Skocz do zawartości

Fryrender maxwell - problemy z cieniowaniem


Tores

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem ostatnio pod lupę fryrendera ale jak to bywa na początku jakieś pierdoły wyskoczą co zniechęca do dalszej pracy. Mam wersję 1.9 64-bit do maxa 2008. Wszystko fajnie działa oprócz cieniowania. Nie wiem czym to jest spowodowane ale efekt tego jest katastroficzny. Nic nie dawało zagęszczenie siatki ani zmiana skali sceny. Jednostki w maxie mam wszędzie ustawione na cm. Nie wiem gdzie szukać odpowiedzi bo ogólnie mało jest informacji na temat tego silnika. Może ktoś pracował na tym i mi coś doradzi bo efekty jego pracy bardzo mi się podobają.

 

testosw3sx7.jpg

 

Najśmieszniejsze jest to że maxwell ma te same problemy:

 

testoswuv7.jpg

 

Pół biedy by było gdyby chodziło o obłe kształty ale one pojawiają się także na płaskich powierzchniach:

 

wiz1fryrenderbladow3.jpg

 

Zauważłem, że trzeba uważać bardzo na smooth grupy ale miałem już z siatką wszystko wporządku. Używałem FRY kamery, Fry Sun i Fry sky. Kaustyka na ostatnim była włączona.

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest to tzw. terminator problem. pojawia się przeważnie jeżeli w materiale jest bump.

skąd to się bierze ?

 

http://www.blender.org/development/release-logs/blender-234/misc-improvements/

 

tu jest to sprytnie opisane

 

fraj i maxwell to rendery unbiased - które silą się na ultra fotorealizm tak też nie wchodzi w grę lekkie przesuwanie cienia w samplowaniu, ciekawe jak sobie z tym poradzą.

 

Na dzień dzisiejszy przy pojawieniu się tego problemu pomaga albo zmniejszenie rozdziałki bumpa (mniej) albo duże zagęszczenie siatki (podobno więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności