Jump to content

Wyświetlanie Siatki w 3dsm9 - dziwny problem


kuro

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jest to mój dziewiczy post na tym, ale zamiast denerwować wszystkich przydługim wstępem pełnym formalności, postaram się od razu przejść do sedna problemu.

 

Problem pojawił się dziś rano, w programie 3ds Max 9 SP2, i nie był mi w ciągu mojej przygody z Maxem spotkany ani razu. Musiałem przełączyć coś niechcący, jakiś dziwny skrót klawiszowy lub coś w tym stylu.

 

Problem: przy przeciąganiu jakiegokolwiek elementu liniowego (siatka, spline lub gizmo) obiekt zostawia za sobą zwielokrotniony ślad, który znika dopiero po ponownym przeciągnięciu obiektu nad śladem lub lekkim poruszeniem kamerą śledzącą ślad znika. Nie uniemożliwia to pracy w programie, ale stanowczo utrudnia (nie widać dokładnej pozycji obiektu czy gizma) i spowalnia.

 

Bylbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź czy poradę. Pozdrawiam! :)

 

Edit: Zauważyłem, że ma to coś w spólnego z ustawieniem viewport:transparency - przy ustawianiach "simple" problem jest, przy best" znika, ale tylko w viewporcie perspective, przy innych pozostaje. Kolejna obserwacja: problem występuje tylko zmaksymalizowanym wievporcie (alt+w).

 

Edit: Problem rozwiązany, wystarczyło pogrzebać w opcjach. Customize - > Preferences -> Viewports -> Configure Driver -> Window Updates / Redraw In Viewports ON. Sam nie mam pojęcia jakim cudem znalazłem do tego skrót klawiszowy. :D

Edited by kuro
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy