Skocz do zawartości

Jednostki, zaokrąglanie, czyli daj mi spokuj...


Matuzalem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeszukałem FAQ, jednak większość pytań sprowadzało się do zmiany jednostek, czy innych opcji związanych z dokładnością.

 

Problem mam mianowicie taki:

niezależnie od tego w jakim systemie jednostek bym był po wpisaniu np. wartości 0.5 z klawiatury gdy wcisne [ENTER] wartość się zatwierdzi i zaznaczy (SetFocus(); Select) wszystko fajnie. Jednak, gdy myszką zmienie zaznaczenie np. na jakiś button, inne pole edit (KillFocus()) wartość jaką wpisałem jest mocno zaokrąglana w duł i tak z 0.5 zrobi się 0.0.

Wpisze 12,453mm, po zmianie fokusa na inną kontrolkę zaokrągla do 12.0mm :|

 

Jak zmiejszyć/wyłączyć stopień zaokrąglania?

 

 

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Customize > Preferences > Spinners > Precision. To chyba to.

 

Już to próbowałem, ale niestety, przykładowo pisze:

2.5mm a on wypluwa 1,9999999706mm (precision dałem na 10 po przecinku).

3.547mm a on na to 2,9999999558mm

5.874mm a max 4,9999999264mm

 

//EDIT

Zmieniłem precision na 3 po przecinku wyniki:

 

2.871mm i dostałem 2.0mm

To jest lekka przesada... :|

 

Co jest grane? :/

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Matuzalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wklejisz screena jak masz poustawiane jednostki w Maxie? Bo innego pomyslu juz nie mam.

 

Tzn. jakich bym ustawień nie dał (zmiana jednostek, precyzja itd.) wynik jest taki sam jak wcześniej pisałem

 

Oto screen (w dolnym prawym rogu jest pokazane co się dzieje; punkty 1 i 2):

 

7f50l0ej3k1rc19032ks.png

 

//EDIT

Np. gdy ustawie wartość Y na 5.0 i kliknę raz na strzałkę obok - tą do góry - (UpDownControl), to wartość zmienia się o 0.18 czyli dostaje 5.18, być może zmieniając to jakoś również pozbędę się mojego "problemu".

 

//EDIT2

Max chyba zaokrągla mi do liczb całkowitych, dobrze to wiać w poście gdzie pisałem o precyzji do 10 po przecinku.

Co nie ustawie - nawet własne jednostki - to zaokrągla mi do całości obcinając "przecinek" jak się tego zaokrąglania pozbyć?

 

///EDIT3

A teraz to już zgłupiałem... :| wpisałem wartość 12.145 skopiowałem ją prawoklikiem a następnie wkleiłem też prawoklikiem i wartość nie została zaokrąglona... brak słów... jakiś bug w maxie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Matuzalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego mi się robiło, kiedy mi się klawiatura przestawiła na inny język.

Ustaw En albo PL

A sprawdź sobie jeszcze wpisując przecinek z normalnej klawiatury, nie z numerycznej.

 

Problem nie leży po stronie klawiatury czy języka tylko w max-ie jak pisałem, dopóki nie "zdejmę" focus-a z kontrolki jest ok, dopiero potem gdy np. zaczne klikać po viewarea, albo tak jak na przykładzie jaki dałem na img automatycznie obcina, wartość po przecinku i ba żeby to jeszcze było zaokrąglenie, z np. 14,99mm robi mi 14.0mm...

 

Co do znaku oddzielającego wykładnik od mantysy już próbowałem od kropek po przecinki z numerycznej i z reszty klawiszy, nawet kopiuj/wklej - rezultat taki sam, jedynie co mnie dobiło, to to co napisałem w ostatnim poście, jak robię prawoklikiem z menu kopiuj/wklej to czasem zostawia wartość nie obcinając reszty.

 

Zaczynam się zastanawiać czy to jednak nie bug w maxie ... :|

 

//EDIT

Posiadam: Autodesk 3Ds Max 9.0 SP2 + HotFix 4 - 32bit

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Matuzalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokuj = spokój

Dzięki, ale nie wydaje mi się, że było to konieczne, tym bardziej, że nie trudno się domyśleć o co chodzi z kontekstu zdania - nie ma to nic wspólnego z tematem, fajniej by było jakbyś coś zaproponował :|

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie wydaje mi się, że było to konieczne, tym bardziej, że nie trudno się domyśleć o co chodzi z kontekstu zdania - nie ma to nic wspólnego z tematem, fajniej by było jakbyś coś zaproponował :|

 

Pozdrawiam

 

skoroś hardy proponuje słownik ortograficzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem, nie pomaga przestawianie pomiędzy amerykańskimi a metrycznymi jednostkami.

Mam w cm, staram się załóżmy wpisać długość boxu 2,5 cm klikam ENTER i automatycznie zaokrągla do 2,0 cm :/

 

Czy z tym mają coś wspólnego opcje w Units setup --> System unit setup

[Distance from Origin] i [Resulting Accuracy] ?

 

PS. W maxie 2009 jest wszystko ok i da się ustawić po przecinku, za to cała reszta programu jest zwalona :P Więc nie doradzajcie mi, żebym się przesiadł :P

 

Pomocy ludzie, bo człowieka może trafić :P

 

Pozdrawiam,

Solo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności