Skocz do zawartości

Problem z kratkami


KermiT01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

poustawiać krawędzie, zrobić extrude do środka, zrobić chamfera, żeby były ostrzejsze kanty i nałożyć jakiegoś smootha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poustawiać krawędzie, zrobić extrude do środka, zrobić chamfera, żeby były ostrzejsze kanty i nałożyć jakiegoś smootha.

 

Użyłem extrude, ale do tych zagłębień, które są obok maski, ja akurat modeluję troszkę inny model i są one szersze, extrude było wartości -6cm i teraz nie wiem jaki ustawić chamfer żeby zaostrzyć odpowiednio kanty, bo jak daję use NURMS Subdivision to mi zaokrągla. Przy chamfer zaznaczyłem edge w środku zagłębienia i te na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem extrude, ale do tych zagłębień, które są obok maski, ja akurat modeluję troszkę inny model i są one szersze, extrude było wartości -6cm i teraz nie wiem jaki ustawić chamfer żeby zaostrzyć odpowiednio kanty, bo jak daję use NURMS Subdivision to mi zaokrągla. Przy chamfer zaznaczyłem edge w środku zagłębienia i te na wierzchu.

 

To pytanie czy luźna uwaga? Jeśli to pierwsze to masz przecież standardowo zaznaczoną opcje Show Cage. Najpierw uaktywnij NURMS a potem zajmij się Chamferem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiem jak korzystać z tego chamfer, żeby nie wygładzało.

 

Mam coś takiego jak na 1 załączniku.

Zaznaczam edge, które mam mieć nie wygładzone, robię chamfer 1cm (z open i bez open próbowałem) i wychodzi mi coś takiego jak na 2 załączniku po włączeniu Meshsmootha lub use nurms subdivision. Co robię nie tak ?

 

Nie ma takiej opcji żeby zaznaczyć edge i w meshsmoocie ustawić aby ich nie wygładzało ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że telefon będzie łatwiejszy do zrobienia: robię plane, kilka connectów poziomo i pionowo, a gdzie niegdzie obrysowuję klawisze i ekran, później daję odpowiedni extrude i gdy daję meshsmootha to też tak robi jak przy aucie.

 

Możecie powiedzieć dlaczego źle siatkę robie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności