Skocz do zawartości

wielkoformatowy rendering??


blax_one

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pracuje przy wizualizacjach i ostatnio poproszono mnie o zrobienie renderu 0 wielkości 900/400cm rozdzielczosc to ok 26126x11339... max od razu wywalił mi blad o treści :error creating bitmap

Moj komp to 4-rdzeniowy intel i 4 ram

Moje pytanie to, co jest wymagane do robienia tego formatu renderow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

9x4 m to prawie jak format billboardu (standard 12x4). Po co komuś taka rozdzielczość, nikt przeciez nie będzie oglądał z 1 metra? Proponuję wyrenderować w max rozdziałce jakiej możesz (max przyjmie) i powiększyć w ps. Być może na render farmie coś takiego przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam pomysł z ps juz mi przemknal przez głowe i tak pewnie zrobie ale generalnie chodziło mi o przyczyny natury technicznej czyli czy to ram czy procek odpowiedzialny jest za takie operacje. Jest to billboard tak jak pisales z tym ze akurat ten render ma miec wymiary 4/9

tak czy inaczej dzieki:)

 

z innej beczki:

"temat poruszany wiele razy i odpowiedzi na pytania były, nie będę się powtarzał "

To po co sie udzielasz? nie gwiazdorz!!

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc profesjonalnych studio uzywaja renderfarmowych wypocin w 6500px - gwarantuje glowa, ze nie potrzebujesz wiecej. Wszystko wyglada ok, a odleglosc z jakiej to jest zwykle ogladane nie pozwoli Ci dostrzec nic wiecej niz 6500px. Jesli jednak oni sie upieraja, ze to ejst wymagane, to renderuj do 6500, a potem powiekszaj. Na billboard nie potrzeba 300dpi, tak idzie do prasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności