Skocz do zawartości

WIP 2D: Autoportret


Paster03

Rekomendowane odpowiedzi

Czas coś w końcu ruszyć z tym malowaniem. Po serii czarno białych portretów (które jednak zachowam dla siebie xD) zabieram się za autoportret w kolorze tym razem. Póki początek pracy:

beztytuurf4.jpg

 

Jeszcze trzeba popracowac nad oświetleniem, zróznicowaniem jakoś tej monotonii skóry i wogóle trochę roboty jest ;P

Więc liczę na rady bardziej doświadczonych kolegów ;)

Edytowane przez Paster03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rysujesz z lustra ? Zdjęcia ? czy może z głowy ? bo jak ze zdjęcia to zapodałbyś je dla porównania. Póki co widzę że oczy zdecydowanie za małe zrobiłeś, nos jest krzywo w zestawieniu z resztą twarzy. Oświetlenie tak jak napisałeś do dopracowania bo narazie to jest jakieś nijakie... ale to dopiero zrobiłbym po poprawieniu kształtów/rysów twarzy.

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysuje ze zdjęcia, ale żeby je wrzucić najpierw by trzeba zeskanować ;D oczy trzeba powiększyć, ale niewiele, bo miałem akurat takie zmrużone (no co że słońce dawało po oczach ;P) a z nosem masz rację, chociaż jakoś nie zwracałem na niego uwagi wcześniej - do poprawy! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra QbisieQ nie przesadzaj....nie wszyscy mają "oczy w sam raz, ni za małe ni za duze"....nosy zalęzą od przeszłości więc tutaj tez tak z deka bez sensu powiedziałeś :/......no ale co prawda to prawda, światła ni ma wogole....fejkój bracie jak na focie nie ma, dla dobra pracy....fejkój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobraaaa.... nos wyprostowany do odpowiedniego stanu xD trochę podciągnięte cieniowanie i popracowałem nad oczami, właściwie niemało się narobiłem, a mało co z tego widać ;P

Jeszcze tylko ust nie ruszyłem, a są trochę za wąskie i tez lekko przesunięte, ale to już jutro się zrobi.

A jak na razie:

 

beztytuu30293601on2.jpg

 

I jeszcze myślę jakie tu źródło światła sfejkować xD bo słońce dawało mi w twarz od frontu tak trochę z prawej, że go tu nie może być widać ;P

Edytowane przez Paster03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jade dalej z tym koksem ;D Jak widać zrobiona koszulka, trochę podciągnięte cieniowanie twarzy, poprawiony kształt brwi, kolor ust (żadnej szminki noiprox! xD), teraz zabieram się za uszy i powoli trzeba zacząć włosy ciągnąc, bo za bardzo w tyle zostały za resztą obrazka.

 

beztytuu5tp6.jpg

 

Jak zwykle czekam na rady i porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj coś z brodą zrobić bo wydaje się jakby była połączona z szyją

Pogubiłeś się przy szyi

Fałdy na ubraniach wyglądają jak żyły ;)

Usta ciągle szminkowate ;)

Tło nie pasuje do reszty, wygląda jak zdjęcie potraktowane filtrem

Pokaż zdjęcie na którym się opierałeś przy twarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ogladalem stare zdjecia Zgorzelca z poczatku poprzedniego wieku, a tu ziomal na forum ;)

 

A wracajac do pracy. WIesz co? Bede szczery - mam wrazenie, ze to podmalowana fota.

 

Warsztat slabiutki, a proporcje i cala anatomia twarzy, super realistyczne oswietlenie... troche to do siebie nie pasuje i smierdzi na kilometr.

 

Imho nie tedy droga, chyba, ze jedyna rzecza, na jakiej Ci zalezy, to zadziwienie rodzicow i dziewuch ;)

 

 

Oczywiscie jezeli sie myle, to przepraszam. Chetnie zobacze wczesniejsze etapy pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się całkiem dobrze. Tło namalowałbym odręcznie zamiast wrzucać fotografię chmur z filtrem. Mimo że chmury same z siebie ładnie wyglądają to nie wzbogacają pracy a wręcz psują jej efekt przez to że jedno gryzie się z drugim. Choćbyś tam wrzucił zapierający dech w piersiach widok na Himalaje w świetle zachodzącego słońca to niewiele da.

 

I jeszcze drobny szczegół. Malowanie na podstawie jakiejkowliek fotografi nie zapewnia jeszcze sukcesu bo tak naprawdę nie wszystkie typy oświetlenia nadają się do pokazania formy. Na przykład w szary dzień gdy światło jest mało wyraziste to fotografie również wychodzą płaskie ale nikt nie kwestionuje ich realizmu bo po prostu tak wyszło. W przypadku rysowanej/malowanej pracy można jednak samemu wybrać okoliczności i tak wszystko rozplanować by był bardzo mocny efekt. Wybrałeś takie oświetlenie, które nie pokazuje zbytnio formy przez bardzo słaby kontrast i mało zdecydowany kierunek. To jest troche malowanie pod górkę.

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nazbierało się odpowiedzi podczas mojej nieobecności więc już Wam wszystko tłumaczę :P;

noiprox - nad brodą się popracuje, rzeczywiście trochę nie gra :/ przy ustach tez jeszcze się pobawię suwakami skoro mówisz, że za szminkowate ;P tło nie wygląda jak zdjęcie potraktowane filtrem - ono nim jest xD pisałem wcześniej, że to próba z tłem więc póki co zarzuciłem coś podobnego kolorystycznie do tego co chcę zrobić potraktowane filtrem dry brush ;)

Reanimator - a ja właśnie na weekend byłem w Warszawie xD

a wracając do pracy ;P

fote mam z boku w osobnym okienku i maluję na jej podstawie, ale nie mam mowy o malowaniu po focie, pobieraniu kolorów itd... proporcje i anatomia wyszły dobrze, tylko, że najpierw nad szkicem przesiedziałem cały wieczór żeby wszystko dobrze odwzorować, a i tak idealnie nie wyszło xD no i oświetlenie też z foty wzięte

a najwcześniejszy etap jaki mam to ten z pierwszej strony wątku, ale jeśli są jakieś wątpliwości to przy następnych pracach mogę w razie potrzeby zarzucać kompletny step-by-step jeśli komuś się coś nie spodoba

Farvus - o tle juz mówiłem odpowiadając noiprox'owi, a co do oświetlenia... no cóż nie sposób się nie zgodzić, ale tą prackę już dokończę z tym oświetleniem, a postaram się zrobić konkretne przy kolejnej (teraz ćwicze portrety więc będzie okazja xD)

a co do foty, proszę bardzo:

p80304553217066lu5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy tej nierównej walki :D poprawione usta, owal twarzy, bo była za szeroka na dole, podciągnięte włosy i uszy i ogólnie pełno podmalowywania i poprawiania było czego pewnie i tak teraz nikt nie zobaczy xD

 

autoportraitbv6.jpg

 

Ogólnie to myślę czy nie poprawić jeszcze kilku szczegółów i nie zostawić tego tak jak jest, a zabrać się za kolejny projekt? A jak Wy myślicie, dużo tu jeszcze trzeba poprawiać? xD

Edytowane przez Paster03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolilem sobie naszkicowac szybko moja wersje

 

leander-paster.jpg

 

Otoz, wg mnie nie udalo Ci sie zachowac fajnego efektu tylnego swiatla. Mam na mysli duzy kontrast jasnosci tla i twarzy, ktory tak mocno rzuca sie w oczy na zdjeciu. U Ciebie wyglada to troche tak jakby ktos robiac zdjecie pod swiatlo doswietlil twarz flashem. Bo wyrownales walory tla i twarzy. Wg mnie warto bylo zachowac pierwotny wyglad sceny, inaczej idzie to w wymyslanie swiatla.

 

Druga sprawa, ze nie zachowales charakteru prawie zadnej z czesci ciala. Oczy maja inny ksztalt, usta, nos (u Ciebie jest trapez, na zdjeciu trojkat), ksztalty wiekszosci swiatel i cieni sa inne.

 

U mnie tez idealnie nie jest, ale troche uwazniej obserwowalem formy i negatywne przestrzenie miedzy nimi.

 

U mnie na trzecim obrazku staralem sie zachowac ciemny walor drugiego obrazka, ale dodac troche definicji bryl. No ale wyszlo troche za jasno. W kazdym razie warto trzymac sie charakteru wstepnych szkicow, jesli w nich celnie zlapalismy idee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności