Jump to content

Lubasz

Members
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Good

About Lubasz

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Konin
 1. Lubasz

  Import Obiektów

  Witam, mam pytanie dlaczego modele sciągnięte wcześniej z internetu są zawsze zrobione z trójkątów bądź zapisane w trójkątach, czym się różni taki model który jest zrobiony z kwadratów od tego który jest z trójkątów, i w jaki sposób mogę wyexportować obiekt, aby później po zaimporotwaniu był zrobiony z trójkątów?
 2. Pierwszy sposób się sprawdził, a drugiego za bardzo nie ogarniam.
 3. Witam, teksturuję obiekt za pomocą Unwrap UVW, obiekt podzieliłem na dwie material grupy, aby rozłożyć siatkę na dwóch oddzielnych teksturach, po zaznaczeniu pierwszej grupy dodaje Unwrap UVW i zaczynam rozkładać siatkę, jednak tu natrafiam na problem, ponieważ przez cały czas widać zaznaczenie z editable poly przez co nie widzę co zaznaczam w unwrapie i jest to bardzo drażniące, po wyłączeniu objętościowego zaznaczenia czyli F2 zaznaczenie w editable poly znika, jednak w UVW także, czy jest na to jakaś rada? Pozdrawiam
 4. To coś musiało się spieprzyć przy zapisie bo u mnie to wygląda tak
 5. No z jednej strony jeszcze support edgów nie poprawiłem to może o tym mówisz i ogólnie to dzięki wam za pomoc.
 6. No niestety będę musiał się tym trochę pobawić, a o magazynku to o którym miejscu mówisz? ;p
 7. diabelt, chodzi o to, że z lewej strony jest całkiem inaczej nałożona tekstura na renderze niż na viewporcie.
 8. Ale nie chodzi tu teraz o model a o teksture, z lewej strony jak mówiłem jest innaczej na renderze i na viewporcie
 9. Link -> http://speedy.sh/PQ5ev/Nowy-Archiwum-WinRARa.rar na lewej stronie kolby można zobaczyć, że w viewporcie jest źle nałożona tekstura a na renderingu wygląda inaczej.
 10. w .max Ci zapisać ? Czy jako .obj ? Bo po wyexportowaniu obiektu i zaimportowaniu ponownie zachowuję się całkiem inaczej.
 11. Próbowałem już tak i nic to nie daje, nie wiem co jest grane. Wyłączenie bądź usunięcie meshsmootha też nic nie zmienia.
 12. MeshSmooth UVW MAP Editable Poly w Takiej kolejności @edit wszystko działa dobrze dopóki nie zacznę się bawić w UVW wielkością mappingu (Length, Widht, Height) Wtedy zaczyna pokazywać inne rozłożenie na renderze. Jak nic nie uda mi się z tym zrobić to chyba unwrappem rozłożę.
 13. Witam, nałożyłem na model teksturę i nadałem UVW MAP aby ładnie leżała, jednak na renderze tekstura jest inaczej rozciągnięta niż w viewporcie, pamiętam, że miałem już kiedyś taki problem, jednak nie mogę sobie przypomnieć jak go rozwiązałem, prosze o pomoc! Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy