Skocz do zawartości

Pojazd 3d: fiat barchetta


~ania~

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu, bo chciałabym prosić o pomoc. Próbuje wymodelować samochód, fiata barchettę. Potrzebuję Waszych rad i wskazówek. Czy patrząc na ten model uważacie, że warto go poprawiać dalej, czy lepiej zacząć od początku? (tego się obawiam niestety) Tu jest na razie większa część nadwozia, ale cały czas pracuje nad poprawkami...

barchettaus1.png

siatkacj7.png

 

To w sumie mój pierwszy model taki od podstaw samodzielny.

Edytowane przez ~ania~
zmiana tytułu wątku (niezgodny z regulaminem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czesc

 

Jak na pierwszy samodzielny model jest calkiem niezle ;)

Na tym etapie mozna by spokojnie zrobic model od nowa starajac sie niepopelniac wczesniejszych bledow, ale nietwierdze ze jest to konieczne ;)

Jesli uznasz ze naprawiasz model to po pierwsze postaraj sie pousuwac trojkaty z siatki i rozloz siatke bardziej rownomiernie bo gdzieniegdzie jest lekki haos Proponuje takze popatrzec na topologie siatek innych...to pomaga ;)

 

Pozdro i powodzenia w dalszej pracy

Edytowane przez Norwag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dobrze ci idzie - ale taka uwaga - pamietaj ze siatka, ktora tworzysz jest jakby szkieletem dla pozniejszego zageszczania - jezeli twoj obiekt (tu samochod) posiada ksztalty wyznaczane przez krzywizny to twoja siatka powinna te krzywizny odzwierciedlac -w zasadzie tak postepujesz ale w pewnych miejscach jakys zapomniala o tej podstawowej zasadzie - np nadkole przedniego kola- ustawiasz tam w paru miejscach wierzcholki w taki sposob ze w widoku znajduja sie one na jednej linii - a powinny miec ustawienie "po krzywej" nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłam siatkę przy nadkolach i wyrównałam ją trochę. Dodałam przednią szybę. Mam pytanie: jak najlepiej wymodelować np krawędzie bagażnika lub drzwi, bo za każdym razem kiedy próbuje, wychodzi albo bardzo ostra krawędź, albo na siatce pojawiają się trójkąty... jestem wdzięczna za wszystkie rady :)

barchetta3vg1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności