Skocz do zawartości

Efekt "ugięcia przestrzeni", czy jakkolwiek to można nazwać..


Đraven

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post tutaj, więc witam wszystkich serdecznie :)

 

Czy słyszał ktoś o jakimś pluginie (albo metodzie), umożliwiającym stworzenie takiego efektu? Chodzi mi o tą taką jakby falę uderzeniową, bezbarwne ugięcie przestrzeni w momencie eksplozji pierwszego statku na samym początku filmiku: http://starcraft2.com/features/misc/deathanimations.xml

 

Wiem że pewnie łatwo to zrobić w After Effects, ale czy da się w 3ds Maxie z jakimś pluginem?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam :)

 

EDIT: Nie chodzi tu chyba o zwykły displacement powierzchni, bo podobny efekt widziałem też w momentach, gdzie np statek wisiał w powietrzu, i zdecydowanie nie była to trasformacja plane'a pod nim :)

Edytowane przez Đraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

w 3dsmaxie to jest w standardzie. wokół swojego obiektu stwórz kulkę i nadaj jest materiał 100% przezroczystości ale z refrakcją. Animuj siłę refrakcji wraz z rozprzestrzenianiem się fali.

W afterze jest szybciej distortem ale jak nie znasz to spoko ważne że w maxie też się da

 

Powodzenia

DaveBorck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez przypadek wpadłem na Space Warps: Distortion, okazuje się że jak taki efekt ma być "w powietrzu", czyli nie doczepiony do konkretnego obiektu, można zrobić 100% przezroczysty plane i odpowiednio zanimować :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz w tej samej sprawie..

 

Znalazłem plugin o nazwie FractalFlow, by Digimation. Wygląda na to że działa bez problemu na Maxie 8, ale nie ma go w pakiecie instalacyjnym dla Maxa 9. Jest jakikolwiek sposób żeby to uruchomić pod dziewiątką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności