Coolavy Napisano 3 Czerwiec 2009 Napisano 3 Czerwiec 2009 Hi everyone! ...so I thought to myself that one of never really implemented invention was true cell phone. OK we might call these small devices "cell phones", but let's face those are far away from being true cell phone. So ladies an gentlemen here it is true cell phone:)
sewcio Napisano 3 Czerwiec 2009 Napisano 3 Czerwiec 2009 Hehe :) ciekawe podejście do tematu :) dawaj następne updaty!
Ania Napisano 4 Czerwiec 2009 Napisano 4 Czerwiec 2009 Ciekawe podejście, będę śledzić. Będzie tylko taka komóreczka jak w załączniku, czy jeszcze jakieś elementy? Jeśli potrzebujesz jakichś porad lub linków do mikroskopów elektronowych, to krzycz, pracowałam na takim czymś.
Coolavy Napisano 8 Czerwiec 2009 Autor Napisano 8 Czerwiec 2009 (edytowane) Dzieki za komentarze. Ania mam więc takie jedno pytanko. Niektóre zdjęcia które widziałem, są takie czarno-białe, inne zaś są tak trochę podkolorowane (lekko błękitne, brązowe itp.). Od czego to zależy? Czy to tak wygląda normalnie, czy to już robota grafików? Co do twojego pytania to nie wiem czy coś dorzucać, znając siebie mógłbym tylko bałaganu na obrazku narobić no i nie mam pomyśłu co mógłbym dorzucić. Wracając zaś do mojej robótki to podkolorowałem odrobinę render w Gimpie, dorzuciłem lekki szum i bajeranckie napisy dla większego realizmu. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/33aa69b3b10689f1.html Tutaj zaś zrzut z Blendera. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cde430e1c32183df.html ...siateczka http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/92f1e63a0b99be48.html ...układ świateł z góry http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/05f883d68fc553ee.html ...i z boku http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7c4690f928c719cd.html Edytowane 8 Czerwiec 2009 przez Coolavy
Ania Napisano 8 Czerwiec 2009 Napisano 8 Czerwiec 2009 Ujęcia są z natury czarno-białe. Jeśli się mierzyło koncentrację jakichś pierwiastków chemicznych, to często się koloruje, żeby ukazać gdzie który pierwiastek występuje na próbce. Intensywność koloru odpowiada wtedy koncentracji. Niekiedy koloruje się też ze względów estetycznych albo żeby ukazać widzowi jakieś szczególnie ciekawe miejsce na próbce. Szumu się raczej unika, jest efektem negatywnym (podobnie jak w fotografii) i występuje przy dużych powiększeniach. Skala z 1 μm tak jak u ciebie nie jest dużym powiększeniem. Przy takich skalach i odpowiednio długim czasie naświetlania nie powinno być tyle szumu jak u ciebie, oprócz tego myślę że ostry obrazek będzie ładniej wyglądał. Antenka powinna być jaśniejsza, im cieńszy element pod mikroskopem tym jaśniej wygląda. To taki elektronowy efekt SSS, elektronki przenikają górną warstwę materiału i wychodzą bokiem w cienkich miejscach. Z tego samego powodu kanty zazwyczaj są jasne. Chyba nie dodawałabym już obiektów, ale jakieś szczegóły, może jakieś uszczerbienia w materiale podłoża, jakaś struktura na komórce, chropowatość, jakieś pyłki zebrane w szczelinach, ... Trochę referencji: http://www.tescan.com/gallery-gallery.php http://www.jeolusa.com/SERVICESUPPORT/ApplicationsResources/ElectronOptics/ImageGallery/tabid/323/Default.aspx http://www.mcswiggen.com/TechNotes/Electron_Image.htm http://www.reclot.de/bilddat/darchiv.htm
Coolavy Napisano 9 Czerwiec 2009 Autor Napisano 9 Czerwiec 2009 Ania dzięki za wszechstronne i wyczerpujące info. Fajnie dowiedzieć się czegoś nowego od kogoś kto temat ogarnia. W sumie z tym szumem to masz rację, bardziej jak nocne zdjęcia wygląda niż mikroskopowe. Będę musiał nad tym pomyśleć, chociaż z drugiej strony podoba mi się taki "niedorobiony" klimat. Co do tych napisów na dole to żywcem wziąłem z jakiejś fotki z netu i nie specjalnie nad tym, co i jak, myślałem:) Tak czy siak jeszcze raz dzięki. Zaraz biorę się do roboty i postaram się coś wrzucić przed nocą. P.S. A można takim mikroskopem filmy kręcić?
Ania Napisano 9 Czerwiec 2009 Napisano 9 Czerwiec 2009 Filmy da się, ale na ogół się nie robi, bo najczęściej to co jest pod mikroskopem już nie żyje i się nie rusza. Widziałam raz taki filmik (akurat nie mogę znaleźć), jakaś pchła się ruszała w konwulsjach, raczej to były ostatnie dorygiwania pod wpływem szoku niż żywe ruchy. Większość mikroskopów nie jest dostosowana do filmowania.
Coolavy Napisano 17 Czerwiec 2009 Autor Napisano 17 Czerwiec 2009 Witam ponownie! Wybaczcie, że z takim opóźnieniem, ale zostałem posiadaczem strsznego szceniaczka. Tak czy owak mały up z zapytaniem który układ bardziej podchodzi. Bardziej tak z góry, czy z boku trochę? W ramach zaś bonusu taka śmieszna pierwsza wersja jeszcze:) Pozdrawiam!
Coolavy Napisano 29 Czerwiec 2009 Autor Napisano 29 Czerwiec 2009 Witam! Wrzucam ostateczną wersję. Po konsultacjach ze znajomymi wybraliśmy widok z kąta. Model, materiały i render w Blenderze, retusz w Gimpie. Pozdrawiam wszystkich, dzięki za pomoc i życze powodzenia!
Rekomendowane odpowiedzi