Skocz do zawartości

P4 - temperaturka...


kozioo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem (albo nie mam:]) Przy okazji czegośtam powiedziałem kumplowi temperaturke mojego procka (P4 2,4 ghz B) i ten się uśmał:] A wynosiła ona 47*C na niepracującym kompie (nic nie odpalone). Na stronie intela znalazłem info ze temperatura procka powinna wynosić około 37*C w stanie idle. Więc miałem troszeńke za dużo:] Rozkręciłem obudowe, wyczyściłem, wywaliłem kurz. Temperatura spadła do 43-44 *C. Czyli lepiej, ale to jeszcze nie to:/

Temperatura przy renderze wskakuje na około 53-54*C (było 58*C :D) Więc mam pytanie do ludzi mających P4. Jaka u was jest temperatura prockai czy powinienem sie jej bać.

Dodatkowe info:

Motherboard - Asus p4pe

mam 1 wiatrak w obudowie.

Jeśli jeszcze czegoś potrzeba to mówcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ej stary, masz temperature jak najbardziej ok, w sumie moze podczas renderingu troszke duzo sie grzeje, ale spox, jesli nie przekracza 70-75 st C to nic ci sie nie stanie :]

 

wszystko zalezy od wiatraka jaki masz na procku, jesli zwykly boxowy to nie ma o czym gadac nawet, wiadomo; jesli masz jakas super wydajna miedziana bestie to procek bedzie zimny, jesli nie to troche sie grzeje... poza tym pasta tez robi roznice, zwykla silikonowa slabiej przewodzi niz taka z domieszka srebra...

 

na pewno nie masz powodow do paniki :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problemem jest to ze P4 w wersji ktorą mam zwalnia przy przekroczeniu 59*C, a jak widać niewiele brakowało:] A pytam bo rozważam delikatne przetaktowanie (na 2.8, albo coś koło tego;)) ale wtedy i tak sobie wiatrak dokupie lepsiejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie jednak kupie jakiegoś wiatraka dobrego:] W końcu to \"groszowa\" sprawa prawie. A będe spał spokojnie:D

A tak btw, Tomek - czy ten cały HT to duży przyrost \"mocy\"?? Ile szybciej się renderzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozioo: Nie wiem czy to za duzo, czy nie, ale moj PIV 2,8 @ 2,93 w stanie opierniczania sie ma 30~32 stopnie. A jak sie wysila np. NFS:U to podskakuje do maximum 43stopni. Mam wersje BOX na standardowym Intelowskim wiatraku + jeden wentylek na boku obudowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało sie zejść z temperaturką do 41*C w stanie idle (IE + gg) a na czas renderingu idzie w góre (prawie natychmiast) do 50*C a potem jeszcze powoli pnie się do 52-53*C. Czyli nie jest najgorzej ale tego coolera i tak sobie kupie;)

Myśle nad takim

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5835

albo trochę tańsze rozwiązanie

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności