Skocz do zawartości

Nie moge przesuwac/obracac/skalować


JackVasi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pracowałem sobie dzisiaj w maxie. Załadowałem nową scenę i coś się popsuło. Każdy nowy stworzony objekt tworzy się idealnie w koordynatach (0,0,0), czyli na środku. Nie mogę go przesunąć, obrócić, przeskalować. Funkcja array nie dziala, nie dziala wszystko co wpływa na transformacje obiektu. Jak mogę to naprawić? Pewnie coś gdzieś nacisnąłęm przez przypadek :P Dodam, że vertexy, edge itp moge przesuwać normalnie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O zgrozo... Nawet reinstal 3dsMaxa nic nie dał. Naprawdę nie wiecie co mogło się zepsuć? A tak w racie ostateczności: nie wiecie czy Ci z autodesku potrafią coś po polsku?

Ponadto, gdy wejdę w opcje hierarchii i będę chciał przesunąć samego pivota, to przesunie sie obiekt w dokładnie odwrotną stronę. Czyli obiekty mogę przesuwać, tylko nie pivoty. Zawsze wszystkie pivoty są dokładnie w 0,0,0

Edytowane przez JackVasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak reinstall windy nic nie da, to kup nowego kompa, ale koniecznie z naklejką Autodesku. Naklejkę Autodesku musisz zrobic sam, a maxie, zrobić ładny render i nakleić.

Co oczywiscie wymaga dzialającego maxa.

 

...Nastepnym razem trzymaj młodszą sioastre z dala od kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj aby po usunieciu maxa wywalic takze wszystko w folderach:

 

C:\Document and Settings\[nazwa uzytkownika]\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji

oraz

C:\Document and Settings\[nazwa uzytkownika]\Dane aplikacji\

 

(to wlasnie w tych folderach Max przechowuje swoje ustawienia i sciezki)

 

Foldery te sa domyslnie w windowsie ukryte - trzeba najpierw wlaczyc aby winda pokazywała ukryte foldery.

 

To rozwiazanie tyczy sie glownie XP chociaz vista i seven rowniez posiadaja podobne foldery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak. Coś dziwnego. Wszystkie produkty autodesku usunięte. Wszystkie wpisy rejestru zawierające "autodesk" "3ds" "3dsmax" itp usunięte. Wszystkie pliki i katalogi wraz z systemowymi, ukrytymi i chronionymi zawierajace jakies "tagi" maxa usunięte. Zainstalowałem maxa jeszcze raz. I od razu zauważyłem, że coś jest nie tak. Mój układ UI był taki sam. Czyli max sie nie "zresetował". Gdzie on może jeszcze informacje przechowywać? o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, ale heca. xD

Usunąłeś katalog, w którym program był zainstalowany?

Poza tym, nie ma to jak dowolny program tworzy jakieś katalogi i pliki w różnych dziwnych miejscach, o których użytkownik nie wie (w dokumentacji 3dsmaxa napisali, gdzie są jakie pliki instalowane?)... Viva la 3dsmax + Windows!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz: Usunąłem 3dsmaxa, Dodatki, Backburnera itp za pomoca panelu sterowania (dodaj/usuń programy). Następnie funkcją szukaj znalazłem wszystkie foldery i pliki powiązane z maxem, nawet te systemowe i ukryte. Je także usunąłem. Następnie wszedłem w edycję rejestru i także poleceniem 'szukaj' znalazłem wszystkie wpisy powiązane z autodeskiem. Usunąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak mowilem max takie ustawienia trzyma w katalogu usera na dysku C: Looknij jeszcze raz czy aby na pewno nie pozostało tam co nie co po wyinstalowaniu. Looknij tez w katalog allusers bo tez czesto tam aplikacje wpychaja dane. Alternatywnie - przegladnij takze katalog ProgramFiles\Common Files.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności