Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting #147 - Koty


Levan

Rekomendowane odpowiedzi

Tematu raczej nie trzeba tłumaczyć ;-)

Pełna dowolność, i jak najbardziej mile widziane jest niebanalne przedstawienie tematu.

 

 

Regulamin:

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

 

Nagrody:

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

 

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 18.07.2012 23:59

SONDA: 19-21.05.2012

Edytowane przez Levan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość porrr13

Jako ze jestem nowy miło bedzie troszke porywalizować

~30minut Powodzenia ;)

(te 1.5h i 900px to notatki ile mam max czasu i jakie wymiary.)

speed.png

Edytowane przez porrr13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koty i myszy razem wzięte w jeden temat też mogą być.

 

Zarzuciłem taki topic dlatego że już szkoda mi było czasu na wymyślanie, a taki zły chyba nie jest, i nie było jeszcze tego.

Sorry dla tych co akurat nie lubią kotów. Ja też nie jestem jakimś kociarzem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że cintiq daje niezłego kopa, co jakiś czas u mayka zauważyłem, przy jego komiksowych wstawkach,

Marduk może napiszesz pi razy drzwi ile czasu możesz zyskać na cintiqu względem zwykłego tabletu?

niemniej bardzo fajna praca, nie wiem ale mi się z czymmś znajomym kojarzy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levan - ale znowu - dlaczego? Ma to swoja rozdzialke jak monitor, ma to piorko jak kazdy inny tablet... Nie mowie ze tak nie jest - po prostu pytam bo nie widze powodu dla ktorego mialby cos przyspieszac. Chyba, ze ktos przywykl do tradycyjnego malowania i nie pasuje mu ten rozdzwiek ze rysujesz na tablecie a patzrysz na ekran..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi musisz wziąć pod uwage, że występuje też rozbieznośc wielkości ekranu i tabletu, chyba, że idealanie pokrywają ci się wielkości, poza tym jesli tablet trochę ci się przekrzywi, to musisz znów "namierzać" współrzędne kursora i zamaist równoległej linii może wyjść odchylona trochę

przy cintiqu nie ma takiego problemu, bo rysujesz tak jak widzisz i idealnie ruchy ci się pokrywają,

polecam ci zajrzec na bloga mayka i zerknąć na jego cyfrowe tusze, nie wiem ile czasu mu to zajmuje, ale wydaje mi się, że na normalnym intuosie, trochę trudniej sobie wyrobić reke, żeby szybko takie liinie dziergać

zgadzam się tez z tobą, że przy odpowiedniej wprawie nie powinno mieć to większego znaczenia, ale nie korzystałem z cintiqa dlatego chętnie sie czegoś dowiem na ten temat ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi, mi zawsze rysowanie ołówkiem na papierze idzie znacznie szybciej niż digital - chcę machnąć kreskę z punktu A do punktu B - jedno machnięcie i jest, a na tablecie czasem dopiero po kilku próbach wychodzi tak jak chcę. Stąd wniosek, że Cintiq, bliższy pracy na kartce niż zwykły tablet, może dawać czasowego boosta. Może nie każdemu, to było tylko moje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja z tym przekrzywianiem tabletu. Mnie olowkiem idzie szybciej moze ale wole plama - a taki Cintiq to laczy w sobie te dwie rzeczy.. Prawdopodobnie macie racje - mam nadzieje ze kiedys bedzie mi dane sprobowac (czytaj ze bede mial taka ilosc dodatkowej kasy na zakup cintiq'a :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzina dwajścia dziewięć

kot mutant

wiem, że anatomia leży tu i kwiczy, ale cóż

witam wszystkich

[ATTACH=CONFIG]86842[/ATTACH]

Edytowane przez mdre
dziwny ten system uploadu obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kregosłup moralny - pozakonkursowo

catsvdnz.jpg

 

Co do pracy na cintiq'ach mogę się wymądrzyć- kiedyś zainwestowałem w sprzęt ze strony http://www.tabletmod.com/

i przerobiłem intuosa a4 na cintiqa a4.

Działa od 2 lat bez zarzutu- w tej chwili sprzedałem. POLECAM z czystym sumieniem.

Obecnie używam 24 hd i szczerze powiem ze różnica pomiędzy nimi nie jest powalająca.

Ogólnie po prostu sie przyzwyczaiłem - jak musiałem coś zrobić na "zwykłym" - to trochę caszu zajęło skoordynowanie ręka-oko na inny tryb.

Boost to sprawa indywidualna wiadomo, po prostu jest bardziej naturalnie.

 

 

PS. w firmie transit w warszawie można się umówić i przyjść przetestować cintiqa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc jakiegoś super przyśpieszenia w prędkości tego co robię nie zauważyłem. Mam dosyć konkretne porównanie bo o ile w domu pracuje na Cintiqu, to w pracy już siedzę na intuosie 3 a4. Fakt - na cintiqu jest wygodniej. Mogę narysować bez większych problemów różne krzywe których na intuosie nie dałbym rady zrobić jednym pociągnieciem. Prawda jest jednak taka, że takich sytuacji w których na intuosie się męczę jest niewiele, więc nie przekłada się to za bardzo na czas. Problemy mam tylko wtedy kiedy muszę usiąść do a5 na którym pracowałem przez długi okres. wtedy malowanie robi się już katorgą.

IMHO tępo pracy zależy głównie od doświadczenia. Patentów na pewne rzeczy, czy tzw workflow.

Edytowane przez Marduk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam ( jakoz a posiadalem cintiqa 21 DTK2100 ten na technologii intuos 4 ), ze tak naprawde nie ma az takiej roznicy jakiej czlowiek spodziewal by sie za ta cene. Ten produkt ma swietna prezentacje, kuszacy wyglad itd, ale to sa glownie zagrywki "psychologiczne" sprawiajace by sie go porzadano. Jeydna przewage, jaka tak naprawde daje ktorykolwiek cintiq to wykonywanie lineartu, i tu tez chodzi raczej o takie bardziej dokladne rzeczy. Ja swojego sprzedalem iw rocilem dos tarego intuosa 3 A5 wide Special Edition ( panoramiczny) i uwazam ze jest to najlepszy tablet w swojej kategorii. Mam go juz 3 lata i procz troche porysowanej blyszczacej powierzchni nie mozna powiedziec by byl duzo uzywany. Koncowki do piorka starczaja na lata w tych nowych na tygodnie.

 

Podsumowujac, Cintiq nie jest raczej produktem na polska kieszen, dla takiego amerykanina dla ktorego 1 usd jest jak dla nas 1 pln to co innego, ale uwiezcie mi moim zdaniem nie warto wydawac tych 9-11 tysiecy na ten tablet.

 

Jesli uda wam sie kupic jakis uzywany w okolicy 5k w dobrym stanie to jzu bedzie duzo bardziej rozsadna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja, szkoda że negatywna ocena ekskluzywnego produktu. Tyle dobrego że intuos jeszcze przedemną. ;)

Jak to dobrze że mamy wybór. Poza tym widziałem ostatnio na allegro wacoma bamboo za 100zł, tego samego za którego w tamte wakacje w sierpniu kupiłem za 300zl. Teraz za 300 zł miałbym z programem, bodajże artragem.

Na razie 40min ode mnie speed:

40minkotspeed.jpg

Chociaż nie do końca koncepcje udało mi się uchwycić więc albo zmienię, albo od nowa się zbiorę jutro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo Kolsga ale spojrzenie:D

ja dałem 700zł za swojego Bamboo M i jestem bardzo zadowolony bo w robieniu tekstur jest tak samo dobry co I4 którą miałem okazję się pobawić, a jednak jest znacznie tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak widać - jest to mój pierwszy post na tym forum ;) Przymierzanie trwało długo, ale w końcu udało się coś zmajstrować. To chyba też kwestia tematu. Bo jak można przejść obojętnie obok puchatej kotałki? Impossible dla mnie xD

Mały eksperyment zmieszczony w 1,5h.

 

@edit

catnu.jpg

Edytowane przez Metzger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności