Skocz do zawartości

Scena 3D- Hi End Audio


rdo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz patrzac pod katem estetyki - ten marmur strasznie tandetnie wyglada - od razu widac ze to \"fraktalkowa\" procedurka - do poprawy bym prosil!

W sumie drewno kolumn tez takie \"komputerowe\" ale ostatecznie moznaby je zaakceptowac - w przeciwienstwie do marmuru:)

 

Brawo za zmiane tematu - naprawde malo kto tutaj w tak banalny sposob zacheca do odwiedzania jego wątku...

 

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

>Wiesz patrzac pod katem estetyki - ten marmur strasznie tandetnie wyglada - od razu widac ze to \"fraktalkowa\" procedurka - do poprawy bym prosil!

W sumie drewno kolumn tez takie \"komputerowe\" ale ostatecznie moznaby je zaakceptowac - w przeciwienstwie do marmuru

 

Zo do marmuru: poeksperymentuje troche z parametrami marmuru - a jak nie osiągnę zadawalających efektów - to zmienie stendy na niemarmurowe.... lub poszukam jakiejś darmowej tekstury w sieci.... jeśli chodzi o drewno: dokładnmie to samo zamierzam uczynić

 

 

 

>Brawo za zmiane tematu - naprawde malo kto tutaj w tak banalny sposob zacheca do odwiedzania jego wątku...

 

dokładnie takie były moje intencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO!!!! jak jeszcze znajdziesz okno na renderze to jesteś zwycięzcą konkursu!!!! otrzymasz w nagrodę meshe tego

wszystkiego...

 

Jak ktoś pyta czemu blender: a) jest darmowy... wiadomo - nie stać mnie na drogie programy - wole lepszego kompa... a b) szanuję prawa autorskie, więc z pirackich programów nie korzystam :)

 

 

 

(w ogóle to która próbka marmuru wam sie najbardzie podoba??)

 

tymczasem poprawki w VK 51... i już renderuje sie VK 75 z poprawionymi teksturkami (i drobne zmiany w budowie niektórych lamp)

 

i mam nadzieję, że będzie już super, i będę mógł do tego dodać Linn CD Twelve....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie udzielił dwóch prawidłowych odpowiedzi w quizie... brzmiały by one:

1. 5-3-2004 / 23:02 (pierwsza strona)

2. Blender

 

tymczasem Lynn SONDEK CD 12 wart 83 000 już sie pojawia na scenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i gotowy render całości (tym razem mniejsza rozdzielczość - niektórzy nieszczęśnicy mają mniejszą rozdzielczość... lub wręcz przeciwnie: niektórzy są takimi szczęściasrzami, że mogą sobie pozwolić na LCD, który z natury nie osiąga tak kosmicznych parametró jak CRT :)

 

zresztą co ja tu o monitorach sie rozpisuję.... nie ten rozdział - zapraszam do oglądania i komentowania...

obecnie ceny komponentów widocznych

 

B.A.T. 51SE 67 000

B.A.T. 75 SE mniej więcej podobnie

ESA Furioso skromnniutko, bo 8 900

Linn CD 12 koło 80 000

 

stolikoszafka Ostoja T4 (wersja z hartowanymi szybami): 750 zł

 

Elementy mojego projektu wyceniam \"na oko\": kamienna płyta pod BAT 75SE: 1500 zł

Standy 1800 za komplet

 

wiele już nie dojdzie - mniej niż 20 tysięcy (już tylko kabelki, ustroje akustyczne, fotel, stolik na pilota, wykładzina, sztuczne oświetlenie i to chyba wszystko... no może jeszcze z prawej strony będzie okkno z żaluzjami, za sceną do okna też żaluzje dodam, a z lewej może drzwi... i mamy \"pokoik odsłuchowy\")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ja nie jestem audiofilem ale ale dac za uklady scalone 83 tys to trzeba byc powaznie zboczonym :D.

a to nadole to co to jest jakis preamp.

tylko jak juz robisz sprzet wart hym no troszke to zrob jakies lepsze znaczy wieksze kolumny. najlepiej jakies stojace na ziemi z rozsadnym subem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furiozy są rewelacyjne... ewentualnie dam Furioso^2... one są już podłogowe (więc zniknie problem podstawek) i mają więcej głośników, więc wyciągnięte w dół pasmo przenoszenia....

inna sprawa, że wielkość kolumny / ilość głośników nie koniecznie musi sie przekłądać na jakość brzmienia.. więc głośniki przypuszczalnie są ostatnoią rzeczą, którą będę zmieniał

 

 

>Moze ja nie jestem audiofilem ale ale dac za uklady scalone 83 tys to trzeba byc powaznie zboczonym .

zgadzam sie... można wymienić 100 lepszych sposobów wydawania takiej ogromnej kasy niż sprzęt audio (tu przedewszystkim zapewne myślimy o domach, samochodach i graficznych stacjach roboczych)... tyle że tam jest troche więcej niż kilka scalaków... jak zapoznałem sie z liczbą elementów... to sie z nią nie zapoznałem, bo nie mogłem sie doliczyć zer na końcu tej liczby

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwol ze ocenie to z strony audiofilskiej - nigdy w zyciu nie kupil bym tych glosnikow, jesli sie bierzesz za cos to choc postaraj sie miec wzgledne pojecie o temacie, a o zasadach akustyki nie masz zielonego pojecia...

Pozdrawiam

P.S. Tyczy sie to oczywiscie pierwotnej wersji co zapomnialem dodac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie urządzeń jest na razie tymczasowe.... z co do furiosów - sam ich nie słuchałem - ale z recenzji prazowych, oraz ocen zasłydzanych od innych ludzi - są rewelacyjne

 

zresztą jestem otwarty na wszelkią konstruktywną krytykę - każdą uwagę / sugestię postaram sie rozpatrzeć z osobna

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny sprzecik :D chcialbym miec taki w domu [piwo] ale na pewno ja bym nie wydal tyle kasy zeby to kupic :D Moze mi ktos taki sprzet podaraowc :D heheh oczywiscie zartuje ale pracka calkiem niezle wykonana :D Tylko ten dywan troche do dupy jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprzet cudny :)

W ostatnim renderku troche za duzy fov (okno jest nienaturalnie przegiete).

hm. jakies cienie by sie przydaly... skoro jest swiatlo, musi byc i cien :)

W tym wypadku to GI by sie przydalo :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom.. niestety masz rację.. jak pomieszczenie będzie gotowe - to mam nadzieję że więcej ludzi na to zwróci uwagę.... jeżeli chodzi o oświetlenie to jeszcze trochę popracuję.... ale nie będzie takich cieni jak na pierwszych renderach, bo tu już światło wpada przez okno i rozprasza sie po całym pokoju - a wtedy wyrażnych cieni nie widać ( chociaż może będzie za to nieco jaśniej jak dam mocniejsze światło...

 

tym czasem okablowanie zaczynam od zasilającego. - będzie to Fadel art Coherence (ten za 5200zl za metr)

 

(głównie dlatego, że jest kosmicznie drogi)

 

tymczasem, aby było gdzie to podłączyć - powstaje dziura w scianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawka... zaraz będzie tam widniał kabel

 

btw... wiem, że kabel elektryczny za 50 złotych może być lepiej ekranowany od takiego zwyczajnego za 5, ale w jaki sposób kabel za kilka tysięcy może być lepszy od takiego za 50??... ktoś, kto kupuje tak drogi kabel musi być CHORY... ale wykonać w 3D zawsze można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo prosze państwa - kolejny render - ten sie chyba robił najdłużej od początku mojego zainteresowania grafiką - aż 57 minut...

 

oto kabelki i bump mapa parkietu w (prawie) całej okazałości.... wiem że część z tych kabli jest jeszcze nie wystarczająco wygładzona... blenderowe splajnynie są proste w obsłudze....

 

jak sie domuyślacie: kamera ustawiona na najniższej półce stolikoszafki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem dokonam zmian. - istotnie kable nie ukłądają się naturalnie... tymczasem kolejny render ( ten wykonał się dzisiaj w okolicach godziny dziesiątej, kiedy byłem w szkole - stąd ta spora rozdzielczość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelów i tekstur sprzętu: bez zarzutów, ale to pomieszczenie cosik puste, podloga strasznie slabo wyglada, jeden kabel strasznie gruby (moze taki ma byc), cdki na podlodze trzymac!! (wstyd) ;)

 

Czekam na postepy w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... kabel zdecydowanie za gruby... tekstura podlogi do wymiany, chyba ze sie bardzo postarzasz i ja naprawisz... a ogolnie fajnie, podoba mi sie ten taki cosik co na podlodze stoi a i listwa dziwna, ale spoko!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wielkosc klepki (za duza jest) i kolor (mniej pomarnczowego) moze cos poprawic, ale jak ja bym to robil to bym dal zupelnie cos innego jakas terakote czy cos w tym stylu... Ale na moj gust nie patrz bo mam strasznie odbiegajacy od normy :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie zmniejszyłem wielkość klepki... co do terakoty: raczej nie chętnie.... może zmniejsze ilość pomarańczu... na razie również wykonałem Inter Connecty (Fadel Art Reference One) i odpaliłem render

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terakota to byl tylko przyklad bys moze poszedl w bardziej nowoczesne materialy bo drewno nie pasuje mi nic a nic w tym konkretnym przypadku, moze jakas wykladzina i perski dywan na scianie z tylu - jesli ktos sie zastanawia czemu na scianie to jest to czesto stosowany sposob na zniwelowanie fali odbitej co daje w efekcie koncowym precyzyjniejsze umiejscowienie dzwiekow w przestrzeni, konkretny dzwiek jest w konkretnym miejscu a nie rozmywa sie tak iz trudno go zlokalizowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten efekt zamierzam osiągnąć przy pomocy ustrojó akustycznych

 

zresztą patrząc kilka renderów dalej - w pomieszczeniu jest dywan, a właściwie wykładzina o powieszchni 2,5 x2,5 m (więc nie pokrywa całej podłogi - pokój ma 20,25 m. kw.)

- a reszte pokrywa tenże parkiet (a właściwie w miarę równo ułożone deski pokryte lakierem) - na dywanie bym nie ustawiał stendów z kolcami, bo to by oznaczało jego nieodwracalne zniszczenie...

 

btw: jak zaczynałem pisać ten post, render był wykonany już w 70 % - teraz właśnie sie wykonał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem co mi najbardziej nie pasuje w tej podlodze - powtarzalnosc wzoru... jeszcze co do pomieszczenia -sugerowalem poprzenio to bys je zrobil bardziej audiofilskie, takiego sprzetu nie zobaczysz nigdzie w takim pomieszczeniu jak to, sa nawet tacy zapalency ktorzy robia sciany jak w studiach nagraniowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Juz wiem co mi najbardziej nie pasuje w tej podlodze - powtarzalnosc wzoru

prawda... jak zmniejszyłem rozmiar (de facto zwiększając ilość) , to stało sie to jeszcze bardziej widoczne....

 

>jeszcze co do pomieszczenia -sugerowalem poprzenio to bys je zrobil bardziej audiofilskie

jakie zatem to ma być pomieszczenie?? bez okien (o psują akustykę), ze scianami wyłoiżonymi po brzgi profilami akustycznymi??

 

W ogóle to bardzo cieszy mnie konstruktywna krytyka ( teraz trwa kolejny render - kadr taki nieml jak na pierwszym z tej strony, lecz iele rzeczy już wymienionych)

 

a w ogóle to jak zapewne wszystcy widzą z ważnych rzeczy brakuje już tylko wyżej wspomnianych profili i.... oczyście kabli głośnikowych

 

// jakby kogoś zastanawiał ten \"audiofilski\" bałagan za prawą kolumną: to jest wszystko, co zostało z pierwotnej wersji sceny, bo uznałem, że nie jest aż tak złe

 

w ogóle to w nowym renderze będą większe okna, więc więcej wyraźniejszych cieni....

 

wydaje mi się, że tak długo piszę, aby robić coś w trakcie trwania renderu.... , który jest już gotów w 90 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rdo: sluchaj ten CD TWELVE cos \"niegramotny\" wyszedl - ma eknięte proporcje - tak przynajmniej wyglada na Twoim renderze. W rzeczywistosci jest cienszy - sprawdz czy miesci sie w wymiarach rzeczywistych: wys. 8 / szer. 32 / gł. 35cm

Poza tym jesli juz brniemy w detal: tacka jest czarna a ten łuczek na gorze gdzie logo jest bardzo minimalny - w widoku od przodu wlasciwie trudno go zauwazyc no i logo jest bardzo wyrazne...

Hehe a moze zrob gdzies w kącie rzuconą tą walizeczke, w ktorej jest sprzedawany?!

:)

Dobra juz nie mędzę wiecej ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za konstruktywną krytykę.... coś czuję że lubisz ten odtwarzacz... czyżbyż był jego szczęśliwym posiadaczem?? ja niestety mam skromniutki CDP-XE 310 SONY....

 

poprawki w Linnie dokonałem - właśnie rozpocząłem render z poprawkami (logo troche poprawiałem, ale nie wyszło wiele wyraźniejsze, po za tym to już nie wiele brakuje do pełnej zgodności)

 

Co do walizeczki: niestety nie wiem jak ona wygląda, więc za zdjęcia byłbym wdzięczny..... z pewnością doskonale dopełni kompozycji :) zaraz umieszcze następny render... i wireframe jeśli kto poprosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... już z góry wielkie dzięki... mam nadzieje, ż ta waliza nie jest byt wielka (ma sie zmieścić)... ja odpaliłem już trzecią próbę renderu tego linna i teraz chyba wszystko wyjdzie piękne...... z takim tępem za 10 minut wysyłam obraz na forum.....

 

pozdr.

 

(w ogóle to nie spodziewałęm sie na forum o takiej tematyce tylu ludzi, którzy znają sie na rzeczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a praując nad tym ucze sie obsługi Blendera, programu na który zostałem (ze względów finansowych) skazany....

 

chociaż jak widać po wynikach - chyba wcale nie jest taki zły :) idzie już szósty render (pozostałe 5 trafiło do kosza)

 

jak wykonałem podłoże i cześć otoczenia, to zaczyna sioe czasem brzydko odbijać w metalowych elementach, stąd okazuje sie że większość materiałów do poprawki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... jeszcze są 2 błędy, ale żeby nie było że nic nie robie to zamieszczam... wszystko już żem poprawił w materiałach linna, ale z poprawionymi dopiero sie renderzy.... jak sie skończy to podmienie obraz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności