Skocz do zawartości

Teczka 2D: wo0o0kash - Moja Galeria


wo0o0kash

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niby lepiej, ale znów ci się kopsnęło to i owo. Oczy, prawa dziurka od nosa wygląda jakby ktoś włożył w nią palec, usta krzywo ustawione. No i jeszcze powinieneś trochę zróżnicować cienie. Łukasz, ja mam taką radę, ćwicz teraz linię, wrzucaj szkice twarzy bez waloru i koloru, same linearty, bo musisz trochę ogarnąć bałagan jaki robisz z twarzą- gubisz proporcje. Keep working

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęp do ćwiczeń. Próbowałem ogarnąć co nie co ogólne proporcje i rozmieszczenie poszczególnych elementów. Gdy będzie to ok, wtedy zabiorę się za oczy, nos itd. osobno.

d037d46092260f95med.jpg

Wydaje mi się, czy uszy na profilowym ujęciu są za małe?

 

A tutaj oczy, także z mojego szkicownika, które jakiś czas temu wyskrobałem.

0395b6eab2ad3e19med.png

Edytowane przez wo0o0kash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusc sobie takie paskudne krawdzie, kiedy na cos patrzyzsz pryrzmruzaj oczy by widziec ogol, traktuj wszystko takim wzrokiem i upraszczaj.

A zamiast rysowac takie krawedzie lepiej nanies jakas "mase" cienia by zasugerowac ksztalt. Na przyklad zamiast rysowac caly kontur nosa, mozesz go zasugerowac rzuconym przez niego cieniem, etc.

 

Olowki masz jeszcze okrutne, ale dosc niedawno sam takie mialem, wiec trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, czy ta twarz, jest przerysowana z innej ołówkowej pracy? Mogłem się pomylić, ale jeśli tak, to nie nauczysz się niczego w ten sposób - weź sobie zdjęcie człowieka i rysuj. Poza tym, no cóż, front jest nienaturalnie szeroki, a profil zwężony, bo ci brakło miejsca, tak nie może być. Nie będę ci już wymieniał poszczególnych błędów (chyba, że chcesz), ale powiem ogólnie, że jest źle. Odradzam także strzępić te krawędzie włosów, potraktuj je gładko i zostaw jako linie. Aby unikać takich sytuacji i dostrzec swoje błędy samemu:

 

a) przynieś pracę przed lustro i spójrz na nią, najwięcej asymetryczności wyłapiesz, jak na przykład wysokość i wielkość oczu itp.

 

b) zostaw pracę na jakiś czas, odsapnij, napij się czegoś, a potem wróć i krytycznym okiem postaraj się wyłapać błędy.

 

Życzę owocnej pracy - keep working

 

EDIT: I znów mnie uprzedzili xD.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusc sobie takie paskudne krawdzie, kiedy na cos patrzyzsz pryrzmruzaj oczy by widziec ogol, traktuj wszystko takim wzrokiem i upraszczaj.

A zamiast rysowac takie krawedzie lepiej nanies jakas "mase" cienia by zasugerowac ksztalt. Na przyklad zamiast rysowac caly kontur nosa, mozesz go zasugerowac rzuconym przez niego cieniem, etc.

 

Olowki masz jeszcze okrutne, ale dosc niedawno sam takie mialem, wiec trzymam kciuki.

 

Wiesz Icecold, może i masz rację, ale ja sądzę, że chyba powinien opanować szkic linearny. Wiadomo, że ty nie lubisz się z tym bawić i lubisz cień nakładać, ale on ma problem z proporcjami. Niech dobrze struga linearty, a potem zabierze się za to tak, jak ty mówiłeś. Bo na obecną chwilę, to chyba każesz mu zarzucać płachtę, na nie rozłożony szkielet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daawno nie wchodziłem na to forum. Co jakiś czas jednak trenowałem swoje umiejętności. Oto moje najnowsze obrazy. Oczywiście wszystkie cztery to digital. Można porównać do "obrazów" z pierwszych stron ;) Pozdrawiam, Łukasz Wójcik.

 

2dff3a77b14a9f1c.jpg

d3e5ddcc191d022b.jpg

c5dd57ba42b705fd.jpg

271e838ae74a0c2f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności