Skocz do zawartości

[Wings3d]problem z Image Plane


duff

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas modelowania kożystam z dwóch obrazków

rsd6dx2.th.png

republicstardestroyerbopj2.th.png

Obrazki są w formacie png. W wings skaluje je trochę, aby dopasować je do siebie rozmiarem ( i wszystko gra).Podczas startu wingsa i załadowaniu sceny obrazki się, jakby same przeskalowały. Plane na którym są umieszczone rozmiaru nie zmieniły ,ale

sam obraz uległ przemieszczeniu lub zmienił rozmiar.Obrotów jeszcze nie zauważyłem.:)

Widać, że obrazek pionowy (profil) został uciety , a na samym początku było o.k. Ostatmio to dolny był ucięty i rozciągnięty, a górny o.k. Także niema reguły. Ktoś się już z takim problemem spotkał ?

Tak to wygląda ...

zrzutekranuwq2.th.png

Edytowane przez duff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy pomoże, ale zawsze tak robię i nigdy problemu opisanego przez ciebie nie miałam:

 

Otwórz Outliner (Window > Outliner), kliknij prawym na obrazek, i kliknij "Make External".

 

Zapisze się obrazek razem z dodatkowym czarnym brzegiem dopełniającym go do kwadratu.

Bo Wings potrzebuje kwadratowe tekstury, i sobie je zazwyczaj sam robi, ale możliwe że u ciebie z jakiegoś powodu później zamiast kwadrata z czarnymi brzegami znowu wczytuje oryginalny obrazek, a że UV image plana jest dopasowane do kwadratu z czarnymi brzegami, oryginalny obrazek jest obcinany. Więc taka moja teoria że zapisanie tekstury external (jako kwadrat) pomoże.

 

edit:

Przetestowałam z png, ale nic u mnie takiego się nie działo.

Jeszcze możesz spróbować zainstalować inną wersję wingsa.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero zaczynam z Wingsem.

 

Też mam problem z Planem.

Tworzę Image Plane -> wybieram obraz .jpg -> wings tworzy Plane o danych wymiarach i pokazuje w "Outlinerze" material, ale NIE wyświetla go na Plane...

jpg = 1024x610px

W outlinerze mogę sobie wyswietlac obrazek i tam jest OK.

Nadawałem też Materiał na "selekcę".. ale nic nie pomaga..

Zniemiałem właściwość importu obrazka na "internal" ale bez zmian.

 

Dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności