Skocz do zawartości

Problem z UV texture editor


wormer

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiam właśnie pewien wideotutorial, ale plik filmowy, który ściągnąłem jest w jakiś sposób uszkodzony i brakuje jednej minuty, w której autor ustawił wyświetlanie na powierzchni modelu czegoś co pomaga w ustawianiu textur - wygląda to jak zielono-biała szachownica z cyframi i liczbami na niektórych kwadratach. Gdyby ktoś wytłumaczyłby mi jak to włączyć to byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To pewne, że nie ma czegoś takiego? Bo kiedy przypisuje jakąś teksturę, to widać go UV texture editorze, a w projekcie na tutorialu nie jest widoczna.

Znalazłem screena, na którym widać jak ta zielono-biała szachownica wygląda:5.jpg

Na pewno jest to tekstura, a nie jakaś wbudowana opcja mayi, która ułatwia układanie tekstur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewne, że nie ma czegoś takiego? Bo kiedy przypisuje jakąś teksturę, to widać go UV texture editorze, a w projekcie na tutorialu nie jest widoczna.

 

Mozliwe ze na tutorialu przypisane byly dwa materialy.

A uv editor pokazuje teskture ostatnio zaznaczonej scianki.

 

Mozliwe ze ktos zaznaczyl sobie opcje polygons/createuv/assigna shader for each projection ktora sprawia ze kazdemu nowemu mapowaniu automatycznie przypisywany jest prosty shader z majową kratką (nie wiem czemu ale w 2009 dziala tylko z automatic mapping).

Tak czy inaczej ta majowa kratka jest troche niewygodna bo ciezko zauwazyc

pod jakim katem rozlozylo sie mapowanie.

W zalacznikach przesylam fajniejsze, ponumerowane kolorowe kratki.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności