Jump to content

renderowanie tylko fragmentu sceny


martenka
 Share

Recommended Posts

W jakim maxie ?

 

W maxach do 2008 (albo do 9) na głównym toolbarze jest po prawej stronie rozwijana lista, tam wybierz "Region" i w danym viewporcie możesz zaznaczyć obszar do renderowania.

 

W maxie 2009 i wyższym ta zakładka znajduje się zaraz przy predefiniowanych rozdzielczościach w oknie ustawień renderingu (skrót F10).

 

Sly - Ta metoda wyłącza tylko obiekty z renderingu, opcja "visible to camera" odznaczona dla reszty obiektów niż wybrany bardziej by tu pasowała bo wszystkie odbicia, GI i oddziaływania ich były by zachowane. Stawiam jednak na Region render jako opcję o którą tu chodzi.

Link to comment
Share on other sites

sly: ale wtedy eliminujesz reflectins, shadwo casting i inne przydatne rzeczy. foteli nie będzie w ogóle w scenie, o ile zależy komuś na takim oddziaływaniu :)

 

martenka: tak jak pisze sly tylko zamiast odhaczać renderable odhacz "visible to camera". możesz zaznaczyć jedno krzesło które chcesz wyrenderować a potem inverse selection i grupowo odhaczyć "visible to camera" dla reszty obiektów.

 

ale jeśli nie zależy Ci na tym, żeby niewidoczne obiekty w scenie rzucały cienie czy odbijały się w jednym widocznym fotelu, zrób tak jak radzi sly. Ewentualnie "region render" pod F10.

 

Pozdrawiam

 

szybkiś jest marcinie :)

Link to comment
Share on other sites

Guest szysia565

Jest też możliwość zaznaczenia tego fotela po czym "alt" + "q". Izolujesz tym samym zaznaczone obiekty tak że łatwiej Ci z nimi pracować. Render również idzie szybciej ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy