Jump to content

JackVasi

Members
 • Content Count

  292
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

JackVasi last won the day on December 9 2006

JackVasi had the most liked content!

Community Reputation

19 Good

About JackVasi

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Poznań
 1. 22-23 mi nie pasuje. W weekend 28-30 jestem wolny. Dzień wczesniej przeprowadzam sie wlasnie do Poznania.
 2. Tak, dokładnie. Wielkie dzięki. Wiedziałem, ze to coś banalnego :P Dzięki :)
 3. Witam. Dla mojej szkoły wykonuję małą wizualizację tuneli - schronu pod parkiem miejskim w Wałbrzychu (więcej informacji TUTAJ. Dostałem szczegółowe plany od Geodety, ogólne plany niemieckie, ale mniejsza z tym, nie mam tego robić super dokładnie, tylko ogólnie, by pokazać ludziom co i jak :) Napotkałem jednak na problem, nie wiem jak zrobić tutaj łączenie - Trójnik :P To pewnie proste, ale jakoś nie mogę na to wpaść. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 4. http://sendfile.pl/18148/pelne.rar Wielkie dzięki :) Jak mogę, to +rep :)
 5. Witam. Dawno tu nie zaglądałem :) Przyszło mi uprzestrzennić pewne logo, dostałem je w wersji wektorowej. Zacząłem modelować je ręcznie, ale jest dosyć złożone i zajmuje mi to dużo czasu. Pomyślałem, ze jeśli to grafika wektorowa (konkretniej *.svg, format Inkscape'a) to pewnie istnieje możliwość przekonwertowania tego do czegoś co 3dsmax mi odczyta, jakieś spline'y. Bardzo ułatwiłoby mi to pracę. Szukałem w helpie maxa i w internecie, ale nic konkretnego nie znalazłem. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
 6. Dobra. Mówisz zdjęcie. A mógłbyś jakoś przybliżyć sposób w jaki to zrobić? Skąd wziąć takie zdjęcia? Przecież każdy płomień jest inny, ujęcia będą pewnie z różnych kątów.
 7. Witam po dość długiej nieobecności. Przyszło mi teraz stworzyć scenę, która będzie oświetlona świeczkami, a i świeczki będą jej głównym tematem. Chodzi o takie zwykłe małe podgrzewacze, Z wymodelowaniem takiej nie ma problemu, 2 cylindry, 3 minuty pracy i jest. Ale co z renderingiem, światłem? Jak stworzyć tylko w mentalrayu realistyczny płomień? a Materiał wosku? Rozumiem, że będzie to SSS, jednak pierwszy raz będę miał z tym styczność. Render będzie statyczny, więc animacja mnie nie interesuje. Byłbym wielce wdzięczny za porady dotyczące ustawienia świateł, i sposobu wykonania płomienia. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 8. O tak, dokładnie o to. Jak to noise? Możesz to dokładniej opisać? Byłbym wielce wdzięczny.
 9. Witam. Muszę wymodelować ławkę szkolną, taką zwykłą, parę profili metalowy pospawanych ze sobą i blat. I tutaj pytanie. Jak realistycznie wykonać spawy? Po 1 modeling. Chodzi mi o ładne nieregularne wybrzuszenia i łączenia. Po 2 mapping. Spawy często prowadzą do lekkich przebarwień metalu. Jak wykonać mapę typu 1 kolor normalny 2 kolor na spawach? Kiedyś była tu taka scenka, bardzo dawno temu. W tytule coś tam Obsolete czy jakoś tak. Taki robot na czerwonym rowerku :P Cieżko mi opisać. I tam były takię piekne spawy o jakie mi chodzi. Autor chyba mówił coś o mapie Blend, ale wogóle się na mapach nie znam. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 10. Ok. Dopiero reinstal systemu pomógł. Trudno, i tak dzięki :)
 11. Proszę :) I witam na forum.
 12. Spróbuj zmienić ustawienia vievportu. Z menu Customizes>Preferences>zakładka Viewports>Choose Driver czy jakos tak> i tam zmień np. z DirectX na OpenGL, czy też na odwrót. Pokombinuj z tym.
 13. Xp Professional. Powiedzmy, że nie mam go od Microsoftu ;P
 14. Jeszcze raz: Usunąłem 3dsmaxa, Dodatki, Backburnera itp za pomoca panelu sterowania (dodaj/usuń programy). Następnie funkcją szukaj znalazłem wszystkie foldery i pliki powiązane z maxem, nawet te systemowe i ukryte. Je także usunąłem. Następnie wszedłem w edycję rejestru i także poleceniem 'szukaj' znalazłem wszystkie wpisy powiązane z autodeskiem. Usunąłem.
 15. też. No dosłownie wszystko. Próbuje jeszcze raz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy