Skocz do zawartości

Wciśnięcie


johny3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój problem polega na tym, że nie mogą już cofnąć wykonanej operacji, a chciałbym żeby to na zdjęciu co jest zaznaczone na czerwono byłu równo z tym co jest zaznaczone na czarno, żeby było płaskie.

169707.jpeg

Nie wiem jak sobie z tym poradzić, może jest jakaś specjalna funkcja której można użyć, żeby to ładnie wyrównać.Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość Setesh

ja bym to(czerwone) po prostu usunął a powstałe dziury(w tym czarnym) zatkał opcją cap ale może jest inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie: jaki soft?? Jeśli Max, to masz na to sporo sposobów:

1. j.w. ,

2. zaznaczasz wszystkie poly które chcesz mieć równiutko i klikasz na 'make planar'

3. zaznaczasz wszystkie krawędzie tej części, którą masz zaznaczoną na czerwono i wciskasz [

i jeszcze sporo innych metod...

 

Wszystkiego najlepszego w nowym roku :)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, akurat w tym przypadku opcję "make planar" odradzam w trosce o siatkę.

Ja bym usunął wszystkie poligony na czerwono i dał cap na powstałe dziury. To najlepsza w tym przypadku metoda, bo dalej z tym cosmożna robić, np extrudować wgłąb.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym wywalił polygony na czerwono i na czarno i dopiero tą dziurę zatkał CAPem (oczywiście jeżeli mowa o 3dmax)

 

dobry jest też wymieniony powyżej sposób z usunięciem śmiecia za pomocą BACKSPACE , najpierw trzeba usunąć EDGESy a potem osierocone vertexy aby siatka pozostała czystą.

 

ejmen

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności