny powstalego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie trojkat nie jest chyba porzadany co ? :)

zawsze mozna tak wykombinowac nawet kosztem wiekszej ilosci ogolnej polygonow zeby go nie bylo. A jesli krawedz jest za ostra to oddalasz edge i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ladnie to wychodzi jesli je rozsune (edge) ale niestety potem reszta siatki mi sie nieco psuje

 

aleeeee zauwazylem na innych wipach z widokow siatek ze niektorzy robia detach np samej maski i tylko na niej robie zabawe na edgach chamferem po czym wyglada to ladnie i nie ma wplywu na reszte siatki

 

czy to regula czy raczej powinienem bawic sie na monolicie i robic jako calosc bez odlaczania fragmentow do obrobki

 

a jesli juz odlaczam to czy potem spowrotem nalezy dolaczyc i weldem polaczyc do kupy czy pozostawic jako autonomiczne elementy....??

tylko potem kazde muzi miec swojego meshsmootha ??? bo nie widze innego wyjscia

 

(dziekuje za wczesniejsze odpowiedzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już jakieś części rozłączysz to nie ma sensu potem ich znowu łączyć :) w końcu każde auto składa się z oddzielnych części :) a co do tego edytowania na oddzielnym obiekcie... każdy samochód ma raczej płynne przejścia, jest jakby jedną bryłą, którą na końcu ktoś pokroił na oddzielne obiekty, jak lampy, maska drzwi itd. :) więc lepiej najpierw postaraj się uzyskać porządany bez detachowania, a opcji tej użyj dopiero wtedy, gdy będziesz zadowolony z uzyskanego efektu :)

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos trojkatow to wlasnie zajarzylem ze w HSDS jest pozyteczna funkcja \'force quads\' dokonujaca zmian w siatce zamieniejac wszystkie poly na czworokaty

 

 

uzywa tego ktos, moga byc jakies nieprzewidywalne skutki, pomijam te oczywiste mam na mysli cza sa jakies cyrki jak np z boolean w maxie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności