Skocz do zawartości

Wirtualne instrumenty


kamil.ochel

Rekomendowane odpowiedzi

straszny przestój trzeba ożywić towarzystwo :P

 

generalnie te instrumenty współpracują z FL Studio i Cubasem sx na bank nie wiem jak z reasonem, reaktorem, audomulchem czy innym stuffem.

 

:) jak was stać to proszę bardzo. uprzedzam że niektóre z nich ważą po kilkanaście giga :P

 

Po pierwsze - Omnisphere od Spectrasonics. rewelacyjny syntezator głównie do muzyki elektronicznej ale też wg. mnie genialnie nadaje się do np. udźwiękawiania jakiegoś loga albo jakiś demoreeli :P gorąco polecam

 

tutaj macie wyniki konkursu ogłoszonego przez spectrasonics przed premierą. ludzie dostali loopy i patkiety i mieli sobie zrobic z tego muze. dobrze oddaje mozliwosci Omnisphere'a a na dodatek znalazł się polak!

 

http://www.spectrasonics.net/omnisphere_teaser/episode_07_index.html

 

strona produktu

 

http://www.spectrasonics.net/instruments/omnisphere.html

 

cena 499$

 

---

 

Stylus RMX - także Spectrasonics. Generalnie cały instrument do loopów, gotowych jak i modyfikacji gotowych przez użycie takiego randomizatora. Używało go wielu ludzi i nadal używa, np przy produkcji ścieżki do Wall-e czy do polskiego W11 ^^ używa tez chyba Peter gabriel i generalnie elita. Rewela :P

 

próbki (zwracajcie uwagę na rytmy) :

 

http://www.spectrasonics.net/instruments/stylusrmx/demos.html

 

strone produktu chyba łatwo znaleść?

 

cena już od 299$

 

---

 

Trilogy - Spectrasonics. Moduł do basu. Bardzo dobry!

 

Strona produktu:

 

http://www.spectrasonics.net/instruments/trilogy.html

 

cena 299$

 

---

 

teraz tak. polecam wam stronę http://www.soundsonline.com/home.php znajdziecie wiele pakietów z samplami do użycia, większość brzmi wyśmienicie :) generalnie odwiedźcie tę stronę i szukajcie takich rzeczy jak GOLIATH, RA, i wszystkich STRINGÓW i BRASSÓW i WOODWINDSÓW :P świetna orkiestra, idealne do soundtracków. na stronie każdego produktu dema

 

Mam nadzieję że mój "mały" poradnik wam pomoże przy tworzeniu świetnych ścierzek dźwiękowych do waszych rewelacyjnych i jeszcze lepszych animacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

generalnie te instrumenty współpracują z FL Studio i Cubasem sx na bank nie wiem jak z reasonem, reaktorem, audomulchem czy innym stuffem.

 

instrumenty vst z kubusiem i fruity loopsem hulają, jednak reason ma swoje fabryczne i innych nie obsługuje(strasznie to głupie). Audiomulch z kolei to raczej prosty programik i myślę, że też raczej nie (nie wiem na pewno, bo pracowałem na nim przez jeden dzień).

 

Jeśli chodzi o fajnie brzmiące instrumenta - to gorąco polecam 'fałesteki' :) Native Instruments - szczególnie Absynth (teraz chyba wyszła piątka), symfoniczne to zdecydowanie EWQSL Symphonic Orchestra firmy chyba EastWest. A z packów GM to ostatnio pracuję na Hypersonic'u Steinberga, chodź ma kilka wad, to spełnia się fajnie jako uzupełniacz w brzmieniach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od budżetu, czy chce się używać czegoś sporadycznie czy ma to regularnie na siebie zarabiać. Nie ma sensu kupować Wtyczki za 10 K po to by zrobić jakiś jeden zwiastun. Lepiej albo to komuś zlecić albo kupić sobie skromną bibliotekę East West Symphonic orchestra Silver Edition. 1000 $ z kawałkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

East West Symphonic orchestra Silver Edition. 1000 $ z kawałkiem

 

Chyba masz na myśli Platinum, które nie jest skromne wcale i też na skromnym sprzęcie będzie ciężko z niego korzystać. Silver obecnie kosztuje 240 Euro niecałe. EWQLSO - całkiem przyzwoita biblioteka.

 

Chciałem jeszcze nadmienić, że Omnisphere w licencji zawiera punkt, że nie może być wykorzystywane jako sound design. Oczywiście różnica między muzyką a efektami dźwiękowymi jest często bardzo umowna, o czym również licencja wspomina, ale generalna zasada, żeby Omnisphere używać w kontekście muzycznym.

 

ScoreFX - to zależy czego konkretnie poszukujesz? Ja się trochę zawiodłem. Myślałem, że będzie dużo efektów - mocnych rąbnięć, swish-y, build-up-ów, tymczasem ta biblioteka jest generalnie bardziej muzyczna niż efektowa - jakieś dość tonalne pady, uderzenia niby są, ale nie mogę znaleźć pięciu fajnych ;). Do tego player jest jak dla mnie strasznie drętwy. Podobno ma mnóstwo ciekawych funkcji, ale jakoś cierpliwości do niego nie mam.

 

Ja dodam do listy fajnych rzeczy Project SAM Symphobia i Heavyocity Evolve, które zresztą świetnie idą w parze :).

 

A jeśli nie potrzebujemy wypas orkiestry a pojedyncze instrumenty orkiestrowe np. flet czy waltornie - http://www.vsl.co.at - popatrzcie sobie na Vienna Single Instrument Downloads. Albo Sonivox DVI's - te nawet można za darmo wypróbować :).

 

- Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

a dokad byscie mnie oslali /kogo polecili do udzwiekowienia animacji ? bardzi zalezy mi na super jakosci dzwieku. Jedna sprawa to odglosy /spundFX, a druga to muza -> chyba ze to jest tak, ze jest specjalizacja i muze musze brac od kogos innego ? ( nie wiem jak to jest w branzy audio).

czy jest szansa na cos takiego we wroclawiu lub okolicach ?

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz na myśli Platinum, które nie jest skromne wcale i też na skromnym sprzęcie będzie ciężko z niego korzystać. Silver obecnie kosztuje 240 Euro niecałe. EWQLSO - całkiem przyzwoita biblioteka.

 

- Piotr

 

Nie nie chodziło mi o Silver, ale jak się okazuje, dość dawno nie sprawdzałem Cen :)

 

 

kannu - jeśli chodzi o udźwiękowienie i muzykę to również zapraszam do współpracy, we Wrocławiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności