Jump to content

mafida

Members
 • Posts

  2,191
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

mafida last won the day on April 24 2013

mafida had the most liked content!

5 Followers

City (optional)

 • Miasto
  Satyricon

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mafida's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

544

Reputation

 1. Bardzo fajne, o wiele lepszy render niż ostatnio. Ten pistolet w zetce robiłeś? Zajebisty:)
 2. Ja nie komentuje bo mnie zazdrość o skilla zżera:)
 3. Super fajowe spidy, nice:). Nick i avatar rządzą:D
 4. A i owszem, da się. Pod prawym myszy masz copy/paste. Przyciąganie do wierzchołków też ma - ikonka magnesuuuuu na samym dole;) Ja bym rozłożył tak jak fishinthewater. Na prosto też powinno się dać zrobić z mniejszą deformacją. Wrzuć ten obiekt w obj, mogę zobaczyć jak to wygląda.
 5. Czy 6 działa czy nie działa zależy od ustawienia "keyboard override" ;)
 6. http://www.laurenscorijn.com/future-xoliulshader-support.html
 7. Zobacz tutaj ;) http://bit.ly/1i54H4u
 8. Nooo, że turnem można celowo popsuć to ja wiem. Zastanawia mnie jak mozna w trakcie normalnego modelowania coś takiego osiągnąć;). Robiłem różne szalone concave ngony i nic, więc dziwne że na prostej ściance z 2 dziurami sie psuje autorowi wątku.
 9. Kliknij w a nie w edit triangulation. Retriangulate powinno ci naprawić automatem. Poprzeczne linie w edit triangulation miały tylko pokazać jak naprawde jest zbudowany model - chociaż max tego nie wyświetla to kazdy poly jest z trójkatów. Btw. mógłbys gdzieś wrzucić ten kawałek ścianki zepsuty do obejrzenia? Chciałem tak samo zepsuć i mi nie wychodzi;)
 10. Ogólnie powinno się unikać wklęsłych (concave) polygonów. Aczkolwiek nie wiem jak wy to robićie z tymi błędami, starałem się zrobić coś podobnego (zepsuć jak na twoim obrazku) i za cholere mi się nie udało:D Napisz jak to modelujesz, może coś nie w takiej kolejności robię.
 11. mafida

  Wybór maxa

  Popatrz na wydajność - 2011 vs 2012 albo http://www.youtube.com/watch?v=TWoTHut3huw w 2013 jest lepiej niż w 2012, w 2014 jeszcze lepiej. 2011 to chyba najgorszy max w historii, to "pierwsza wersja" w której zaczęli wprowadzać poważne zmiany - ledwo się trzyma kupy;)
 12. mafida

  Faceted NormalMap

  Też mi się tak pare razy posypało. Zbrush coś miesza czasem z vertex order z tego co kojarze. Przez skopany vertex order sypie się UV w maxie. Niby wygląda ok w unwrapie a jest skopane. U mnie jeszcze dodatkowe seamy się pojawiały w maxie. Tylko nie pamiętam jak to dziadowstwo naprawiłem:D Najprościej zmapować od nowa;) Edit:
 13. Właśnie to miałem na myśli. Samo się nie naprawi z automatu, nieważne czy pod NURBS czy pod subdivide poly. Trzeba ręcznie, nie ma ze boli;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy