Skocz do zawartości

obiekt 3d: stary wiatrak


no_te

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zabrałem się za "dokańczanie" zaczętych modeli i oto pierwszy nad którym pracuje. Jako, że nie jest zbyt skomplikowany proszę o wszelkie sugestie, które pomogą mi zaprezentowaniu go od najlepszej strony.

 

http://img99.imageshack.us/my.php?image=starywiatrakim6.jpg

 

Planuję dodać jeszcze zacieki i odpryski farby na samym wiatraku ale to już w trakcie pracy nad materiałami.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez no_te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję za komentarze

 

Dorzucam linka do siatki

http://img91.imageshack.us/my.php?image=starywiatraksiatkaft9.jpg

 

Niestety jest kilka błędów w samej siatce ale myślę, że uda się je ukryć pod teksturami, z którymi właśnie się męczę. Co do podstawka to jest on w oryginale wykonany z żywicy albo emalii bo prawdopodobnie miał udawać marmur. Łopatki są wycięte z gumy i pomalowane na czerwono. Całość to konstrukcja rodem z lat 80. i stąd ta te nietypowe materiały.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego wszystko pomalowane jest luszczacym sie czerwonym hammeritem? Nawet na drewniana podstawke zachodzi. O ile na korpusie wyglada to jeszcze znosnie, o tyle na lopatkach juz nie, a rozejscie na podstawce kloci sie z materialem. Ale ogolnie modelik fajny, szczegolnie przelacznik, bardzo oldschoolowy. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czerwone to bym zostawił łopaty/śmigła wiatraka bo fajnie wyszły, reszta podobnym materiałem ale przynajmniej w innej kolorystyce. Zmień texture "podstawki" pod wiatrak oraz texture podłoża i ściany. Dodaj jakieś pęknięcia, schodzącą farbę itd. Może coś jeszcze do sceny? Imo warto rozwinąć ten wątek bo może być ciekawie. Widziałbym to w mroczniejszych klimatach :) Aa no i kabel daj czarny np. bo ten jakoś tak słabo się komponuje z resztą.

--------------------

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności