Jump to content

mafida

Members
 • Content Count

  2,191
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Everything posted by mafida

 1. Bardzo fajne, o wiele lepszy render niż ostatnio. Ten pistolet w zetce robiłeś? Zajebisty:)
 2. Ja nie komentuje bo mnie zazdrość o skilla zżera:)
 3. Super fajowe spidy, nice:). Nick i avatar rządzą:D
 4. A i owszem, da się. Pod prawym myszy masz copy/paste. Przyciąganie do wierzchołków też ma - ikonka magnesuuuuu na samym dole;) Ja bym rozłożył tak jak fishinthewater. Na prosto też powinno się dać zrobić z mniejszą deformacją. Wrzuć ten obiekt w obj, mogę zobaczyć jak to wygląda.
 5. mafida

  nowe bzdury w 2014

  Czy 6 działa czy nie działa zależy od ustawienia "keyboard override" ;)
 6. http://www.laurenscorijn.com/future-xoliulshader-support.html
 7. Zobacz tutaj ;) http://bit.ly/1i54H4u
 8. Nooo, że turnem można celowo popsuć to ja wiem. Zastanawia mnie jak mozna w trakcie normalnego modelowania coś takiego osiągnąć;). Robiłem różne szalone concave ngony i nic, więc dziwne że na prostej ściance z 2 dziurami sie psuje autorowi wątku.
 9. Kliknij w a nie w edit triangulation. Retriangulate powinno ci naprawić automatem. Poprzeczne linie w edit triangulation miały tylko pokazać jak naprawde jest zbudowany model - chociaż max tego nie wyświetla to kazdy poly jest z trójkatów. Btw. mógłbys gdzieś wrzucić ten kawałek ścianki zepsuty do obejrzenia? Chciałem tak samo zepsuć i mi nie wychodzi;)
 10. Ogólnie powinno się unikać wklęsłych (concave) polygonów. Aczkolwiek nie wiem jak wy to robićie z tymi błędami, starałem się zrobić coś podobnego (zepsuć jak na twoim obrazku) i za cholere mi się nie udało:D Napisz jak to modelujesz, może coś nie w takiej kolejności robię.
 11. mafida

  Wybór maxa

  Popatrz na wydajność - 2011 vs 2012 albo http://www.youtube.com/watch?v=TWoTHut3huw w 2013 jest lepiej niż w 2012, w 2014 jeszcze lepiej. 2011 to chyba najgorszy max w historii, to "pierwsza wersja" w której zaczęli wprowadzać poważne zmiany - ledwo się trzyma kupy;)
 12. mafida

  Faceted NormalMap

  Też mi się tak pare razy posypało. Zbrush coś miesza czasem z vertex order z tego co kojarze. Przez skopany vertex order sypie się UV w maxie. Niby wygląda ok w unwrapie a jest skopane. U mnie jeszcze dodatkowe seamy się pojawiały w maxie. Tylko nie pamiętam jak to dziadowstwo naprawiłem:D Najprościej zmapować od nowa;) Edit:
 13. Właśnie to miałem na myśli. Samo się nie naprawi z automatu, nieważne czy pod NURBS czy pod subdivide poly. Trzeba ręcznie, nie ma ze boli;)
 14. Przecież w maya gdzieś tam jest tris to quads. Na 99% gdzieś coś takiego widziałem. Chociaż nie wiem co da convert to nurbs przy tym modelu;)
 15. Spoko, tak z ciekawości pytam. Mogłoby się wydawać że po takim czasie wszystkie pluginy powinny już mieć wersję dla 2013.
 16. A czemu 2012 a nie 13 czy 14? Akurat 2013 i 14 sprawują się coraz lepiej z wersji na wersję...
 17. Ikkiz, jak dla ciebie to jest łatwy skrót to chyba jesteś ośmiornicą:P Chociaż ctrl+Backspace z maxa i tak jest lepszy:D
 18. Musisz podzielić drugi subtool tyle samo razy.
 19. Moja rozumieć twoja mocno potoczny angielska:P Proszę 3 złote za wykorzystanie informacji o quad chamfer na obcym forum:D
 20. mafida

  Snap a box display

  Jak chcesz mieć snap to bounding box , to jedynym wyjściem będzie chyba ukrycie wszystkich vertexów w obiekcie.
 21. mafida

  Edit Poly - collapse

  U mnie nie przesuwa środka przy collapse poly...
 22. mafida

  Edit Poly - collapse

  To nie pozostałość, zepsuli w 2014 :D, trzeba czekać na fixa. Tymczasem workaround - - border/cap/collapse poly.
 23. mafida

  Resetujący się Pelt

  A po co peltem? Kliknij quick peel i masz gotowe...
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy