Jump to content

Nie moge przesuwac/obracac/skalować


JackVasi
 Share

Recommended Posts

Witam. Pracowałem sobie dzisiaj w maxie. Załadowałem nową scenę i coś się popsuło. Każdy nowy stworzony objekt tworzy się idealnie w koordynatach (0,0,0), czyli na środku. Nie mogę go przesunąć, obrócić, przeskalować. Funkcja array nie dziala, nie dziala wszystko co wpływa na transformacje obiektu. Jak mogę to naprawić? Pewnie coś gdzieś nacisnąłęm przez przypadek :P Dodam, że vertexy, edge itp moge przesuwać normalnie. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

O zgrozo... Nawet reinstal 3dsMaxa nic nie dał. Naprawdę nie wiecie co mogło się zepsuć? A tak w racie ostateczności: nie wiecie czy Ci z autodesku potrafią coś po polsku?

Ponadto, gdy wejdę w opcje hierarchii i będę chciał przesunąć samego pivota, to przesunie sie obiekt w dokładnie odwrotną stronę. Czyli obiekty mogę przesuwać, tylko nie pivoty. Zawsze wszystkie pivoty są dokładnie w 0,0,0

Edited by JackVasi
Link to comment
Share on other sites

A jak reinstall windy nic nie da, to kup nowego kompa, ale koniecznie z naklejką Autodesku. Naklejkę Autodesku musisz zrobic sam, a maxie, zrobić ładny render i nakleić.

Co oczywiscie wymaga dzialającego maxa.

 

...Nastepnym razem trzymaj młodszą sioastre z dala od kompa.

Link to comment
Share on other sites

Pamietaj aby po usunieciu maxa wywalic takze wszystko w folderach:

 

C:\Document and Settings\[nazwa uzytkownika]\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji

oraz

C:\Document and Settings\[nazwa uzytkownika]\Dane aplikacji\

 

(to wlasnie w tych folderach Max przechowuje swoje ustawienia i sciezki)

 

Foldery te sa domyslnie w windowsie ukryte - trzeba najpierw wlaczyc aby winda pokazywała ukryte foldery.

 

To rozwiazanie tyczy sie glownie XP chociaz vista i seven rowniez posiadaja podobne foldery ;)

Link to comment
Share on other sites

Coś jest nie tak. Coś dziwnego. Wszystkie produkty autodesku usunięte. Wszystkie wpisy rejestru zawierające "autodesk" "3ds" "3dsmax" itp usunięte. Wszystkie pliki i katalogi wraz z systemowymi, ukrytymi i chronionymi zawierajace jakies "tagi" maxa usunięte. Zainstalowałem maxa jeszcze raz. I od razu zauważyłem, że coś jest nie tak. Mój układ UI był taki sam. Czyli max sie nie "zresetował". Gdzie on może jeszcze informacje przechowywać? o_O

Link to comment
Share on other sites

Hah, ale heca. xD

Usunąłeś katalog, w którym program był zainstalowany?

Poza tym, nie ma to jak dowolny program tworzy jakieś katalogi i pliki w różnych dziwnych miejscach, o których użytkownik nie wie (w dokumentacji 3dsmaxa napisali, gdzie są jakie pliki instalowane?)... Viva la 3dsmax + Windows!

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz: Usunąłem 3dsmaxa, Dodatki, Backburnera itp za pomoca panelu sterowania (dodaj/usuń programy). Następnie funkcją szukaj znalazłem wszystkie foldery i pliki powiązane z maxem, nawet te systemowe i ukryte. Je także usunąłem. Następnie wszedłem w edycję rejestru i także poleceniem 'szukaj' znalazłem wszystkie wpisy powiązane z autodeskiem. Usunąłem.

Link to comment
Share on other sites

No tak jak mowilem max takie ustawienia trzyma w katalogu usera na dysku C: Looknij jeszcze raz czy aby na pewno nie pozostało tam co nie co po wyinstalowaniu. Looknij tez w katalog allusers bo tez czesto tam aplikacje wpychaja dane. Alternatywnie - przegladnij takze katalog ProgramFiles\Common Files.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy