Skocz do zawartości

Rendering sieciowy - wiele kompów na jedną klatkę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z tego co czytałem w necie to jest możliwość renderingu sieciowego na Vrayu (3ds max) tak, żeby wszystkie kompy renderowały jedną klatkę? Bo zapuszczam animację i każdy komp bierze sobie po klatce i liczy... Dodam że szukałem już w necie jak to rozpracować ale coś nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

No tak... nie wiem czy dobrze rozumiem ale używam opcji distributed rendering, spawnera i backburnera. Rendering przebiega w sieci poprawnie na wielu komputerach ALE chodzi o to ze każdy komp renderuje swoją klatkę a ja chciałbym żeby każda klatka była renderowana przez wszystkie komputery na raz. Czyli żeby po framie biegalo mi np. 6 kwadracików zamiast 2 (dysponuje komputeroami 2-rdzeniowymi)... w zasadzie obecnie nie jest mi to niezbędne bo jestem w fazie renderingów animacji ale w przyszłości do testowania np. ustawień sceny będzie bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

backburner i network rendering to nie to samo co distributed rendering, przeczytaj linka co ci dalem.

 

Distributed rendering is a technique for distributing a single render job within a single frame across many computers in a network. There are different approaches of doing this but the main concept is to reduce the render times by dividing different parts of the rendering pipeline and giving each participant different parts of the job. The most common way to do this is to divide the frame to be rendered into small regions(buckets) and give each machine to render a number of them. Then get the results and combine them into the final image.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności