Skocz do zawartości

Shadery skory i oczu


Noe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowilem zalozyc watek dotyczacy shaderow skory i oczu jak rowniez modelow. Jesli ktos z was chce sie podzielic jakims shaderem w danym rendererze na jakims modelu to zapraszam.

PS: sorry jesli dalem watek w zlym miejscu, chyba tak jest:/

 

Ja daje swoj shader ktorego uzywam zawsze (model i uv jest dosc zwlaony ale nie o to chodzi):

84316338.jpg

 

Ustawienia:

 

renderer mentalray i material to fast sss skin

shader.jpg

 

mapy to sa:

 

diffuse coloration i unscatered diffuse i epidermal to mapka z malym nasyceniem kolorow - prawie szara

 

subdermal to mapka z podkrecona czerwienia - prawie czerwona.

 

bump i spec to mapka z duzym kontrastem i sciemniona.

 

pozdrawiam!

Edytowane przez Noe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Keraj pomysł na wątek godny pochwały. Sama "skóra" (porozciągana miejscami), jakoś jej nawet nie przypomina. Może daj ją na normalną głowę, masz ich trochę. Pozdrawiam.

ps

jest już wątek testy shaderów :]

Edytowane przez adam_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki adam_m,

 

co do skory to chodzilo mi o rozne rodzaje skor: na alienach dziwnych postaciach czy zwierzetach itd. Ta postac ktora dalem jest z gatunku "dziwnych" stad i "skora" moze byc dziwna:)

 

Chcialem roniez sie poduczyc od was shaderowania skory szczegolnie tej prawdziwej na ludziach.

 

Shadera oczu jeszcze dobrego nie mam wiec chcialbym aby ktos pokazal swoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z wątkiem fajny- popieram. Głównie dlatego, że mało rozumiem ten shader :P, w sumie przez czas renderowania, nie mam za bardzo siły, żeby robić testy po 10 min każdy (slaby sprzęt).

U mnie to raczej przez przypadek wychodzi- bardzo chętnie bym się przyuczył :D.Jakby ktoś mógłby wytłumaczyć dokładnie te ustawienia bo powiem szczerze, że części z angielskiego tutoriala nie zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba watek o SSS juz jest i zwie sie subsurfece contest wiec jesli ludzie nie chca tam postowac to po co tutaj? niedlugo to kazdy zacznie sobie wlasny dzial w WIPie zakladac to troszke chore

Może tutaj się więcej ludzi zwabi,choćby ze względu na autora wątku-jakby nie było to znana postać:)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności