Skocz do zawartości

NVIDIA Quadro FX 1700 512MB


Damian!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam sie do zmiany komputera, mysle o takim komputerze jak ponizej ale najbardziej zalaży mi na tym żeby dobrac odpowiadna karte graficzna.Komputer potrzebuje do Max+vray, co sadzicie o tym. ktos ma jakies doswiadczenia z podobnym sprzętem?

Moze jakis substytut karty w podobnej cenie?

Pod spodem przykładowy zestaw.

 

 

Inter Quad Q9550 2,83

RAM 4. GIGA

NVIDIA Quadro FX 1700 512MB

 

 

Dzieki i pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki za Info właściwie to nie bralem pod uwage I7 ale patrzac na ceny to rzeczysicie moze to jest dobry pomysł szczegolnie ze az takiej duzej roznicy w cenie nie ma, a jakies opinie odnosnie karty graficznej albo jakas karta godna polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie jest przy wyborze płyty głównej :)

 

Sensowny zakup Motherboarda zaczyna się od 1000 zł.

Poza tym to są już płyty na DDR3 więc też drożej. No ale kręci się pięknie, chyba że nie będziesz się bawić w OC to nie ma sensu pakować się teraz w I7:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup i7 , bardzo ładnie się kręci . Ja bez problemu na boxowym wiatraku podkręciłem swojego i7 do 3,2 GHZ . Jest teraz o 76% szybszy niż Q6600 @3.12 Ghz .

Co do karty to jak nie działasz w cadzie pod xp , to w maxie fx 1700 trochę za słaby lepiej kupić coś z większym ramem i szybszy model GF np 260 / sam mam również 8800GTX 768 ramu i działa naprawdę spoko lepiej niż 9800 GTX - bardziej stabilnie i np. w cadzie wydaje mi się że szybciej. / Optymalnym rozwiązaniem jest fx 3700 jeśli nie chcesz w przyszłości w SLI pracować , dla bogatszych fx3800 2x więcej ramu i możliwość SLI . Jeżeli działasz w cadzie i pod xp , to 1700 jest dobra ze względu na stabilność i możliwości . Nie ma co patrzyć tylko na wdajność fps , ogólna praca przy przełączniu między oknami , zarządzanie paletami narzędzi , szybkościa wyboru obiektów , regeneracją obiektów 3d itd - nawet quadro 1700 bije na głowę GF . Niestety pod Vistą w cadzie już tak różowo nie wygląda - nie jest dostępny sterownik OpenGL .

W maxie 2009 z QFX5800 i driverem performance pod quadro , mam conajmniej 2 -3 x szybciej niż na 8800GTX i mam możliwość pracy bezproblemowej z większymi teksturami niż 3k.

Ogólnie polecam i7 920 i quadro FX3700 lub inną np z serii 4xxx np 4600 , którą można wyrwać za x>1000- na allegro .

Edytowane przez WIERZBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>NVIDIA Quadro FX 1700 512MB

 

biedna jest ta karta, kiepska przepustowosc pamieci, wiec nie wiem po co topisz tyle forsy,

ja bym za polowe tej kasy kupil szybszy procesor i wlozyl wypasionego GeForcea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka posów wyżej jest ładnie opisane PO CO QUADRO SIE PRZYDAJE!! Po co za kazdym razem gadka w stylu szkoda kasy. Po coś te karty produkują i po coś taki gigant jak autodesk pozwala na kompilacje specjalnych sterów pod swoj pordukt by to wszystko trybiło. To nie jest chyt marketingowy by zrobić konia odbiorce wrzucając procek geforce z naklejka quadro i zmienionym biosem. Quadro to nie jest ten masowy krzemowy listek jak cała reszta, Czy tak trudno zrozumieć że jeżeli siedzisz w architekturze i 3d to jest to wypas wybór ? jak sie bawisz w modelowanie to luz geforce git ale problem sie pojawia jak juz masz zamiar użyć wielkich textur oraz zaczyna ci sie ciasno robic w scenie . Ludzie sprawdzajwydajnosc kart pod maxem obracając sceną i patrząc na fps WOW szczyt błyskotliwosci nieadekwatny do rzeczywistej róznicy. Porozmawiamy jak trzeba będzie tasować narzędziami oknami itp. Sprżetowa akceleracja we viewportach jet nie zaprzeczalnie lepsza :)

Nikt nie pyta czlowieka co załozył ten wątek CO MASZ ZAMIAR ROBIC NA TYM ZESTAWIE . A to jest wyznacznikiem opiniii a nie od razu ogień z tyłka że quadro to syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za bardzo cenne sugestie w koncu zdecydowalem na ten procek który wymienilem w poscie, napewno dodam ramu do 8 moze 16, 4 to zdecydowanie za malo, mysalem ze i7 jak podpowiadali Nvidia i Marcin ale NIESTETY:) mam ograniczone środki wiec bedzie ten, co do karty jeszcze pomysle i poszukam czegos alterntywnego. Sprzet ma mi słóżyc 70% Cad+Revit +30% Rendering V ray - głównie architektura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności