Skocz do zawartości

vray vs maxwell vs mental vs inne


qad417

Rekomendowane odpowiedzi

Siem! Zajmowałem się już wcześniej modelowaniem, ale bez fotorealistycznych vizek. Sporo tutoriali znalazłem, ale właściwie żadnego porównania i wytłumaczenia silników, dlatego pytam zanim sie wpuszczę w maliny.

 

Moje pytanie brzmi jak w tytule: czym różną się właściwie te silniki tak z grubsza. Na których sie wygodnie pracuje (skomplikowanie)? Czy są duże podobieństwa w ustawianiu scen. Rozumiem że jak mam np. biblioteki z ustawieniami światła w modelu dla vray to maxwell tego nie czyta?

 

Poprostu co wybrać?

 

2. W subforach widze że jest często po 1000 wątków jednak jak na nie wejdę widze tylko kilkanaście. Niema zakładek. Jak znaleźć pozostałe tematy? tylko poprzez opcje wyszukaj?

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Przedewszystkim najlepiej sprawdzic i sciagnac wersje demo tych rendererow, ogolnie Fry i Maxwell sa bardzo do siebie podobne, vray i mr juz mniej, trudno polecic ten najlepszy bo kazdy ma swoje gusta, podobnie jak z softem do 3d. Biblioteki materialow ustawien czy czegos podobnego dzialaja tylko na wybranym programie.

Jezeli chodzi o wyswietlanie watkow to musisz ustawic by forum wyswietlalo watki od poczatku a nie np od miesiaca.(jezeli o to chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym pracuje się wygodnie. To praktycznie tylko kwestia upodobań.

Vray, to od już dłuższego czasu standard w wizualizacjach. Małe i średnie firmy z niego korzystają, bo można się go łatwo i szybko nauczyć. Niemal od razu po wyciągnięciu z pudełka daje satysfakcjonujące efekty.

Mental jest już poważniejszym silnikiem. Wykorzystuje się go również w dużych produkcjach filmowych itp. Nauki może trochę więcej, ale efekty takie same, a kontrola nad efektami prawdopodobnie większa niż w przypadku Vray'a.

Maxwell opiera się na trochę innych zasadach. Teoretycznie nie stara się fake'ować rzeczywistości dla osiągnięcia pożądanego efektu (Vray, Mental), ale symuluje różne różniaste fizyczne zależności.

Efekty według niektórych są nie do przecenienia, ale minusem jest czas. Maxwell potrzebuje dobrej maszyny, a i tak potrafi mielić duże obrazki długimi godzinami.

Poza tym Maxwell chyba nie jest wbudowany w max'a, ale ma własne studio. To może być trochę problematyczne.

Są jeszcze wynalazki takie jak Brazil. Musisz potestować, pooglądać galerie na stronach producenta. Musisz wybrać coś co lepiej dostosuje się do twoich potrzeb.

Gotowych rozwiązań nigdy nie dostaniesz. Bo tak się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź! Naprawde rozjaśniło mi to wiele. Wygląda na to że zdecyduje się na standard, t.j. 3ds + vray. A teraz do pracy :]

 

A z tymi wątkami to dziwie sie że sam na to nie wpadłem ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności