Skocz do zawartości

1 obiekt kilka textur - pomoc


Gość Setu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum,

 

Mam prosbe mianowicie potrzebuje wskazowki jak na jednym obiekcie dajmy na to boxie (docelowo ma to byc kartonik z soku) umiescic 6 textur (wczesniej przygotowanych i obrobionych zdjec) na kazdym z bokow, tak aby miec mozliwosc kalibracji kazdej textury osobno w celu najlepszego dopasowania. Domyslam sie, choc moze jestem w bledzie ze do tego celu najlepiej bedzie uzyc materialu (multi/sub)i w diffuse kazdej z 6 slotow wpakowac bitmape. Wczesniej boxa przekonwertowac do e.poly i z poziomu polygonow ponumerowac materialy od 1 do 6 problem w tym ze nie wiem gdzie moge wykalibrowac kazda texture osobno. Kombinowalem z mod. UVW Map ale to nie rozwiazuje problemu. Prosze o pomoc.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1 opcja to mulit sub, jak pisales, ale wielkosć poligonów musi idealnie pasować do obrazka, można tez dać cztery osobne modifikatory UVW map i każdej mapie przydzielć inny kanał

 

2. połączyćwszystkie obrazki w jeden plik, rozłożyć siatke modifikatorem unwarp i dopasować, to najlepsze rozwiązanie ale unwarp nie jest najprostszy, zajrzyj do działu videotutoriale to znajdziesz fajne tuki do nakładania tekstury unwarp-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz połączyć bitmapy w jedną w photoshopie i później użyć unwrap uvw. W okienku Edit włączysz podgląd tekstury, zaznaczasz wszystkie płaszczyzny i dajesz flatten mapping. Póżniej zaznaczasz każdą płaszczyznę i dopasowujesz ją do odpowiedniego boku pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności