Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Austin Mini


p_e_t_e_r

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wokole kierunkowskazu sa jakies nierownosci, musze to dopracowac ale nadkole juz rowniejsze

 

wlasnie tu mam pytanko:

 

jak uniknac problemow z meshsmoothem w takiej sytuacji gdy mam ladna siatke ale okazuje sie ze musze cutem stworzyc na niej kilka krawedzi niezbednych do jakis tam detali

 

tam gdzie jest wieksze zageszczenie krawiedzi robi mi sie garb, luk itd

 

wlasnie taki problem byl z nadkolem bo pocialem sobie je zeby przygotowac obrysy na migacze i maske na chlodnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie, dzieki

zaraz to poprawiam

 

nie wie ktos jak zrobic siatke na chlodnice ??

chodzi o linka do jakiegos turoriala , bo mam pare pomyslow ale chcialbym zobaczyc jak to zrobic solidnie

 

moze gdzies jest cos podobnego ??? ja nie umiem znalezc nic w necie na ten temat

 

zamieszczam zdjecie o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to sama karoseria bez niczego (zdrerzaka itd)

na ta blache na dole pod grillem bedzie nalozony tez vonajmniej dziwny zderzaczek :)

 

a tu jakis grat z ktorego staralem sie zrobic podobna kopie bo na blueprintach nic nie widac co jest pod buforem i za grillem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to sama karoseria bez niczego (zdrerzaka itd)

na ta blache na dole pod grillem bedzie nalozony tez vonajmniej dziwny zderzaczek :)

 

a tu jakis grat z ktorego staralem sie zrobic podobna kopie bo na blueprintach nic nie widac co jest pod buforem i za grillem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten przod to chyba powycinalem z niego za duzo i tak dziwnie to wyglada - do poprawy

 

teraz mam maly problem bo blueprinty sa nierowne ale damy rade :)

 

MC-Maxim: piekny ten twoj Mini, jakby co to zapytam sie o rade jesli mozna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie, tylko jestem troche do tylu z powodow czasowych a wlasciwie jego nadmiaru :)

 

wiesz jak jest za duzo czasu to nic sie nie chce :)

 

zaczynam robic drzwi i ogolnie bok mini, zobaczymy ile dam rady

 

pozdrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zeby nie bylo ze sie obijam zamieszczam update z blacha na drzwi :)

 

aha gwoli scislosci, siatka bez otworow rowkow itd, wczesnejsze rendery mialy to porobione ale jak sie pozniej okazalo trzeba bylo tu cos wyciac tam cos dorobic itd, wiec zrobie ogolnie cala bryle a na koncu sobie powycinam co trzeba z karoserii i pobawie sie w detale

 

porzadek musi byc co nie ...

heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz musialem poswiecic sporo uwagi na grill i miejsce na zderzaki bo sporo tam lukow i detali

wiec trzeba bylo starannie przygotowac sobie obrysy

 

ale wiecie co, jakos powoli sklaniam sie ku nurbsom, naogladalem sie tutoriali w rhino i chyba poza tym projektem zaczne sie bawic w B-splineach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam ncy problem:

 

robie teraz dach, wiec shift extruduje sobie krawedzie od konca maski jak na rysunku.

 

problem jest tego typu ze aby miec same czworokaty musze wszystkie krawedzie skopiowac i podniesc do gory i robie sie tam bardzo gesto co po meshsmoothu daje za duze kanciastosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz czy moge wywalic pare edgow jak na screenie ponizej aby odchudzic nieco siatke w tym miejscu ??

 

problem jest taki ze wtedy powstana dwa szesciokaty wygladajace jak prostokaty ale majace 6 vertexow...

 

chodzi mi o konwencje jak sie to powinno robic

 

zamieszczam screena po odchudzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności