Skocz do zawartości

Featured Replies

Napisano

chciał bym przesiąść się z Vray na Mentala. Generalne ustawienia renderera już jako tako zrozumiałem, ze światłami też nie mam problemu.

Najwięcej trudności sprawiają mi materiały.

1- Z jakiego materiału najlepiej korzystać?

2- W jaki sposób uzyskać efekt rozmyć w odbiciach i przezroczystości? (w vrayu odpowiedzialny za to jest parametr glossiness)

 

Może zna ktoś z Was jakiś tutorial lub manual do Mentlowskich materiałów?

  • Odpowiedzi 4
  • Wyświetleń 2,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

1. Architectural imo najwygodniejszy (inaczej zwany mia_material) - taki all in one, tak jak vray mtl

2. Przecież mentalu masz dokładnie to samo (ew. przy refraction może być frost)

mrmiamatvp1.jpg

 

...:::EDIT:::...

Materiały najtrudniejsze ? Imo jak światła i ustawienia rendera załapałeś, to materiały to jest małe miki, praktycznie nie odczuwam w tej kwestii różnic - czy to używam mentala, czy vraya (arch vs vray mtl)

Edytowane przez streaker

Napisano
  • Autor

Super! Wielkie dzięki. Co prawda używam 3ds max'a ale w mentalu jest wszystko bardzo podobnie poukładane. Fajny ten arch & design mtl.

To jeszcze jedno pytanie: Jakiego typu cieni najlepiej używać? Zwykły ray traced shadow?

 

rep dla Ciebie

Napisano

Z mentalem masz kompatybilne ray traced i shadow mapy (jak włączysz transparent shadow to masz adv. shadow map). Osobiście po shadow mape sięgnąłem 2 lub 3 razy. Czemu ? Bo ostre cienie raytracem liczą się praktycznie tyle samo co shadow mapy, a nie trzeba się bawić w ostawienia rozdzielczości, przesunięcia cienia, szatkowanie cienia przy dużych kątach, testowanie tego itd. Wiem, że raytrace będzie działał. Dla rozmytych cieni jest wyraźnie szybszy, ale niedokładny i niepoprawny.

Ogólnie rzecz biorąc komputery mają już taką moc, że o shadow mapach można zapomnieć (z wyjątkiem specyficznych zastosowań jak np. cienie obiektu w ruchu z liczonym motion blurem przez rasterizera)

Napisano

Ogólnie rzecz biorąc komputery mają już taką moc, że o shadow mapach można zapomnieć (z wyjątkiem specyficznych zastosowań jak np. cienie obiektu w ruchu z liczonym motion blurem przez rasterizera)

... tudzież wolumetryki, włosów i innych ciężkich obiektów (proceduralnych), powierzchni półprzeźroczystych z displacementem i innymi cudami, które zwalniają raytracing (szczególnie ten "wysokosamplowany" jak w miękkich cieniach)

 

;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności