Skocz do zawartości

panel dla postaci w 3dsmax


kredka

Rekomendowane odpowiedzi

Chcial bym trzymac wszystkie informacje o postaci i muc je kontrolowac z jednego okienka, np mam obrazek postaci, lub reprezentujacy system kosci guziki i kontroluje ktora ik chce wlaaczyc, co ma byc aktywne, co schowane itd.

Prubowalem juz zrobic to visual script bo tam jest mozliwosc budowania wlasnych okien - ale za cienki jestem

Czy jest jakis plugin albo script ktory umozliwia budowanie wlasnych okien - paneli - dowolnie wygladajacych bo standardowe customize toolbars robi tylko standardowe guziki.

 

To sa przyklady takich paneli ale bardzo proste, mi chodzi o bardziej kompleksowy.

 

http://static.highend3d.com/downloadsimages/4730/creatureRig1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Z tego co się orientuję, to nie ma gotowego nażędzia, do tworzenia UI. Jedyne co możesz zrobić to użyć "Visual MAXScript Editor", jednak ja go nigdy nie używałem.

Zdecydowanie więcej kontroli daje własnoręczne napisanie takich paneli. Dodatkowo od maxa 9, doszła obsługa DotNetu, dzięki czemu można zrobić praktycznie wszyskto co się chce w tym zakresie. Reczy takie jak: zakładki, zmiana kolorów tekstu (po najechaniu, kliknieciu), funkcje na prawy przycisk myszy, pokrętło itd. nie stanowią problemu, a opcji jest naprawdę multum.

Niestety tutoriali jest dosyć mało na ten temat. W sumie jedynie co mi przychodzi do głowy to te na stronie Paula Neale'a.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności