Skocz do zawartości

Problem: Powtarzalność CSS/HTML


Liber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lucas - to jest dobre przy stalej rozdzielczosci ekranu, ja chce zeby te kreski przy kazdej rozdzialce dochodzily do granic monitora (zero marginesow) tak jak np belka z menu na max3d.pl tylko, ze jedna krecha w lewo a druga w prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz... ale po to można sobie wpisać % zamiast px żeby właśnie działało niezależnie od rozdzielczości. Jak wrzucisz coś do diva czy tabeli o szerokości 100% to powinno się rozciągnąć na całą stronę.

 

Chyba, że chciałbyś wszystko skalować w pełni proporcjonalnie, to możesz sobie użyć JavaScript żeby pobrać szerokość okna przeglądarki (http://www.howtocreate.co.uk/tutorials/javascript/browserwindow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.

Robisz z lewej i prawej strony diva jak tam potrzebujesz. Dajesz im width 100% i w background wsadzasz ten czarny pasek (wystarczy fragment, wazne zeby wysokość była odpowiednia) i w css dajesz:

background: url(obrazek.jpg) repeat-x;

 

Ja zazwyczaj robię tabelkę z trzeba kolumnami. W środku jest strona, a po obu stronach te ciągnace się rzeczy. Najmniej roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz wiem ocb;) Teraz druga sprawa, zernijcie jeszcze raz tu: http://www.elbr.pl/deko.png Chodzi mi o ten pasek co oddziela kolumne 'oferta' od kolumny 'nasze katalogi', chce aby on powtarzal sie do dolnej granicy monitora. Cala strona ma raptem 700px wysokosci wiec przy wiekszych rozdzielczosciach stopka odkleja sie od dolnej krawedzi.

Przy wartosci height:100% paska wogole nie widac, dopiero jak ma stala wartosc to sie wyswietla no ale wtedy nie ma opcji powtarzania do granic monitora. Strona zbudowana jest na standardowym ulozeniu divow:







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wysokością pamiętam same problemy... Otóż ostatnio też się z tym zmagałem, height:100% logicznie powinno działać.

W sieci są różne wątki odnośnie tego problemu, ponoć dodanie height:100% do

rozwiązauje sprawę, u mnie jednak wciąż nie działao, dopiero po wywaleniu działo jak należy, nie wiem czy to był dobry pomysł ale jak dotąd strona wyświetla się prawidłowo na wszystkich przeglądarkach:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zle napisales strone, wybrales zly doctype i pisales niepoprawnie w nim,

 

http://www.w3.org/QA/2002/04/valid-dtd-list.html

 

nie wiem czy to był dobry pomysł ale jak dotąd strona wyświetla się prawidłowo na wszystkich przeglądarkach:)
to zly pomysl jesli chcemy aby internet mial dzialac sprawnie i szybko a strona nie miala by sie rozpasc w nowszych przegladarkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności