Skocz do zawartości

Wczytywanie TGA sequence do Camera Tracking


djreed

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem otóż sekwencja TGA do trakowania jest w rozdziałce PAL/D1 czyli 720 x 576 pix. Jednak jak chce wczytać ją jako materiał do ustawienia trackerów (Utilities -> More -> Camera Tracker -> Movie -> Movie file) to wczytuje mi plik jakoś zniekształcony. W czym tkwi problem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Pixel Aspect Palu nie wynosi 1:1, wiec jak wgrywasz do programu ktory w takim aspekcie wyswietla to zawsze bedzie on rozciagniety. Przypuszczam ze o to chodzi bo dolaczone shoty niewiele mi mowia - to chyba w ogole dwie rozne klatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że PAR PAL to 1.07 ale to chyba nie tutaj leży problem. Jeżeli chodzi o screenshoty to są te same klatki. Pierwsza to klatka zaczytana do (Utilities -> More -> Camera Tracker -> Movie -> Movie file) czyli materiał na bazie którego będę ustawiał trackery. Druga to tak wygląda pełna klatka z sekwencji TGA

 

Z tego co piszesz to mój obraz powinien być ściśnięty a nie rozciągnięty bo wczytuje go jako 1.07. Ale nie w tym rzecz. Jak widać na screenie z lewej strony obraz jest "obcięty" i to też tak dziwnie bo tylko na dole. W zadzie góra pozostaje bez zmian.... :(

Edytowane przez djreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to te same klatki to wyglada jakbys wprowadzil pelny pal do projektu o rozdzialce 640x480. To co sie w tej rozdzialce nie zmiescilo po prostu zostalo wycropowane. To strzal w ciemno ale moze nakieruje Cie gdzie masz szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, właśnie coś sprawdziłem. Dodałem trackera przesunałem klatkę i... mam obraz normalny. Jak widać w załączniku. Coś mi tutaj miesza ten plik *.ifl.

Sekwencja ma 65 klatek, od 0 - 64. Jak wczytuje to ładuje mi się ten plik *.ifl no i on wygląda tak jak pokazałem na pierwszym screenshot'cie jak przesunę klatkę dalej czyli na nr. 1 to już obraz jest normalny (screenshot 2 i 3) . Jak cofnę na niby 0 to też jest normalny, ale mogę cofnąć jeszcze raz czyli niby na -1 i wtedy jest tak jak na screenshot'cie 1.

Zagubiłem się :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności