Skocz do zawartości

który dysk wybrać ?


kross12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dyski te maja tak zblizona do siebie wydajnosc i parametry, ze w zasadzie jedynym kryterium powinna byc awaryjnosc i gwarancja (rok, 2 lub 3)

 

przejdz sie do paru lokalnych sklepow i popytaj , ktorych mieli najwiecej w serwisie lub do zwrotu.

 

bardzo ogolnie jest tak, ze seagate jest najcichszy ale najwolniejszy, maxtor najszybszy ale jest najglosniejszy i najbardziej sie grzeje. wd tez bardzo szybki ale tez troche swiszczy... trudno powiedziec ktory najlepszy, wszystkie dobre ;)

jak mowilem gl. kryterium co do tych dyskow powinna byc awaryjnosc i gwarancja

 

jak chcesz miec dysk bezglosny to seagate, jak najszybszy ale glosny to maxtor lub wd. sam mam takiego maxtorka (80gb) i bardzo sobie chwale.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

Na co mam bardzie zwracać uwage na szybkość w

testach programowych

(maxtor wypada lepiej niz segate)czy może na

\"Kopiowanie wzorcowego katalogu Windows \"

(segate kopiuje windowsa w 17.83s , a Maxtor 21,51)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie spoznilam ale moge ci poradzic western digital caviar i maxtora bo caly czas mam i nie sprawaiaja zadniutkich problemow noestety ze seagate mam raczej nimile wspomninia bo hd chodzilo najwyzej 6 mies i po tym czasie bylo bezuzyteczne nawet wymienilam ( gwarancja) i te wymienione robily te same cyrki co te zepsute ... co do ibm hmm leca tak dlugo swietnie jak dlugo mialam gwarancje na nie :/

a maxtor i wd sa swietne wiec polecam ja wiem czy matroxy i wd sa glosne ... raczej odradzam seagate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm majac 6 juz barracude i 1 wd caviara powiem tak, seagate` jest bardzo cichy (ale nie sata) i szybki ale tak jak powiedziala MeG po kliku miesiacach sie chrzania, na kazdym zaczely pojawac mi sie bad sectory no ale chodza dalej. czasami tylko wetnie gdzies boot.ini i trzeba format i reinstalke systemu :)

ibm byly kiedys dobre. MeG nie wiem jak w niemczech ale w polsce przyszlo kilka wadliwych partii i od paru lat nie ma ich na rynku. nikt nie sprowadza ibm`ow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ibm\'y sa bardzo dobre i caly czas dostepne! co prawda nie tak jak maxtory/wd/seagate\'y ale moze je kupic bez problemow. sa teraz sprzedawane jako ibm/hitachi. byly z nimi problemy bo trafialy do polski, z tego co wiem, ibm\'y z fabryki na wegrzech i byly one dosc wadliwe/not recommended.. tak ogolnie to sa dobre noi maja gwarancje 3 latka. ale i tak polecam maxtora/wd

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akdsn tu tez byly te wadliwe partie a co do ibm to mam scsi i leci swietnie :) ale normalne ide to tak jak mowilam leca az do gwarancji i to nie tylko u mnie ... niestety co do seagate to odradzam to do servera wsadzac .. a z gwarancji to mi seagate przysylali ciagle wadliwe niewzne czy ze sklepu czy tez od producenta tez nie bylam sama na ebayu sprzedaja jak wariaci najtansze hdd heh no coz polecam maxtora i WD do serverow i na raid ibm podobno leca dluzej jesli je wbudowywac na workstation i max 8 -12 godzin dziennie uzywac :? hmmw sumie tez tle lecial na workstation i co ano nic popsuly sie ityle a akdsn ma racje ;) a klobuc mila sczescie :) /tak mi sie wydaje /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności