Skocz do zawartości

Finished 2D: Cyber Tokyo


Beatou

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czołem :)

Jeśli kombinujesz pod takie komercyjne ilustracje, to myślę że idziesz w dobrym kierunku. Generalnie mattepainting, podmalówki, różne miksy 3d, zdjęć i DP mają to do siebie, że dość szybko można wyciągnąć fajny efekt.

Nie będę chciał materiałów żeby oceniać, bo tym razem sam widzę co i jak :D

 

Primo - tutaj skintone na focie i twarzy jest trochę inny, to jednak widać, ale wg mnie nawet nie trzeba się wysilać na wielkie zmiany, bo postprocessing powinien to zlikwidować. Ok - jedziem z tym koksem:

Najsłabszy moment to miejsce gdzie broda łączy się z barkiem oraz górna linia włosów - tu chyba ciężko będzie coś namieszać bez interwencji tabletu.

Jak dla mnie trochę brak syntezy póki co - bo w tle jest noc, babka na ciele ma światło coś jak z pomieszczenia, a na twarzy flesza.

 

Mam pytanko - czy mogę pokusić się o drobną interwencję w twoją pracę żeby pokazać o co mi chodzi ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :) będę zaszczycony :D oświetlenie jest z pomieszczenia bo chodziło mi własnie o coś takiego ;) że ona stoi w jakimś pomieszczeniu i ma widok na miasto. Cieżko żeby z takimi kablami biegała po mieście ;] Praca poza tłem jest cała robiona na tablecie, miałem fote referencyjna więc było łatwiej ze światłem tym razem. Twarz i tą linię włosów chyba jednak bedę musiał poprawić bo teraz otworzyłeś mi oczy :D dzięki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :) będę zaszczycony :D oświetlenie jest z pomieszczenia bo chodziło mi własnie o coś takiego ;) że ona stoi w jakimś pomieszczeniu i ma widok na miasto. Cieżko żeby z takimi kablami biegała po mieście ;] Praca poza tłem jest cała robiona na tablecie, miałem fote referencyjna więc było łatwiej ze światłem tym razem. Twarz i tą linię włosów chyba jednak bedę musiał poprawić bo teraz otworzyłeś mi oczy :D dzięki ;]

 

Jaki tam zaszczyt, ja jestem początkujący :D

Jasna sprawa że nie biega po mieście bo perspektywa jest z lotu ptaka, więc jeśli się porusza to raczej fruwa niż biega XD

Co do materiałów - wiesz, to w sumie bez znaczenia czy coś wygląda jak fota czy nią jest... W tym konkretnie wypadku zaoszczędziłbyś sobie czasu podkładając fotę, zamiast kopiować... Takie moje zdanie - jak komercha to komercha.

W każdym razie następnym razem imho nie kopiuj pieprzyków, superherosi ich nie mają. Oni mają co najwyżej szramy po bojach - zwycięskich oczywiście :D

 

W każdym razie ja bym to widział jakoś bardziej w tym kierunku:

http://i39.tinypic.com/15ea1ll.jpg

robiłem to bardzo szybko, więc wybacz niedociągnięcia. W każdym razie dołożenie lekko zabarwionego światła według mnie trochę poprawia syntezę, czy jak to tam zwą. Poza tym cyberpunk kojarzy mi się raczej z ciemnymi barwami...

Wybacz ten blur na włosach i barku - tak jak powiedziałem - to bym poprawił na twoim miejscu. A najlepiej nie męcz się tylko zassaj skądś refki na włosy i podłóż :P W końcu to żaden artyzm tylko taka ilustracja...

 

Przedstawiłem "swoją wizję", ty zrobisz i tak jak uważasz :D

Pozdrawiam.

 

Edit - jeszcze jest taka kwestia że pod jej piersią jest coś świecącego - ja bym to wywalił chyba, odwraca uwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez poczatkujacy :P wiec wiesz heh

 

No własnie nie chciałem oszczedzać czasu bo dzięki temu się uczę :) wiem że domalowanie zajęłoby mniej czasu ;]

 

Hah ona nie jest superherosem :D:D:D a pieprzyki moim zdaniem dodają trochęrealizmu. Poza tym lubię je :D

 

Też myślałem o tym efekcie.. mam fajny filtr glow.. ale jednak zostawiłem tak ;] i bedę się męczył bo chcę się nauczyć :D nie robiłem tego za kase i na czas :D

 

to pod jej piersią ma kluczowe znaczenie ;] nie bedę zdradzał co to jesli mogę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym efekcie.. mam fajny filtr glow.. ale jednak zostawiłem tak ;] i bedę się męczył bo chcę się nauczyć :D nie robiłem tego za kase i na czas :D

 

Brawa za podejście w takim razie. A mówiąc komercha miałem na myśli raczej styl i sposób wykonania - w sensie rzemiosła a nie sztuki - nie ma w tym nic obraźliwego. Przy czym na komputerze trochę ciężko o artystyczny efekt, ze względu na medium. Nie mówię że to niemożliwe, ale chyba dość trudne. Na tym forum chyba tylko u Thx widziałem coś pod tą modłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności