Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Scottie Pippen 3D W.I.P.

 

Jakiś rok temu zacząłem modelować moją drugą twarz. Ciężko było znaleźć darmowe dobre (duże, z detalami) zdjęcia tego koszykarza bo jakiś czas temu "odszedł do lamusa". Znalazłem garść fotek zarówno "młodego" Pippen'a z lat 80tych jak i tego, który po zakończeniu kariery w NBA grał gdzieś w europie. Z tego miksu zdjęć próbowałem stworzyć model. Z różnych powodów odłożyłem go na prawie rok, ale postanowiłem skończyć to co zacząłem.

 

Liczę na jakieś wskazówki od tych z Was, którzy już mają doświadczenie w tworzeniu postaci. Może ktoś z Was podeśle mi jakieś większe zdjęcia "Pająka", które pomogą mi w jak najlepszym odzwierciedleniu mojego idola :) z lat młodzieńczych :).

 

Model powstaje w 3ds max'ie 9 (zacząłem wyciągać jakieś detale z modelu, dlatego nie planuje bawić się w ZBrush'u).

 

pozdrawiam

 

020d7f1ad371a110m.jpg27cb494339a6d3d5m.jpgf1785f248a8dd4a7m.jpg64c0e2b6d67f54dcm.jpg

Edytowane przez Zylak
podmiana prevki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tak jak pisałem, nie mam za dobrych zdjęć referencyjnych ... dlatego ciężko odwzorować jego twarz dokładnie :( ... sporo mam zdjęć z tego meczu w europie (Pająk jest już stary i cienko coś u niego z kasą, skoro gra w ligach o których nikt ;) nie słyszał ... może dlatego ma wory pod oczami). Na pewno wolałbym żeby wyglądał tak jak w '98 gdy z Bykami zdobyli ostatni tytuł ... będę jeszcze kombinował :)

Dzięki za komentarz

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za komentarze :)

Teksture będę musiał zrobić zastępczą, nie ma na necie DUŻYCH, dobrej jakości zdjęć tego typka :( będę kombinował. Póki co jestem trochę rozczarowany tym jak wychodzą w maxie "włosy" :( nie jestem w stanie osiągnąć fajnego efektu, wszystko co zrobię wygląda jednak sztucznie :( Do tego nie spodziewałem się, że realistyczne oczy, pasujące do całości będzie tak trudno stworzyć :( Uszy będę modelował od początku, te są na maxa zje... :( Rendery troche poprawione (domalowane belendy) w photoshopie

pozrdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do warsztatu to się nie wypowiadam ale co do samego wyboru podmiotu to +3 gwiazdki się należą :) jak bedziesz robił resztę cielska to nie zapomnij o ramionach do kolan. W końcu to jedne z najdłuższych rąk w lidze (zaraz po samie perkinsie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki,

:/ miałem trochę problemów, bo mi się włosy nie chciały do końca renderować, ale już sobie poradziłem :). Póki co jestem zadowolony z efektu, na pewno będę musiał zrobić lepsze mapy pod zarost, ale to dopiero gdy skończę modelowanie i zrobię mapowanie. Nie wiem czy będę modelował całe cielsko, scena, którą sobie wymyśliłem wymaga tylko głowy i ramion ... ale może się zmobilizuje i pojadę po całości.

Poprawiłem model - uszy, ale nie jestem jeszcze w 100% zadowolony. Włosy już mi się bardzo podobają, brodę muszę jeszcze "podmalować", ale to już na etapie teksturowania.

 

Dzięki za komentarze, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności