Skocz do zawartości

Jakie książki do nauki kompozycji, projektowania layout'ów itp?


gumaCK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jaki książki polecacie do nauki kompozycji, doboru kolorystyki, itp.

 

Dopiero od niedawna zaczałem próby projektowania layów, ale coś mi nie idzie chyba zbyt dobrze. Widocznie trzeba sie jeszcze doszkolic:)

 

Książki moga być w j angielskim.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To chyba siedzi w głowie, książka to tylko gotowce. A gotowców pełno w sieci. Może skoncentruj się bardziej na typografii, bo wiele layout-ów kuleje z tego powodu, a to pierwsza, rzecz która odstrasza i zniechęca do czytania reszty. I wychodzi z tego elukubracja zamiast przyciągającego dizajnu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infected pitoli jak głupi :D Polecam " Czemu służy grafika użytkowa?" Alice Twemlow - bardzo ciekawa pozycja. No i świetna książka "Design i grafika dzisiaj" - Quentin Newark. Do tego ksiązki o typografii (najlepiej skoczyć do American Bookstore bo tam tego jest pełno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sand ma racje, infected pitoli ;)

 

Jak masz problem z kolorami to poczytaj o teorii barw, mozesz poczytac analizy prac malarskich. Z pewnoscia poczytaj o usability i ergonomii, bo to jest podstawa dobrej strony.

 

polon: to widac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sand za propozycje książek, już zamówiłem.

M@ti, te tasheny,to sązbiory najlepszych layów z różnych dziedzin, tak?

reanimator, usability , ergonomia , kolorystyka , typografia :)

infected..hmm wiesz ,że masz racje :) moja typografia zdecydowanie kuleje :P

 

Cóż, postaram się ciężką pracą powalczyć z tymi brakami ;)

 

odnośnie typografii jakąś konkretną książkę polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polon: to widac ;)

 

:P

 

ja chciałem poprostu zwrocic uwage na to ze praktyka rożni sie wiele od teorii, zwłaszcza w webdesignie gdzie podejscie jest bardzo indywidualne a szblonwe rozwiazania są poprostu bardzo przeciętne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia typografów to Elemntarz stylu w typografii Roberta Bringhursta. Jest to obowiązkowa pozycja każdego typografa zawodowego. A mam za sobą już 16 lat pracy w zawodzie (łamię książki, składam czasopisma i inne periodyki). Mimo, że jest ona napisana przez zagranicznego autora, ma jednak przypisy wszędzie tam gdzie typografia angielska różni się od krajowej. Ciekawa strona polskiego typografa Roberta Chwałowskiego wraz z typografią internetową TUTAJ.

Natomiast uważaj na pozycje zagraniczne z tego tematu: różne kraje, zupełnie inne zasady i różne normy.

Edytowane przez infected
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka Praktyka i jeszcze pomocna jest tu praktyka :)

 

Znajdź swój styl. nie musisz robic projektow takich jak "wszyscy" perełki są duzo bardziej prestiżowe i cenione :D

 

Są jakies podstawowe zasady ale glownie sprowadza sie to do jednolitosci typografii intuicyjnosci i czytelnosci przekazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności