Napisano 17 Styczeń 200916 l Witam , dopiero co zaczynam z 3Ds i mam pewien kłopot przy modelowaniu samochodu. Podąrzajac pewnym tutorialem natknołem sie na problem z "przeźrloczystością" modelu przy modelowaniu. I mam pytanie jak włączyć taki tryb "przeźrloczystości" modelu tak jak jest na tym obrazku http://img.oc-forum.org/faq/3dsmax/plane8.JPG ?? Bo mi sie udało tylko taki włączyć http://img.oc-forum.org/faq/3dsmax/plane7.JPG Korzystam z 3D Studio Max 9
Napisano 17 Styczeń 200916 l Kliknij M zaznacz jedna z kulek i zmniejsz parametr Opacity do np 40. Teraz nałóż ten material na model. Jak zaczynasz z 3D to radzilbym nie brac sie od razu za samochód, ale moze masz talent :) Pzdr
Napisano 17 Styczeń 200916 l Klikasz prawym myszki na zaznaczony obiekt, wybierasz z menu properties/opacity, im mniejsze niż max tym bardziej przezroczysty.
Napisano 17 Styczeń 200916 l Ok dzieki , własnie przed chwila znalazłem inny sposob Zakładka Display -> Display Properties -> See Through ,ok modelujemy dalej Lamborghini :)
Napisano 17 Styczeń 200916 l Ok dzieki , własnie przed chwila znalazłem inny sposob Zakładka Display -> Display Properties -> See Through To jest dokładnie to o czym pisał Mirach. :)) Zamiast iść do zakładki Display po prostu wciśnij Alt+X.
Napisano 17 Styczeń 200916 l A znacie moze jakis myk gdy patrze np. od przodu to blueprint który jest najblizej mnie (tzn. Kamery z ktorej patrze) znikał ??
Napisano 18 Styczeń 200916 l nie działa mi cos ( klikam w lewym gornym rogu na np. Front -> configures i tam , nie ??)
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto