Jump to content

Joel

Members
 • Content Count

  1,688
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Joel last won the day on December 1 2010

Joel had the most liked content!

Community Reputation

75 Excellent

1 Follower

About Joel

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hej no dzięki wszystkim, miło, że ktoś zagląda ;). Czas leci, leci - siedziałem tu jeszcze w gimnazjum, a tu już czekam kiedy skończę ten licencjat heh. Właśnie bardzo fajnie się malowało na tablecie z modela, pierwszy raz coś takiego. A ostatni czas jak rysowałem/malowałem z modela, to było w liceum - też bardzo lubiłem. Na warsztatach ja sobie siedziałem pokorniutko w kącie, po mojej pracy kto był domyśli się pod jakim kątem. Siedziałem sobie za Lordem biernacem i mogłem podglądać jak on sobie maluje. Było dla mnie nie lada gratką, że mogłem na żywo podziwiać naszych rodzimych masterów. Nawet mi biurko dostawili (to znaczy nie oni :D - tylko mi dostawiono jak zapytałem się czy jest wolne jakieś, reszta siedziała sobie z tablecikiem na kolankach :p) to już tylko mi mojego drugiego monitora brakowało. Już zaczęły się wakacje więc!.. mogę wracać do intensywnej pracy ;p. Ale postaram się może coś wcisnąć niedługo w wolnej chwili. pozdrawiam serdecznie
 2. Heh wojak lepiej wyszedł dlatego dałem pod koniec :p. No nie mogę pokazać nic, jakbym mógł to bym pokazał :D. Ale chciałbym, żeby mi się w te wakacje coś-niecoś na boku udało zrobić. Portfolio by się przydało odświeżyć, bo niektóre pozycje pamiętają jeszcze gimnazjum. A o moim porabianiu kilka starych postów wyżej Urbanboogie przepowiedział moją przyszłość :D. Poszedłem na lingwistykę stosowaną z angielskim i rosyjskim i naprawdę mało czasu na cokolwiek, a jak człowiek jeszcze coś chce popracować przy zleceniach to już w ogóle.
 3. Witam wszystkich. Po stu latach mojej niebytności mam wreszcie możliwość rzucić jakimś drobiazgiem od siebie. Jako że zwyczajnie nie ma czasu malować tak dla siebie, to nie było i czego przez ten czas pokazywać. Na szczęście trafiła się nie lada okazja w postaci Warsztatów Malarstwa Cyfrowego w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT. Ustawiono nam modeli i oświetlenie i można było malować. Więc wymodziłem takie oto dwa bazgroły. Myślę, że ok. 3 godzin na każdą. pozdrawiam
 4. Przyjrzyj się cieniom na moim overze, zapomniałeś przyciemnić niektóre miejsca. Ale nie bój nic, nie wszystko od razu wychodzi. Poćwiczysz i będzie dobrze.
 5. Bombadil - będzie classic ;). Tylko nie wiem jeszcze, czy pirat, czy coś w stylu Magellana. Ale w sumie to nie ma wielkiej różnicy i tu i tu można zrobić niezłe zbiry w załodze ;p. yarosh- tak tak, czas. Ale tak naprawdę, to jak już człowiek złapie inspirację, to potrafi po prostu dosłownie bez przerwy zasuwać. Jozuego mi się przyjemnie robiło, to nie zauważyłem jak mnie słoneczko zastało xD.
 6. yarosh - hahaa pierwszy, pierwszy xD. Pomyślałem, że cokolwiek rzucę, bo jeszcze ktoś wyjedzie z podobnym patentem. No ale przecież mozesz podobnie. Jeśli cała reszta może wyjechać z sf, to ty możesz w konwencji podobnej do mojej. EC - Tego coś powiedział - spięcia pośladków i siedzenia na nich póki się nie zrobi do ostatniego szlifu :). I może jeszcze jednego. Żeby produkt końcowy był lepszy od szkicu, nie odwrotnie ;p. Wiecie jak to ze mną - trzymajta kciuki ;).
 7. Chyba trza mi faktycznie pomyśleć nad wrzuceniem pracy na nieco wyższym poziomie ;p.
 8. Witam, może spróbuję swoich sił i na początek wrzucam takiego bazgroła, żeby nie było, że pusto jest i by przybliżyć mniej-więcej mój pomysł. Spodobała mi się koncepcja renesansowego odkrywania świata w kontekście podróży zamorskich. Mam nadzieję, że dam radę z tym wszystkim i wytrwam do końca. Stay tuned ;).
 9. Tylko Dziadku niestety, ty nie jesteś wolny, z przykrością stwierdzam, że nie potrafisz uwolnić się od samego siebie. Jeśli nie uważasz mnie za artystę trudno, może więc nim nie jestem, nie mnie to oceniać. Ale jak można mówić, że się nie lubi jabłek jeśli się ich nie próbowało? To, że ktoś widział na straganie sztuczne, pryskane mutanty nie znaczy, że gdzieś tam nie ma tych prawdziwych owoców. Moim zdaniem prrrszalony bardzo na temat napisał, w zasadzie to rozbił bank ;). Faktycznie, nieodłącznym elementem każdej twojej produkcji jest manifestacyjny forumowy happening nakręcający spiralę :). Nie zmienia to faktu, że sam uważam twoje prace za nietypowe i interesujące, zawsze staram się znaleźć ten głębszy przekaz i uważam, że mi się nawet udaje. Życzę tylko powodzenia w dalszej pracy i dalszego doskonalenia. Przepraszam jeśli w jakikolwiek sposób cię uraziłem, nie miałem tego na celu. pozdrawiam
 10. Nie musi być idealnie, byle lepiej w twoim mniemaniu. Albo powiemy amen, albo zmienimy twoje mniemanie ;). I tak idzie to do przodu jakoś. I nie chodzi o to by robić szybko. Paradoksalnie to prace, tak żywe, ekspresyjne, pociągnięcia pędzla sprawiające wrażenie zrobionych jedno po drugim jest efektem wytężonej i może nie tyle żmudnej, co długiej, ale stałej i przemyślanej pracy. Pozdrawiam i powodzenia w dalszej pracy.
 11. Wiesz, a może gdybyś spróbował więcej pokazać? Bo na razie ten koleś mi się tak bardzo wybija do przodu. Jakby go tak troszkę odsunąć i faktycznie gdyby ten facet z tyłu mógł tak z zaskoczeniem patrzeć na tą dziurę, to by było połączenie historii.
 12. Dziadku3D, nie kwestionuję wkładu kubizmu w sztukę, ale mam prawo powiedzieć, że do mnie nie przemawia, po prostu jestem realistą i wolę na przykład J.S. Sargenta. Tak samo jak ja czuję w jego obrazach głębię i jednocześnie nie mam prawa nikomu go arbitralnie narzucać, tak samo ty masz prawo smakować się w sztuce surrealistycznej, czy kubistycznej, ale narzucanie jej komukolwiek jest przyjmowaniem postawy akademików wobec impresjonistów. No i widzisz, jednak przyznasz, że jest różnica między jedną częścią twórczości Picassa, a drugą. Więc jednak ta druga jest lepsza. Czyli można lepiej. Ale i tak widzę, że rozmowa poszła już dalej. W porządku Dziadku, nie chcę ci nic udowadniać, ani się wynosić. pozdrawiam
 13. Dziadku robisz uniki :). Założę się, że gdyby żył następne 60 lat nie malował by tak, jak przed swoją śmiercią powiedzmy. Ale nawet gdyby miał zostać przy kubiźmie. To nie zmienia faktu, że kubizm był jakąś zmianą sam w sobie. Sam stwierdź czy malował lepiej "przed", czy lepiej "po". Czy może wszystkie prace są tak samo dobre. Mnie osobiście on przyznam się nie podchodzi, wolałem starsze.
 14. Więc Picasso albo powinien od razu tworzyć kubizm, albo nigdy do niego dojść. Nie wierzysz w rozwój artysty? Więc musisz wierzyć w jego doskonałość. Ale to oznacza, że jego wszystkie prace są doskonałe, każda. A co kiedy artysta jest równocześnie odbiorcą? Nie martw się, jak mam nie być artystą, to Bóg mnie obroni ;).
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy