Skocz do zawartości

temp2.exe encountured a problem


Shogun 3D

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jak dobrze pamiętam to jest wirus przenoszący się na pendrivach. Na viście łatwo go ominąć, ale na xp no już trudniej. Miałem coś takiego i poradziłem sobie programem combofix. Polecam lekture tego http://forum.pcformat.pl/archive/index.php/thread-136687.html Na większą skalę - np jak pojawi się w firmie, jest nie do zniesienia. Trudno nad nim zapanować, bo pracownicy przyniosą go z domu na pendrivie, podłącza do kompa, skopiuje sie, podłączy kolega z pracy pendrive i na jego sie skopiuje. Przy podłączeniu do innego kompa kopiuje się na dysk i tak w kółko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze inna opcja do czyszczenia recznie :P sam mam taki syf tylko sie WSQEXVA czy cos takiego nazywa

 

robisz w notatniku pliki w nim:

attrib -s -h -r C:\ZLOSLIWYPLIK.EXE

del C:\ZLOSLIWYPLIK.EXE

 

i tak dla kazdego dysku i zapisujesz jako *.bat :)

a uzywam tego do czyszczenia pendrive'ów znajomych... klikasz dwa razy na plik bat jak zniknie okienko to wyrywasz pena i czysty :P...

 

ale mam teraz z przymusu viste to i tak mi to lata :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak nie możesz zobaczyć ukrytych plików, bo te świństwa zmieniają wpisy w rejestrze tak, że nie możesz włączyć pokaż ukryte pliki albo pokaż pliki systemowe, wtedy jednak lepiej użyć combofixa - tylko ściągać z oryginalnej strony bo niestety trafiają się zainfekowane wersje a wtedy jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności